Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

KADINLARIMIZ SINIRLARI AŞIYOR!..
16/11/2018

Yeşilyurt Mahallesi kadınları kurdukları kooperatif ile Ankara’da katıldıkları fuarda yine ilgi odağı olarak rekor sipariş aldılar.
İlçemize bağlı Yeşilyurt Mahallesi sakini 15 Kadın, Ağustos 2018  tarihinde S.S Yeşilyurtlu Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifini kurarak, faaliyetleri ile harikalar yaratıyor.
Kooperatifimiz en son 24-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen el sanatları, hediyelik  eşya ve yöresel ürünler fuarına katılarak, geleneksel usullerle ürettikleri tarhana, erişte, salça, marmelat, turşu, reçel, gözleme, bazlama ve benzeri bir çok gıdayı halkımızın beğenisine sundular.
Kooperatif Başkanı Şirin Biner, “Yeşilyurtlu kadınlar olarak tarladayız, bağdayız, bahçedeyiz yani tarımsal üretimin her yerindeyiz. Bundan böyle pazardayız da” dedi. Üretimden gelen tecrübemizle bundan böyle pazarda da yer alarak kadınlarımızın ekonomik yönden kalkınmalarına katkı sağlayacaklarını söyledi. Katıldıkları bu fuarda Yeşilyurtlu kadınlar olarak kendi mutfaklarında hazırladıkları yöresel ürünleri halkımızın beğenisine sunduklarını, yoğun ilgi ve taleple karşılaştıklarını, talepleri karşılamaya çalıştıklarını söyledi. 
Kooperatif ortağı kadınlarımız; Haymana Kaymakamımıza, belediye başkanımıza, fuarda kendilerine yakın ilgi gösteren ve yer tahsis eden Ankara Kalkınma Ajansına, kooperatifçilik konusunda bilgi ve birikimi ile hep yanımızda olan destek sağlayan ve rehberlik yapan  İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli kooperatifçilik uzmanlarımıza teşekkür ettiğini söyledi. Ayrıca tüm kurum ve kuruluşlarımızın desteklerinin artarak devam edeceğine inandıklarını dile getirdiler.
Haber: Hüseyin YILDIRIM

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " KADINLARIMIZ SINIRLARI AŞIYOR!.. " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Tebrik

06:11:55

Gönderen:

Bekir UÇAR

18/11/18

Bir ismi Yeşilyurt, asıl adı Kadıköy olan hemşehrilerimizin sergiledikleri ürünler, benim yıllardır hayalini kurduğum marka ürün oluşturulmasına ilişkin kurgumun temelini oluşturmaktadır. Üzülerek ifade etmek isterim ki; Beypazarı, Ayaş örneğinde bir marka ürünümüz yok. Umudum Ankara ve civar kentlerde yaşayan gençlerin öncülüğünde hayalimin gerçekleşmesidir. Başarılar dileğiyle, güneşi insanları kadar aydın olan Kadıköy`ümüzün sera dahil her alanda başarılarının tüm Ankara`ya` mal olmasıdır.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin