Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANA’YA KÜLTÜR TURLARI BAŞLADI
19/10/2018

TURSAB geçtiğimiz ay HAGİAD’ın öncülüğünde bir ön ziyaret gerçekleştirmiş ve Haymana’ya kültür turlarını başlatacaklarının sözünü vermişti. Bu sözlerini yerine getirerek ilk turlarını düzenlediler.
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) daha önce ilçemizi kendisine bağlı seyahat acente yöneticileri ile ziyaret ederek, ön çalışma yapmıştı.
Bu defa 40 kişilik seyahat grubu ile geldi ve Haymana böylece ilk turunu ağırlamış oldu.
HAGİAD Derneğinin rehberliğinde ilk olarak Haymana Merkez Camii, ardından Cimcime Sultan Türbesi ve Eski Çaldağ Okulu ve Haymana Göletini ziyaret etti. Daha sonra HAGİAD’ın hazırladığı Başdeğirmen Piknik alanında ilçemize özgü gözleme yiyerek ve bol bol doğa fotoğrafı çektiler.
Buradan Midas Termal Otel’e geçen grup kaplıcalara girdi ve dinlenmeye çekildi. Akşama da grup için hazırlanan canlı müzik programı ile misafirlerimiz eğlenceye doydular.
Ertesi günü Haymana’da alışveriş yaparak, esnafımız ile iç içe oldu. Ardından Çalış Mahallesinde bulunan Atatürk Evi’ni ziyaret ederek ilçemizden ayrıldılar.
İlçemize ilk turu gerçekleştirmiş olan Tur Organizatörü Cem Öter ile kısa bir görüşme gerçekleştirerek konu hakkında bilgi aldık. Öter şunları ifade etti, “Haymana artık bizim gezi programımızda olan bir yer. Ancak Haymana ve mahallelerinde yapılması gereken çok çalışma var. Bu çalışmalar yapıldığı takdirde daha çok insan buralara gelecek, Haymana ekonomisine çok ciddi katkılar yapacak, tanıtımına da öncülük edecektir. O nedenle vakit geçirilmeden çalışmaların yapılmasını istiyoruz. Haymana elindeki tarihi ve kültürel değeri daha çok ön plana çıkarmak, akabinde ziyaretçilerini ağırlayıp, onları hoş anılarla uğurlamak için biraz daha gayret etmelidir. Ancak biz ilk turumuzdan gayet memnun kaldık. HAGİAD Derneğine da ayrıca büyük bir teşekkürü borç biliyorum.
Tura katılan misafirlerden bazıları ise, “Haymana’yı biz böyle bilmiyorduk. Çok memnun kaldık ve hoş anılarfa buradan ayrılıyoruz. Ancak gittiğimiz yerde tüm eş, dostlarımıza tüm ayrıntıları Haymana’yı anlatacak, şiddetle tavsiye edeceğiz”
Fahri Usta, “Biz misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için 15 günlük bir çalışma yaptık. Bizzat kendimiz rehberlik ederek, ilçemiz adına hediyeler takdim ettik. Misafirlerimizin buradan ayrılırken yüzlerindeki mutluluk dillerindeki teşekkür, bizim tüm yorgunluğumuz aldı. Bu süreçten sonra bu turlarımız sürekli devam edecek. Bundan sonra en büyük görev belki de esnaflarıma ve tüm Haymana’ya düşüyor. Gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayıp, ürünlerimizi pazarlayarak ticari hacmimizi geliştirmek bizlerin elinde. Tüm Haymana’yı bu konuda özverili olmaya davet ediyorum. Bu organizasyonda başta TURSAB Orta Anadolu Başkanı Yunus Murt Bey’e ilk turu düzenleyen Cem Öter ve Tamer Seçkin Bey’e ve Haymana Atatürk Evi ve göletin yolunu ivedilikle düzenleyen ziyarete hazır hale getiren Belediye Başkanımız Özdemir Turgut’a teşekkür ediyoruz.    
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 
 
 
 
 
 

Bu yazıya toplam 9 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANA’YA KÜLTÜR TURLARI BAŞLADI " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Hagiad

02:59:52

Gönderen:

Osman can

23/10/18

Ben gercekten cok merak ediyorum sizin gibi haymana icin calisan baska kimse varmi? Tertemiz gencler ve ekip cok guzel.Calismalarinizda basarilar diliyorum.ozellile yerel secimde ki adaylar bazinda fikirlerinjzi merak ediyorum.sizin tercihiniz dogru tercihtir.


Başlık:

Tebrikler Gençler

22:58:23

Gönderen:

İrfan YÜKSEL

23/10/18

Haymanaya sağladığınız bu katkıdan ve bir işi başarmanın ilk adımında yolunuz açık olsun TEBRİKLER GENÇLER


Başlık:

bu başarı sizlerin geleceğin adamları

23:31:49

Gönderen:

hakan yılmaz

22/10/18

yapılan çalışmaları her hafta keyifle bekliyor ve keyiflede okuyorum.gazatede bulunan onca boş işlere bakmaktansa hagiadının çalışamları emekleri ve hizmetlerini okumak çok daha keyifli.bu çalışmaları görünce de haymanamız da hala çalışabilecek memleketimizi kurtarabilecek en azından bunun için çaba gösterecek gençleri görmek bizlerede güç veriyor.Allah sizlerden razı olsun hepinizden ayrı ayrı.Belli ki bu bir ekip işi ve çok sağlam bir kardeşlik dostluk dava işi.Bırakın siyasetciler koltuk için savaş versin siz devam edin hizmete.ya sizin değerinizi anlayıp sizlere teklifler sunacaklar yada sizin altınızda ezilemeye devam edecekler.sizin makamlarınızı Allah verecektir elbet


Başlık:

piknik alanlarının düzenlenmesi

17:06:36

Gönderen:

Murat AKDOОAN

22/10/18

Haymanaya gelecek turlar için gününü geçirecek yerler olmalı Orman Pıknik alanı olarak düzenlenmeli oraya gelenler otellerde akşam konaklayıp ertesi günün planını yapmalı. Otellerimize aselsan olarak toplu guruplar getireceğim fakat orada akşama kadar ne yapacağız sorusu ile karşılaşıyoruz.Bu yüzden gündüz piknik alanlarının restore edilmei şehirde yemek yiyecek yerlerin nezih ve temiz olması vatandaşın rahat edeceği huzur bulacağı ortamın sağlanması gerekmektedir.


Başlık:

haymanalı

16:04:35

Gönderen:

haymanalıydık

22/10/18

bence yanlış yapıyosunuz haymana kendini düzeltmek istemiyorki bak siyasilermiş miş manşet haymana için can simidi ola bilecek bir gezi harici haber boşuna masraf etmeyin yazık yalakalık taklacılık almış başını gitmiş


Başlık:

tebrikler

01:52:38

Gönderen:

salim bey

21/10/18

Hagiadi bu güzel çalışmalarından dolayı gönülden kutluyorum yolunuz açık olsun


Başlık:

Gençleri taşlayanlara SELAM OLSUN !!!!!!

06:59:56

Gönderen:

Nasıl ? Oluyomu

20/10/18

Demekki azıcık isteyince neler yapılabiliyor neler oluyor görüyoruz LÜTFEN !!! siz başımızdaki yöneticiler idareciler amirler siyasetçiler kirli kulislerden çıkın ALLAH rızası için şu memlekete kayda değer sözde olmayan küf kokulu masalarda değil çarşıda mahalle aralarında.köy yollarında camilerde okullarda sahalarda ne yapabiliriz diye düşünün sizlerede ölüm var nasıl yapacağınızı ölçün tartın biçin olmadı HAGİADdan yardım isteyin oda olmadı onları taklit edin olmadı çamur ve iftira atmayın HELAL OLSUN HAGİAD HELAL OLSUN FAHRİ USTA HELAL OLSUN EKİBİ HELAL OLSUN YARDIMCI OLAN HERKES !!!!!!!


Başlık:

Haymananin Hayirli Evlatlari

06:54:11

Gönderen:

Haymana Genclik

20/10/18

Cok soze gerek yok aslinda.Artik Hagiadin basarilarina alistik ve citayi cok yukseltiler.Hepsine ayri ayri tesekkur ederim.Sizlerin sayesinde hizmetin ne oldugunu anladi haymana.Biz genclerinde ornek aldigimiz abilerimiz.Tesekkurler Hagiad


Başlık:

İşte bu!!

09:44:35

Gönderen:

Ali osman koç

20/10/18

İşte budur ya.haymana gelişecekse gençlerin sayesinde gelişecektir.teşekkürler HAGİAD teşekkürler fahri usta


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin