Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“HEPSİNİ HALLAÇ PAMUĞU GİBİ ATARIM”
26/10/2018

Bu hafta Haymana Belediye Başkan Adaylarından Eski Yurtbeyli Belediye Başkanı Ömer Ercan’ı konuk ettik. Ercan adeta açtı ağzını yumdu gözünü.
Öncelikle kendinizden bahseder misiniz?
Ben 1966 Haymana doğumlu evli, 5 çocuk babası, lise mezunu, 35 yıldır toptan gıda ticareti ile uğraşmaktayım. Bunun yanında Yurtbeyli Beldemizde 5 yıl süre ile Belediye Başkanlığı yaptım.
Ömer Ercan hangi partiden aday olacak?
Ben şuan AK Parti’nin üyesiyim. Başvurular başladığında AK Parti’ye dilekçemi vereceğim. 
AK Parti Aday göstermez ise Ömer Ercan yine aday olur mu?
Tabi ki bizim gönlümüz öncelikle kendi partimizde. Ancak bu görev şahsıma verilmez ise ben her türlü adayım. Bizim referansımız birileri değil, halkın ta kendisidir. Biz kimsenin ardına sığınmayız. Torpil ile gelen kişinin ilçemize faydası olmaz. Ismarlama belediye başkanlarını bu ilçe çok gördü. Artık işinin ehli bu göreve gelmelidir.
Mevcut Belediye Başkanı Özdemir Turgut’u başarılı buluyor musunuz?
Bu soruyu bana değil halka sorun. Haymanalılardan hangisi başarılı buluyor ki ben de başarılı bulayım. Memleketimizin 40 yılını çalan bu başkanlardan Haymana artık usanmıştır. 5 yıldır yapılan bir hizmeti de görmedim. Ankara yolu, milli park, pazar yeri, taziye evi gibi çalışmaları devletimiz ve Büyükşehir Belediyemiz yapmıştır, Haymana Belediyesinin maddi anlamda bir katkısı olmamıştır. Belediye’nin öz kaynakları ile yapılan bir çalışma varsa çıkıp anlatsınlar. Onu da geçtik Sayın Turgut’tan önce Belediye Başkanlığı yapan Sayın Hacı Aysu’nun da bir farkı yoktur. Bu millet onlardan çok çekti. Artık Haymana bu iş bilmezlere gereken dersi vermeli ve yeni bir soluk başa gelmelidir. Haymana çağ atlamak istiyorsa bunu bizimle başlatmalı ve Haymana’yı yeniden inşa etmek için bu görev şahsıma verilmelidir.
Turgut ve Aysu’nun dışında diğer adaylar hakkında neler söylemek istersiniz?
Fahri Usta’nın ve Ali İhsan Özer’in isimlerini de duyduk. Sayın Usta Milletvekili Adayı gösterilmiş olabilir ama ne yazık ki halkın içinde hiç olmamıştır. Tepeden bakan bir karakteri var. Halkın içine inmeyen, onlar gibi olmayan kişiden başkan olmaz. Sayın Ali İhsan Özer de referans olarak Binali Yıldırım’ı göstermiş. Referansı kişiler olanın halkla işi olmaz. Bizim referansımız millettir. Bunların dışındaki adaylar hakkında pek de söyleyecek bir şey bulmuyorum.
Kendinizi ne kadar şanslı görüyorsunuz?
Realist konuşmak gerekirse AK Parti’den aday olursam yüzde 100 kazanırım, AK Parti göstermez ise yine şansım çok yüksek yüzde 70 bu seçimi kazanırım. 
Bu özgüven nereden geliyor Sayın Ercan?
Kendime, yüreğime, bileğime, cesaretime, bilgime, birikimime ve milletime güvendiğim için geliyor. Benim mesleğim hizmet, vizyonum millettir. Bütün adaylar toplansın, hepsi bir araya gelsin Allah’ın izni ile hallaç pamuğu gibi atarım. Çünkü bu millet artık uyandı, gerçekleri görmeye başladı. Takım elbise, kravat takmakla siyaset olsun diye cenazelerde, camilerde boy gösterenler ancak kendisini kandırır, bu milleti kandıramaz. Ben tribünlere değil, sahaya oynuyorum.
Halk arasında Ömer Ercan’ın bir başka adayla birleşeceği söyleniyor, bu doğru mu?
Kesinlikle öyle bir şey olmaz. Birileri birleşmek isterse gelip benim çevremde toplansınlar. İlçenin hayrını istiyorlarsa doğru olan bizimle birlikte olmalarıdır.
Haymana’nın en büyük sorunu sizce ne olabilir?
Haymana’nın en büyük sorunu çevre düzenlemesi ve iş sahalarının olmayışıdır. Tüm mahallelerimizin doğru düzgün bir köy odaları yok, mezarlıklar harabeye dönmüş. Buraların elden geçirilmesi lazım.
Sayın Ercan’nın en büyük projesi ne olur?
En büyük projem 2 adet fabrika yapmak olacaktır. Bu iş sahaları ile birlikte, hem istihdam sorunu ortadan kalkacak, hem de ilçemizin hızlı bir şekilde devam eden göç dalgasını durdurup tersine çevirmiş olacağız.
Ömer Ercan Haymana merkezde kendini ne kadar şanslı buluyor?
Merkezden en az yüzde 25 destek alacağımı düşünüyorum. Çünkü Haymana halkımız gerçek hizmet yapacak kişiyi değil, kendi köylülerini ya da yakın köylülerini destekliyorlar. Aslında bu iyi bir şey değildir. Kim ilçemize hayırlı olacaksa onu desteklemeliler. Ancak köylerimizde yüzde 60 şahsıma büyük bir destek vardır. Buradan da anlaşılacağı gibi büyük bir farkla seçimi kazanacağım.
Sayın Ercan çok iddialı bir şekilde seçimi kazandığınızı şimdiden ilan ediyorsunuz. Sizin en güçlü rakibiniz kim olur?
Benimle Özdemir Turgut’un arasında geçer. Diğer adayların pek bir şansı olmadığını söyleyebilirim.
Haymana’ya bir mesaj verecek olursanız neler söylemek istersiniz?
Haymana halkı gerçekten hizmet istiyorsa beni tercih etmelerini istiyorum. Bizimle birlikte ilçemizde huzur, güven, istikrar, birlik ve beraberlik olacaktır. Haymana tarihinde görmediği hizmetlere bizimle birlikte ulaşacaktır. Tüm hemşerilerimi en kalbi duygularımla selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
(Hüseyin YILDIRIM-Yavuz ÇİFÇİ)

Bu yazıya toplam 10 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “HEPSİNİ HALLAÇ PAMUĞU GİBİ ATARIM” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Cingirli

09:15:52

Gönderen:

Cagri

31/10/18

Kadircan haymana belediyesi basarilimi ? Nerde yasiyosun jameikadamı?


Başlık:

SÜPER BAŞKAN GELİYOR

03:44:29

Gönderen:

EROL AYTAÇ

30/10/18

EN BÜYÜK BAŞKAN PEK YAKIN DA GELİYOR HİZMET ADAYI ÖMER ERCAN HALKIN ADAMI GEIYOR HİZMET KARDEŞLIK İÇİN BİRLİK İÇİN AYRIM YAPMADAN HAYMANA YI YÜKSEKLERE ÇIKARARCAK BAŞKAN GELİYOR PEK YAKIN DA BEYLER TÜM ADAYLARA BAŞARILAR DİLERİM TEK İSTEYİM KALP KIRMADAN SİYASET YAPALIM ÇÜNKÜ HEPİMİZ HAYMANALIYIZ SAYGILAR EROL AYTAÇ


Başlık:

Siyaset

05:20:25

Gönderen:

Kadir can

29/10/18

Ömer bey böyle dikkat çekebilmek için degişik degişik konuşuyorsun ancak herkes herkesi tanıyor burası haymana hangi siyasetçi ne oy almış ne almamış seçimlerde kendi köyünden yedigin darbeyi hatırla mesela. Birde haymana belediye sinden memnun olmadıgını söyleyen kim olursa olsun nankör dür dogruyu göz göre göre konuşmuyodur. İlk defa haymana tarihinde 80 yılda yapılan toplam hizmetlerden 4 yılda daha fazlası yapılmıştır. Evet başkan bey devlete veya büyükşehire yaptırtmış kötümü yapmış haymana belediyesi borçlansa bu işlere hoşunamı gidecekti. Allah razı olsun hepimiz kullanıyoruz otoban gibi yolu emegi geçen herkesden Allah razı olsun. Sizi küçük siyasetinizle başbaşa bırakalım istediginize atıp tutun iyi günler.


Başlık:

LEVENT KOÇ`u unuttun

20:21:46

Gönderen:

Osman

29/10/18

İyi düşün haymana LEVENT KOÇ baskan olacak haymana kazanacak


Başlık:

TORPİL İLE YÖNETİLMEZ

16:53:17

Gönderen:

ÖMER ERCAN

28/10/18

değerli dost diye mesag yazan kardeşim benim kimseye kinim yok ve fahri usta abimdir alihsan özer kardeşimdir benim demek istediğim torpille ilce yönetilmez ve ayrıca turgutla aysunun alehinede yazdım istersen okuduğunu iyi anla ondan sonra yorum yap ve ben gerçeğini söyledim saygılarımla


Başlık:

en büyük sorun

17:47:58

Gönderen:

Deniz Yaşar

27/10/18

Haymananın en büyük sorunu köy odaları ve harabeye dönmüş mezarlık nasıl olabilir. Her kim aday olacaksa biraz büyük düşünsün, para kazandır ki köy odasını köylüler yapsın, işsizliği bitirki büyüklerinin mezarına herkes kendi sahip çıksın. Milletin aklıyla dalga geçmeyin..


Başlık:

DOGRU YOLDASIN

16:49:16

Gönderen:

serhat özcan

27/10/18

ankarada selamlar ömer başkanım ben buna eminim ki kazanacaksın ilçemiz senin gini halkın içinde hizmet yapmayı seven kibirli olmayan geçmişini unutmayan tek adaydın allah yar yar yardımcın olsun yolun acık olsun çünkü doğru yoldasın


Başlık:

Helal başkan mertçe konuştun

08:58:16

Gönderen:

Cemal

27/10/18

En büyük projem 2 adet fabrika yapmak olacaktır. Güzel de çok büyük başkan, ne fabrikası kuracaksın? Fabrikaların adını da yazsaydın çok inandırıcı olurdu. Ama sen gerçekten çok başarılı olacağına inanıyorum. Nasıl mı? Melih Gökçek balık kavağa çıkınca büyükşehir belediye başkanlığını kazanırsa, abin de onun yanında olursa işte o zaman millet Haymana`da hizmeti görsün beh.


Başlık:

Eyvalah

08:32:26

Gönderen:

Dost

27/10/18

Ömer bey tebrik ederim Bu hırs ve kininiz nedir Anlamadığım şey Fahri usta bey ve Ali ihsan Özer Haricinde her aday asıyor kesiyor birbirine saygısızca sataşmalar yapıyorsunuz. Ömer bey başkanlar asil olmalı ve asil davranmalı Fahri usta bey ve Ali ihsan Özer bey seviyeli ve saygılı Ak partiden hariç aday olmayacaklarını beyan ediyorlar.. Fakat diğer adaylar siz dahil ak parti olmasada adayız diyorsunuz demekki sadece Fahri usta bey ve Ali ihsan Özer’den başka Ak partili Yok demektir.. Hadi herşey gönlünüzce olsun siz ve tüm adayların..


Başlık:

Vay be

06:57:10

Gönderen:

Veli

26/10/18

Hallaaa hallllaaaa sabah öğle akşam cesaret hapı icse bole cesaretli konusamaz ama bu nie bole acaba :)


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin