Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

BAŞKAN TUNA MUHTARLARLA BULUŞTU
26/10/2018

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna Başkentin dört bir tarafında hizmet veren 420 muhtarla Haymana’da bir araya geldi.
Başkenti, Başkentlilerle "Ortak Akıl" İlkesi çerçevesinde yöneten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, bu sefer Başkent’teki muhtarlarla Haymana'da bir araya geldi.
Haymana Grannos Otel’de 22-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen "Büyük Buluşma" da Başkan Tuna, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve 420 muhtar ile yüz yüze görüştü.
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hizmetler, yapılacak projeler ve yeni yatırımlar hakkında muhtarlara bilgi veren Başkan Tuna, muhtarların kendi mahalleleri ile ilgili taleplerini de dinledi.
25 ilçeden 420 muhtarın katıldığı "Büyük Buluşma" da muhtarlar ayrıca Büyükşehir Belediyesinin 7 ayrı biriminin kurduğu stantlarda taleplerini yazılı olarak iletti. Ulaşımdan kentsel dönüşüme, sosyal ve kültürel faaliyetlerden alt-üst yapı çalışmalarına kadar pek çok konudaki çalışmaların detayları muhtarlara anlatıldı.
Mevzuat Eğitiminin ilk konuşmasını Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut yaptı. Turgut “Bu güzel ve anlamlı organizasyon için Ankara Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Biz Haymana Belediyesi olarak kaplıca sularımızı hem ülke içinde, hem de ülke dışında tanıttık ve dünyanın en iyi suyu dedik. Ayrıca ilçemiz tarım, hayvancılık ve tarihi Son Kalesi ile ön plana çıkmıştır. Ayrıca tam bir oksijen deposudur. Buraya gelerek katılım sağlayan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum.” Dedi.
Başkan Turgut’tan sonra AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan bir konuşma yaptı ve şunları söyledi, “Muhtarlarımız cumhurbaşkanımızın temsilcileridir. Vatandaşlara en yakın olan ve en iyi bilen de sizlersiniz. Devlet ile vatandaş arasında bir köprüsünüz. Sorunlara da ortak çözümler üretiyoruz. Yerel seçimlerde de tüm sorunlara en iyi ve hızlı çözümleri yine beraber yürüteceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum.”
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ise sunum eşliğinde bir konuşma yaptı. Tuna, “Mahallelerimizin ihtiyaçlarını yakından takip ediyoruz. Sizlerden gelen talepleri de değerlendirerek öncelik sırasına göre yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda istişare etmek için buraya kadar geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bizlere hizmet konusunda ücretsiz aracı oluyorsunuz diyebilirim. Hizmetlerimizi bir program dâhilinde ihtiyaç sırasına göre yapıyoruz. Ben 6 Kasım itibariyle göreve geldikten sonra esnaf ve muhtarlarımızla istişareler gerçekleştirdik. Ulaşım noktasında özellikle önemli çalışmalarımız oldu ve devam eden projelerimiz var. Metro ile ilgili yeni hatlarımız ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Alt ve üst geçitlerimizi yaptık. EGO otobüslerine yeni hatlar ekledik. Köylerimizdeki nüfusun azalmaması içinde gerekli çalışmaları yapıyor ve desteklemelerimizi yapıyoruz. Halk ekmeğimiz vatandaşlarımızın zamsız olarak hizmetinde. Katılım sağlayan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.
Öğlenden sonra yapılan toplantıda da ise İçişleri Bakanlığı Muhtarlar Daire Başkanlığı görevlilerinden Aylin Bakır bir konuşma gerçekleştirerek, Türkiye'de toplam 50 bin 311 muhtar olduğunu ve 189 yıldır muhtarlığın devam ettiğini belirtti. Muhtarların sorularını da cevaplayan Bakır, sorunların kendilerine ulaşması halinde en kısa sürede çözüme kavuşturulacağını söyledi.
Toplantının kapanış konuşmasını yine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna yaparak şöyle dedi, “Taleplerimizi aldık. Gerekli incelemeleri yaparak sizleri bilgilendireceğiz. Ankara her geçen gün büyüyor haliyle ihtiyaçlarda büyüyor. Mahallelerimizdeki içme suyu, alt yapı ve ulaşımla ilgili sorunları çözmeye çalışıyoruz. Daha yapılması gereken çok iş var. Şu ana kadar yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. İhtiyaçlarda sürekli yenileniyor. Hepsine yetişmeye çalışıyoruz. Buradan tüm devlet yetkililerimize yardımları için teşekkür ediyorum. Eksiklerimiz var ama en hızlı şekilde yapmaya çalışıyoruz. Sizlere de destekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun.”
Bilgilendirme toplantısı, katılımcı muhtarlara belge takdimi ile sona erdi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 
 
 
 
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " BAŞKAN TUNA MUHTARLARLA BULUŞTU " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin