Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“HAYMANA BİZİMLE GÜLECEK”
09/11/2018

Haymana Belediye Başkan Adaylarından Samim Yaşar, gazetemizin bu hafta konuğu oldu. Yaşar konuşmasında “Haymana ancak bizimle güler” dedi.
Her hafta bir başkan adayımızı konuk etmeye devam ediyoruz.
Bu haftaki konuğumuz Haymana Belediye Başkan Adaylarından Samim Yaşar oldu.
İlk etapta Samim Yaşar’ı tanıyabilir miyiz?
1965 Haymana Doğumlu evli ve 1 erkek çocuk babasıyım. Lise tahsilimi Haymana’da yaptım, üniversiteyi yarıda bıraktım. Şuan Haymana Yaşar Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi’ni işletmekteyim.
Samim Yaşar hangi partiden aday olacak?
Şuan itibari ile İYİ Parti’nin Belediye Başkan Adayı olarak gözüküyorum. İleride ne olacağını şimdiden kestirmek doğru olmaz. Kesin olan bir şey var ben Belediye Başkan Adayıyım.
Yaşar sol görüşlü bir siyasetçi olarak biliniyor. Neden İYİ Parti’yi tercih etti?
Benim için partinin adının ne olduğu önemli değil. Benim için önemli olan kriterler , partiyi yönetenlerin dürüst, ahlaklı, vatanını milletini seven, insanlara hizmet etme arzusu içinde olan kişiler tarafından yönetilmesidir. İyiler ve doğrular, kötüler ve yanlışlar vardır. Benim vizyonum iyiler ve doğrularla olmaktır. İyi ve doğru olarak düşünüp, hareket ettiğim bir partinin yanlışını gördüğüm zaman bir dakika bile orada durmam. Çünkü ben kimsenin kapıkulu, emir eri değilim. Takım tutar gibi parti tutmam.
AK Parti Haymana’da rekor oylar alıyor. Yeni kurulan İYİ Parti’nin ne kadar şansı olur?
Hangi partinin ne kadar oy aldığından daha önemli olan, ne kadar hizmet verdiğidir. Gönül isterdi ki, bu rekor oylar karşılığında rekor hizmetler gelsin. Ama Haymanamız malum herkesin gördüğü gibi makûs talihini yaşamaya devam ediyor. İyi Parti yeni bir parti, iyiler hareketi diye kendini nitelendiriyor. Bu başarı ekip çalışması ile alakalıdır. Çok iyi bir ekip çalışması ile başarının geleceğine inanıyorum.
Belediye Başkanı Özdemir Turgut’u başarılı buluyor musunuz?
Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Kimsenin elinde sihirli bir değnek yok. Kimse şapkadan tavşan çıkaramaz. Ben Özdemir Turgut’un çaba gösterdiğini düşünüyorum. Haymana’nın tanıtımı anlamında gayret gösterdiğine inanıyorum. Ama dediğim gibi bu ekip çalışmasıdır. Bir ya da iki kişinin gayreti ile çok çabuk başarıya ulaşılmaz. 
Önceki Belediye Başkanları hakkında söylemek istediğiniz bir şey var mı?
Bugünkü Haymana muhakkak ki birilerinin eseridir. Kısmen başarılı olanlar var. Hiç bir başarı gösteremeyenler de var. 
Haymana neden Samim Yaşar’ı tercih etmeli?
Sadece Samim Yaşar söz konusu değil. Bu bir başka isim de olabilir. Ama aday olan kişinin kriterleri önemlidir. En önemli kriter ahlaklı olması, sicilinin temiz olması, ekip çalışmasına inanmış olması, hırsına ve egosuna yenilmiş olmaması, ben değil biz olmanın gayretini taşımalıdır.
Kendinize en güçlü aday olarak kimi görüyorsunuz?
Her aday kendisinin en güçlü olduğunu söyler. Her adayın kazanmaya eşit mesafede olduğunu düşünüyorum. 
Daha önce Samim Yaşar aday oldu ve seçimlere kısa bir zaman kala çekildi. Yine aynısı yaşanır mı?
O günkü şartlar onu gerektirmişti. Büyükşehir yasası ile köylerin de Haymana merkezde oy kullanması dengeleri tamamen değiştirmişti. Hazırlıksız bir şekilde yakalandığımız için benimle birlikte bir kaç aday da birleşmek zorunda kalmıştı. Sağlığımıza bir şey olmadığı sürece inşallah yolumuza devam edeceğiz. Ama biz hırsımıza ve egomuza yenilen insanlar değiliz. Hep ben dediğimiz için memleket bu hale geliyor. 
Bir önceki dönem çekildiğinizde hangi adayı desteklemiştiniz?
Biz ilk etapta Sayın Mehmet Ercan ile birleşmiştik. Daha sonra Sayın Ercan da adaylıktan çekildi. Ve biz de kişisel olarak desteğimizi Sayın Özdemir Turgut’a vermiştik.
Haymana’nın en büyük sorunu olarak neyi görüyorsunuz?
Ulaşım, alt yapı, çöp sorunu ve imar planı benim nezdimde en önemli sorunlar olarak gözüküyor.
Başkan seçilirseniz en önemli projeniz ne olacak?
Benim için en önemlisi belediyemizin öz kaynaklarını harekete geçirmektir. Önceliğimiz kaplıca turizmi olmak üzere tarih ve spor turizmi, et ve süt entegre tesisleri ve seracılık ilk el atmayı düşündüğüm projelerdir.
Haymanalılara bir mesajınız var mı?
Haymanalılara mesajım, gerçekten Haymana’yı düşünüyorlarsa oy vereceği adayı, kişisel çıkarları bir kenara bırakarak, hatta partiler üstü düşünerek, adayın ve ekibinin siciline bakarak oy vermeleridir. Tehditlere, yalan vaatlere pabuç bırakmamalarını, takım tutar gibi parti tutmamalarını, inandıkları doğruları ve doğru insanı desteklemelerini rica ediyorum. Ben her zaman diyorum. Haymana ancak bizimle güler diye. Bu duygu ve düşüncelerimle tüm Haymanalı hemşerilerime sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.
(Hüseyin YILDIRIM-Yavuz ÇİFÇİ)

Bu yazıya toplam 20 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “HAYMANA BİZİMLE GÜLECEK” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

BAŞ GİDİKO

17:05:27

Gönderen:

BAŞ GİDİ

22/11/18

MİLLETVEKİLİ ADAYI SAMİM YAŞAR BELEDİYE BASKAN ADAYI SAMIM YASAR SANA OY CIKMIYO HALA DEBELENIYOSUN SAMIMIYET


Başlık:

Kalite farkı

05:30:19

Gönderen:

Haymanam

17/11/18

Açık ara farkınız var Samim başkan bir yanda Samim yaşar bir yanda diğerleri,fark aleni..hemde apaçık..


Başlık:

YETER SÖZ HAYMANALININ

23:44:49

Gönderen:

haymanalı

15/11/18

yok kardeşim yok bu haymanalı sizlere o fırsatı birdaha vermeyecek niye vermeyecek biliyormusun çünkü memleket huzur istiyor memleket sakinlik istiyor dört yoldan aşağı insanlar rahat insin istiyor safsın diyen arkadaş köşede durup bakana kadar gelip saysaydın kaç kişi var diye mevcut başkana bi şey demiyorsunuz diye eleştiri yapanlar sanırım hocayı takip etmiyor açın sosyal medyada hocanın sayfasını okuyun hadi onu okumadınız hocanın gazeteye verdiği demeceidemi okumadınız tv çıkıp ALLAH o kapıyı yıkanlarıda yıkacak diye bedua etmez hoca cehaletiniz burdan belli siyaseti yaparken bile bilinçli yapın iftira atmayın hoca ve ekibi ne mevcut başkana nede geçmiş başkana çalışan biri değildir çünkü alın birinizi vurun ötekine misalisiniz hoca haymana için çalışan biri hoca istemenizin nedeni hoca gelirse haymana çıtayı yükseltecek karşısına çıkacak aday en az onun kadar eğitimli olacak korkunuz bu yeter söz haymanalının


Başlık:

Bitirdi

07:25:00

Gönderen:

Haymana sevdalısı

14/11/18

Levent Başkan pazar günü itibariyle sizleri bitirmiştir. Samim Yaşarın yazısının altına bu yorumu yaptıracak kadar sizleri bitirmiştir. Ne konuşmaydı ama değil mi?


Başlık:

Ve rahat olun

07:03:03

Gönderen:

Emin

14/11/18

Emin ve rahat olun!!!


Başlık:

Haklisin âmâ o da haklı

07:03:02

Gönderen:

Süleyman

14/11/18

Haymanalı diye yazan beyfendi haklısınız samim beyin demeci burası sonuç da.Fakat eleştiride bulunan diğer arkadaşda gerçekleri yazmış inanın.Levent hocanında halil ibrahim beyinde kazanma ihtimalleri sıfır dahi değil bence.Ikiside bunun farkındalar fakat yinede adayım diyorlar.Demekki terk dertleri hacı bey kazanmasın.Çok yanlış yapıyorlar bence.Marketten dönerken o topluluğu bende gördüm sonradan konuyu anladım.Kazancak bir aday o kadar kişi ile basın açıklaması yapmaz.O meydanın en azından dolması lazımdı.Birde takip edebildiğim kadarı ile hacı bey korkmadan herşeyi söylüyor.Ama siz ikinizde özdemir beye karşı hep suskun duruyorsunuz.Ama o adam hiç kimseden çekinmeden inandığı şeyleri söylüyor.Bence siz ikinizde özdemir beye çalışıyorsunuz ben bunu görüyorum.


Başlık:

Adina uzulme

06:12:05

Gönderen:

Kimsenin

14/11/18

Ekmek tinne kimsenin yerine uzulme kendi yerine uzul. Levent bey adaylik aciklamasini meydanda yapti ve.bu size.kadar ulasti ve sizi o kadar rahatsiz etti ki baska bir adayin aciklamasini yaptigi roportajda yorum olarak rahatsizliginizi dile getiriyorsunuz. Helal olsun sana ekmek tinne kendini cok iyi ispatladin.Bence sen ise kendi adina uzulmeyle basla pasaa..


Başlık:

Korkuyor

06:05:46

Gönderen:

Aslinda

14/11/18

Samim bey hayirli ugurlu olsun.Ekmek tinne adi altinda yorum yapan sahisin o anki yasamis oldugu kafayi yasamak istiyorum. Levent Koç`tan niye bu kadar rahatsiz oluyorsun? Nedir sende ki bu Levent Koç korkusu? Er meydanina cikti ne guzel Levent Koç surpsiz bir organizasyonla medeni cesaretini sergiledi. Gemçlerin onune hic bir engel koyamayacaksiniz. Hadi rast gele ekmek tinne ‚


Başlık:

Varrrr

06:00:39

Gönderen:

Troller

14/11/18

Samim bey adayligini acikliyor bu arada hayirli olsun.Ama troller gelip Levent Koç hakkinda sacma sapan yorumlar yapiyor.Trol musun be kardesim?Levent Koç`un siz de olusturdugu bu korku ne ne bu kin ne bu öfke?Burada Samim bey aciklama yapmis adayligini acikliyor trolun biri gelip Levent Koç hakkinda yorum yapiyor.Ah be güzel haymanamin trol insani ah bee.


Başlık:

hayırlı olsun

23:27:10

Gönderen:

serdar

14/11/18

Haymanaya böyle bilgili,dürüst bir insan lazım.Yolun açık olsun başkanım.


Başlık:

Haymanalıdan haymanalıya

22:36:04

Gönderen:

Haymanalu

14/11/18

Harbi çok safsın ama bu millet de salak değil.Orada 300 kişi varsa 300 takla atmalıydınız bence.100 ile 150 arası ancak insan vardı.Iyi güzel yazmışsında haymanali 5 yıl boyunca haymanada satılmadık yer kalmadı her türlü yeme içilme oldu termal satıldı her alavere dalavere döndü onları niye yazmıyorsun.Sende adayınız gibi korkudan söylüyemiyormusun.Hacı kadarda cesaretiniz yokmu.Yazıklar olsun sana.Adamlar sokak ortasında birbirini vuruyor.


Başlık:

gülenmi ağlanmı

00:35:03

Gönderen:

haymanalı

13/11/18

gülermisin ağlarmısın dedim ama sayın samim yaşar`ın affına sığınarak diyorum samim bey basına açıklama yapıyor yorum yazan arkadaş ne alaka varsa levent hoca nın yaptığı basın toplantısına değiniyor eleştiriliyor o arkadaşda haklı neden haklı hoca 8 yıl ilçe başkanlığı yaptı 5 yıl bld başkanlığı yaptı ve haymanaya bi şeyler katamadı halen çıkıp adayım diyor hoca ayıp ediyorsun daha bir dilekçe yazmayı bile beceremiyorsun be hoca sen kim adaylık kimsen git okulunda öğretmenlik yap ne işin var belediye başkanlığı ile senin sen gelirsen başkan olursan ota parklardan para alınmaz sen gelirsen bld nin parkları peşkef çekilmez sen gelirsen hamamın otelin gelirini kimse yiyemez sen gelirsen termali kökten satmazsın bize böyle bunları yapacak başkan lazım o üzden adı geçen aday yapsaydı doldururdu meydanı ama o meydanda 300 kişi vardı emin ol hoca hepsi çıkarsızca orayı bekledi tekrar samim başkandan özür diliyorum affına sığınıyorum yolun açık olsun samim başkan


Başlık:

kalkın artık haymaan

20:05:02

Gönderen:

sevcan seyit

13/11/18

bir haymanallı olarak özellikle bir bayan olarak haymanın artık gelişmesini istiyorum. hiç bir sosyal etkinlik yok çocuklarımızı götürebileceğimiz bir parkımız dahi yok iş sıkıntısına diyecek laf yok zaten. haymananın artık silkelenmesi gerekiyor bütün adayları denedik bu kezde farklı bir yüz olsun kendimiz için çocuklarımızın geleceği için. Allah yolunu açık etsin Samim Yaşar yanındayız.


Başlık:

haymana için umut

19:58:57

Gönderen:

mert

13/11/18

Samim abi sonuna kadar yanındayız ben ve ailem değişik bir yüz gelsin artık şu haymanaya.


Başlık:

Ekmek tınne

00:42:58

Gönderen:

Haymanalı

12/11/18

Leven hocam milleti şoka uğrattın dün.Basın açıklamanızdan sonra dün seyfonun kahvenin önünde çok fanatik bir köylünüz diyorsunki inanamıyorum şok oldum.Hiç kimse yoktu diyor.Iki üç ihtiyarda kahvenin önünde çay içiyorlar aralarında konuşuyorlardı içlerinden biri evciliydi.Kimse yoktu bu ne böyle.Vallah hacı yapsaydı orası almazdı o kalabalığı diyordu.Eyer bu yazdıklarımda ufacık yalanım varsa tüm haymananın günahını çekeyim.Kendinide bitirdin peşinden gelip sana inanan insanlarıda bitirdin hocam.Bir çevrene baktınmı hocam kimler vardı birde sayfanda demişsinki basın açıklamasını miting alanına çevirdiler haymanalılar.Hani neredeydi o haymanalılar kaç kişiydiler.Bırakın artık hocam bali bu peşinizden gelenleri rezil etmeyin.Ben uzaktan izledim ve dinledim.Ama sizin adınıza üzüldüm.


Başlık:

Başarılar

18:17:16

Gönderen:

Söğütepeli

12/11/18

Bir söğüttepeli olarak seninle gurur duyuyorum Samim abi,sonuna kadar sen neredeysen yanındayız.


Başlık:

Tek gecerim

05:59:41

Gönderen:

Emre Erdoğan

11/11/18

Samim yasar Adam gibi Adam Allah yolunu ve bahtini acik etsin dualarimiz seninle basakanim yurudugun uolda arkandayiz.


Başlık:

Başarılar

05:57:06

Gönderen:

Ali

10/11/18

Bu sefer hata yapmayacaz,Samim yaşar en doğru aday,Allah yolunu açık etsin.haymana merkez seninle.


Başlık:

Hayirli olsun Baskan

03:53:34

Gönderen:

Haci Osman Kilinc

9/11/18

İYİ,ler seninle Baskan Hayirli Olsun HAYMANA,miza.Basarilar dilerim.


Başlık:

Hayırlı olsun

00:45:35

Gönderen:

Süleyman ERDEM

9/11/18

Haymana için hayırlı olsun. Haymana`nın sorunlarını bilen ve haymanada yaşayan birinin aday olması çok güzel ve ilerisi için umut vaat etmesinden adaylığı çok iyi olmuş.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin