Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

BURASI KADINLARIN DÜNYASI
05/10/2018

Haymana Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü Aile Destek Merkezi açıldı.
Ankara Caddesi Hükümet Konağı karşısında açılan merkezin resmi açılışı çarşamba günü Kaymakam Hüseyin Göktürk ve Haymana’nın mülki amirleri tarafından yapıldı.
Tamamen kadınlara ait olan Aile Destek Merkezi’nde Halk Eğitim Kursiyerlerine ait meslek edindirme kursları yer alıyor. Yaklaşık 60 kursiyer rolyef, takı, çanta yapımı, keçe işlerinden çiçek, el sanatları gibi kursları görüyor. Ayrıca merkezde çocuklar için kreş, sosyal eğitim ve konferans salonu yer alıyor. İsteğe ve arz-talebe göre yeni kurslar da açılabilecek.
Köyden gelen kadınların da gidebileceği bir mekan olan Aile Destek Merkezinde toplum yararına çeşitli eğitici ve öğretici konferanslar da verilecek.
Kursiyerlerin masraflarını Haymana Kaymakamlığı karşılıyor. Kısa süre sonra yine kaymakamlık tarafından burada yapılan çalışmaların sergilendiği ve satışa sunulduğu stand da açılacak. Burada kadınlarımız emeklerini sergileyecek ve satışa sunacaklar. Satılan ürünlerin parasının üçte ikisi kursiyere, üçte biri de kaymakamlığa kursun finansmanı olarak kalacak. Ayrıca otellerle görüşülerek burada da satış standları kurulacak.
Haymana’nın logo ve isminin bulunuduğu, yöresel el sanatlarının ön planda tutulacağı işlerin ilçemiz turizmine ve kursiyerlerin aile bütçesine ciddi manada katkı yapması hedefleniyor.  
Kaymakam Hüseyin Göktürk, “Turizmde bayanların Haymana’nın geleceğine bir yön vereceğine yürekten inanıyorum. Bunun için ilk ciddi adım böylece atılmış oldu. Bundan sonra daha güzel çalışmalar olacak. Kadınlarımız ilçemiz ekonomisinde ve sosyal hayatında artık var olduklarını görecekler. Köylerden gelen kadınlarımızda buraya istedikleri zaman gelebilir, çay içebilir, sohbet edebilirler. Burası kadınlar için yeni bir dünya oldu. İnşallah ileride daha kapsamlı ve güzel çalışmalara imza atılacaktır. Tüm ilçemiz ve köylerimizdeki kadınlarımızı buraya gelmeye ve katkı yapmaya çağırıyorum” dedi.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ 
 
 
 
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " BURASI KADINLARIN DÜNYASI " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin