Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“REFERANSIM BİNALİ YILDIRIM”
19/10/2018

AK Parti Haymana Belediye Başkan Adaylarından Ali İhsan Özer gazetemizin sorularını yanıtladı. Özer konuşmasında: “Benim torpilim yaptığım hizmetler, referansım ise Binali Yıldırım’dır.” dedi.
Öncelikle Ali İhsan Özer’i bize tanıtır mısınız?
1970 Haymana doğumlu, evli ve 2 çocuk babasıyım. İlk, orta ve lise tahsilimi Haymana’da tamamladım.
2001 yılından beri Haymana’da ekmeğimi mali müşavirlik yaparak kazanmaktayım. Ayrıca Çalış Mahallesinde çiftçilik işi ile uğraşmaktayım. Daha önce 2009-2014 yılları arasında Haymana Çalış Belediye Başkanlığı görevinde bulundum.
Ali İhsan Özer’i AK Parti aday göstermez ise yine aday olur mu?
Ben tek kelime ile hayır diyorum. Çünkü siyasete bu partide kurulduğu tarihten itibaren hep aynı yerde durdum. Bundan sonra da hiç bir şekilde çizgimi bozmayacağım.
Özer’in Eski Başbakan Binalı Yıldırım’dan torpilli olduğu söyleniyor. Bunu nasıl açıklarsınız?
AK Parti Genel Merkezimiz ve il teşkilatımız her adaya eşit mesafededir. Bunu söyleyenler haksızlık yapıyorlar. Benim Çalış Belediyesi’nde kısıtlı imkânlarla yaptığım hizmet ve çalışmalarım yok sayılmamalıdır. Ayrıca partimizin ilçe yönetiminde 7 Haziran 2015, 1 Kasım 2015 ve Referandum seçimlerinde SKM Başkanımız ile birlikte tüm Haymana’nın partimiz adına seçim koordinasyon görevlerinde bulunduk. Sayın Meclis Başkanımız Binali Yıldırım’ın şoförü ve manevi evladı olan Hasan Bilici benim amcaoğlumdur. Çalış Belediye Başkanı olarak çalışırken bizleri kırmayarak 3 defa bizi ziyaret etmiştir. Ayrıca beni de yakından tanımaktadır. Benim hem belediye başkanı iken, hem de ilçe teşkilatında çalışmalarımı gözetmeden sadece bu torpil olayını ben kabul etmiyorum. Sayın Meclis Başkanımız bana referans olabilir. Ancak bu benim kesin aday olacağımı garantilemez. Ben bunu bu şekilde söylesem, diğer aday arkadaşlarımıza saygısızlık etmiş oluruz. Kaldı ki diğer bütün aday adayı arkadaşlarımızla beraber İl Teşkilatımız, Genel Merkezimiz bir değerlendirmede bulunacak. 
AK Parti neden Ali İhsan Özer’i aday göstermeli?
Çalış Belediye Başkanlığımız küçük bir belde de olsa, kıt imkânlarla çalışmış olmamız belediyemizin vergi borcunu, sgk borcunu sıfırlamamız, işçilere olan borcumuzu bitirmemiz, hacizli olan borçlarımızı ödeyerek önümüzü açmamız, belediyemizin araç filosunu imkânlar dâhilinde yenilememiz, yıllardır Haymana için hayal olan Konya Bağlantı yolunun yapımında kendimce az da olsa katkımızın olması, çamurdan geçilmeyen beldemizin asfalta kavuşması, tarım arazilerimizin geçit yerlerine 20 adet köprü yapılması ve Çalış Beldemize yeni bir çehre kazandırmamız, Haymana’nın ilk halı sahasını açmamız bizim Haymana Belediye Başkanlığımıza zannımca referans olacağını düşünmekteyim.
AK Parti’nin adayı siz olursanız en güçlü rakip kimi görürsünüz?
AK Parti’nin adayı şahsım gösterilirse, diğer aday adayı arkadaşlarımızın aday olup olmayacaklarını bilemediğim için bu soruya net bir cevap veremem. Ama partim beni işaret ederse iyi bir ekip ile kazanacağımı düşünüyorum. 
En önemli projelerinizden bahsetmek ister misiniz?
Biz belediye gelirlerinin arttırılması ve giderlerinin de minimum seviyeye indirilerek belediye bütçemiz ile Haymana’da belediyeye ait yıllardır yapılmayan hamamlarımız ve tesislerimizi sıfırdan modern bir şekilde inşa etmek istiyoruz. Haymana’nın nüfusunu arttıracak çok güzel projelerimiz var. Ben Haymana’nın kurtuluşunun da dışarıdan büyük nüfus çekerek aşılacağına inanıyorum. Bunun için gerekli projelerimizi hayata geçireceğiz.
Vatandaş neden Ali İhsan Özer’i desteklemeli?
Beni tanımayanlar Çalış Beldesine sorsunlar. Doğma büyüme Haymana’da yaşıyorum. İlçemizin sorunlarına vakıfım ve çözebileceğime inanıyorum. 
Mevcut Belediye Başkanı Özdemir Turgut’u başarılı buluyor musunuz?
Benim şu anda partimin belediye başkanıdır. Bunun takdirini genel merkezimiz verecektir. Başarılı bulursa devam eder. Başarılı bulmazsa da başka bir adayı tercih eder. Biz genel merkezimizin işaret ettiği adayla da çalışırız.
Başka partilerden teklif alıyor musunuz?
Her hangi bir partiden teklif almadım. Almış olsam da teşekkür eder, kabul etmem.
İlçemizdeki en büyük problemleri sayacak olursanız ilk 3’e hangileri girer? Çözümü nelerdir?
İlk 3’e zannımca işsizlik, göç ve devlet kaynaklı büyük yatırım alamayışımız girer. Örneğin Özdemir Bey’in uğraştığı 1000 kişilik ceza evi Haymanamıza kazandırılmış olsaydı bundan esnafımız, vatandaşımız faydalanacaktı. Buna benzer fakülte, büyük bir askeri birlik gelseydi Haymanamıza, bugün bu sorunların birçoğunu konuşmak zorunda kalmayacaktık.
Başkan Adayı olamazsanız, meclis üyeliği düşünüyor musunuz?
Başkan adayı olmaz isem her hangi bir meclis üyeliği düşünmüyorum.
Son olarak Haymana’ya nasıl bir mesaj vermek istersiniz?
Tüm aday arkadaşlarımıza çıktıkları bu yolda kendileri için, memleketimiz için hayırlısını diliyorum. Memleketimizi en kısa sürede kalkındırma ile ilgili aday kimse Allah’ da ona bu görevi nasip etsin diyor, tüm halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Size de bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum.
(Hüseyin YILDIRIM-Yavuz ÇİFÇİ)

Bu yazıya toplam 25 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “REFERANSIM BİNALİ YILDIRIM” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

HAYIRLI OLSUN

21:24:03

Gönderen:

LEVENT PEKİNCE

27/10/18

BAŞKANIN MESLEKTAŞI VE ARKADAŞIYIM ÇALIŞTA KIST İMKANLAR İLE NELER YAPTIОINA VE NASIN HEMŞERİLERİ İÇİN ÇIRPINDIОINA ŞAHİDİM ÇIKTIОI BU YOLDA HAYMANADA DA BAŞARILAR DİLERİM


Başlık:

Hayırlı olsun

18:00:47

Gönderen:

Murat ikiz

25/10/18

Herkesi kucaklayan, vizyonu olan adam gibi adam Ali İhsan başkan ve kadrosunu Haymana’nın başında görmek istiyoruz.Haymana’nın sorunları nın çözümü ve gelişmesi için tek çözüm Ali İhsan başkan


Başlık:

dursun iftira etme çarpılırsın

17:52:06

Gönderen:

Cemal

25/10/18

Dursun iftira etme çarpılırsın.Halil ibrahim abi ile yakından konuşmuşluğum yok uzaktan tanıyorum. Ancak akşamki canlı yayın konuşmasında sürekli hacı aysu abiye yüklenmesi puan kaybına neden oldu.rakipleriniz de olsa ailesini dile getirmeyeceksiniz.Yeni köye eski eşya artık tedavülden kalktı haberin yokmu.Halk ne hacı abiyi nede özdemir abiyi istemiyor.Orhan abi favori ama halil abi 2.lik şansını kaçırdı.Kendisine sempati duyanlar da kızdı.Şahsen ben hoş karşılamadım.şu anda yönetimde hacı abi yok şu anda haymana güllük gülistanmı?neden belediyeyi eleştirmedi.Sende fazla hayale kapılma hava cıva olursun inan.Demedi deme hacı abide özdemir abide pilleri bitmiş.Yeni yüzler gerek.


Başlık:

Vay vay vay

17:23:45

Gönderen:

Cemil

25/10/18

Vay sizi hayal perestler ancak kendinizi kandırırsınız. korktuğunuz en guçlu aday LEVENT Koç`un adını neden yazmıyorsunuz. Sıkıntı yok rakip te yok.


Başlık:

cemale

03:49:51

Gönderen:

dursun

24/10/18

Cemal ya halil ibrahim aksunun kendisisin yada en yakınısın.Hayal görmeyi bırak arkadaşım bu seçimin kesin 2 favorisini kaybeder demişsin.Bu seçim hacı özdemir arasında geçer bunu tüm haymana biliyor.Hacıda şuan için ezer geçer.Sende dahil olmak üzere hepsi hava civa.


Başlık:

Benim tahminim

07:03:57

Gönderen:

Cemal

23/10/18

Benim de tahminim Orhan tuncer abi ak partiden aday olursa 1.olur.Halil ibrahim aysu abi partisiz olmasına rağmen 2.olur diye tahmin ediyorum.Çünkü partisi kurulsaydı ak partinin zaafı nedeniyle 1.olabilirdi.Onun için 1.liği kaçırır ve bağımsız 2.olur.Ak parti zaafa uğrasa da Orhan abi aday olursa kazanır.3.ve 4.nün ne önemi var?Yine söyleyeyim Özdemir abi de veya hacı abide ak partiden aday olsalar dahi kazanmazlar.Bu iki kere ikinin dört etmesi gibidir.Bu arada özdemir abi ak partiden aday olmazsa Hacı özkan abi CHPden olursa 2.veya 3.olur hdpnin adayı kim olursa olsun 4.olur çünkü kemik oyları var.Hacı özkan abi sırasını özdemir abiye bırakırsa özdemir abi 2.veya 3.olur Yani CHP her durumda bağımsız Halil ibrahim abi ile 2. 3.lük için yarışırlar.


Başlık:

Doğru aday

06:39:06

Gönderen:

Haymanalı

23/10/18

Tartışmasız başkan olması gereken tek isim Samim yaşardır.fark ortadadır.


Başlık:

İnşallah Hacı Aysu Gelir

05:40:13

Gönderen:

Haymana Sevdalısı

23/10/18

Valla Haymananın en iyi dönemi Hacı Aysunun olduğu dönemdi bende kızdım Özdemire oy verdim. Şimdi pişmanım benim oyum bu sefer Hacı Aysunun adayların hepsine bakıyorum hiç biri tuttuğunu koparacak kadar pişmemiş Haymanaya halktan biri lazım Hacı Aysu lazım.


Başlık:

keşkeeee

04:55:46

Gönderen:

burçak

22/10/18

keşke ak parti seni seçse ah güzel abim senin seçilmeni bekliyoruz inşallah parti seni seçer


Başlık:

haymanalı

16:10:54

Gönderen:

haymanalı

22/10/18

çok saçma bir söyleşi binali yılfırım refaransım özellikle meil yoluyla soracam ve burdanda paylaşacam


Başlık:

boş olur

07:14:52

Gönderen:

hasan

21/10/18

vallahi ali ihsAN boşuna aday olma kazanamasın akp gösterse kendi kaybeder seni servet kurtaramaz haymana çalış değil zaten borsa esnaf kefalet çalışların elinde yetmiyomu birde belediyeyimi verelim olmaz Haymanalı herşeyi göruyo biraz çarşıda gezsen milletin içinde olsan zaten duyarsın onun için boşuna aday olma kazanamasın refaransın bin ali de kurtaramaz


Başlık:

Adamsin

05:23:23

Gönderen:

Merdo

21/10/18

Sonuna kadar destekciniz abim adamsin başkanim


Başlık:

yeni yüzler istiyoruz

01:51:02

Gönderen:

gençler

21/10/18

Ben bir genç olarak artık yeni ve eğitimli yüzleri görmek istiyoruz.denenmişleri istemiyoruz.bu yüzden haymanayi düşünen bir genç olarak Levent Koçu istiyoruz.


Başlık:

Seninleyiz

07:43:40

Gönderen:

Ali

20/10/18

Yolun açik olsun inş.sonuna kadar seninleyim


Başlık:

hayırlısı

06:43:29

Gönderen:

ali

20/10/18

bu memleket için kim hayırlı olacaksa Allah ona nasip etsin mevcut başkan treni kaçırdı haymananın 5 yılını heba etti 4 yıl yattı seçime 10 ay kala çalışmaya başladı ama nafile ben esnafım 4 yıl boyunca hiç görmedim esnafın içinde insan bi gezer çay içer esnaf olarak sıkıntınız ne der bu memleket için ne yapılması gerek diye görüş alış verişi yapar ama tenezzül bile etmedi bu saatten sonra gelsede hiç önemi yok aynı hacı aysu gibi sonuç kaybetti aynı sonu özdemir turgutunda yaşıyacağından zerre süphem yok benim anlamadığım ne sanıyolar kendileri altı üstü 7,000 nufuslu bi ilçenin belediye başkanı oluyorlar ama olan hep esnafa oluyor haymanadan giden 1 nufus demek 1 ekmek 1 kilo et 1 gömlek 1 ayakkabı 1 kilo dometes demek meyve demek yani esnaftan kopan emek demej yazık çok yazık


Başlık:

Hadi ya

03:51:44

Gönderen:

Memo

20/10/18

Hadi ya bizde yedik. Torpil yerine refarans ya bırakın bu işleri seni değil Binali yıldırım cumhurbaşkanıda gosterse senin kazanma sansın 0 torpilli adam


Başlık:

Tahmini liste

01:10:13

Gönderen:

Hasan Altın

20/10/18
Tahmini aday listesi 1-Orhan Tuncer (Akp+mhp) 2-özdemir Turgut(chp) 4-samim yaşar(İyi P) 5-tülay koç(hdp) 6-aytekin yüzer (sadet p) 7-hacı aysu (Anap) 8-halil ibrahim aysu(refah partisi kurulursa) 9-levent koç (dp,ap)

Başlık:

Hayırlı olsun.

00:06:31

Gönderen:

Cemal AKBAŞ

20/10/18

Ali İhsan kardeşimiz bu göreve talip olmuş bize de başarılar dilemek düşer. Kendisi çok saygıdeğer bir arkadaşımızdır. Yolun açık olsun başkanım...


Başlık:

BAŞARILAR DİLERİM

22:59:47

Gönderen:

HASAN KANGAL

20/10/18

BAŞKANIN MESLEKTAŞI VE ARKADAŞIYIM ÇALIŞTA KIST İMKANLAR İLE NELER YAPTIОINA VE NASIN HEMŞERİLERİ İÇİN ÇIRPINDIОINA ŞAHİDİM ÇIKTIОI BU YOLDA KENDİSİNE BAŞARILAR DİLERİM


Başlık:

Dürüst Temiz Adam gibi Adam.

22:22:49

Gönderen:

Hayırlı olsun

20/10/18

Aldığımız duyumlara göre Ali İhsan Başkanım aday adayları içerisinde açık ara önde gidiyor. Haymananin böyle bir kan değişimine ihtiyacı var. Diğer adaylari da taniyoruz. Fahri Usta dışında hepsinin geçmişi kirli. Ben şimdiden hayırlı olsun diyorum.


Başlık:

SONSUZ DESTEK

18:43:55

Gönderen:

ALİ SAYGIN

20/10/18

HEMŞERİM OLARAK GENÇ VE DİNAMİK HAYMANA İÇİN HAYIRLISI OLSUN SONUNA KADAR DESTEKCİYİZ


Başlık:

Artık yeter Haymana ya yakışır başkan istiyoruz

16:00:13

Gönderen:

Mecit koca

20/10/18

Haymana ya haymananın sorunları bilen içinden gelen daha önceden tercubeli Ali İhsan başkan in gelmesi ni istiyorum başarılar baskanim


Başlık:

Destek ve teşekkür

08:29:19

Gönderen:

Bilal

20/10/18

Öncelikle gazetemiz veçalışanlarına bizleri Ali ihsan özer beyle buluşturduğu için teşekkür edeyorum daha iyi bir haymana için başkan adayımız ın sonuna kadar yanındayız


Başlık:

Aday Adayi

02:18:59

Gönderen:

Firat

19/10/18

Öncelikle hayırlı olsun insallah Ak parti mevcut baskan özdemiri aday göstermez. Ayrica giydigin reis ceketine göre aday olma ihtimalin var :)


Başlık:

Proje yok,referansa güveniyor.Yazık ve çok yazık

00:40:28

Gönderen:

Celal

19/10/18

21000 kişilik ceza evi Haymana`mıza kazandırılmış olsaydı bundan esnafımız,vatandaşımız faydalanacaktı.Buna benzer fakülte,büyük bir askeri birlik gelseydi"falan filan.Yahu seni aday yapacak Binali Yıldırım,bu milletin bedduasını alır.Tarım ilçesi olan Haymana`da cezaevinden,askeri birlikten medet umuyor.Tarım ve termal turizm,hayvancılık ile ilgili projen yoksa Haymana seni ne yapsın?Bu tahsil ile ancak bu kadar düşünüyor demek ki.İkincisi senden önceki Özer de sadece oğlunu Büyükşehir belediyesine yerleştirdi,aynı belediye meclis üyeleri ve ilçe başkanları gibi.Ben bu arkadaştan"benim referansımın Sayın Binali Yıldırım olduğunu söylüyorlar,bu talihsiz bir açıklama,ben Sayın B.Yıldırım Beyi severim,ancak kendi yaptığım çalışmalarım bana referans olacak"demesini beklerdim.Yazık Haymana siyasetine bak ya ayaklara düşmüş haberimiz yoktur.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin