Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

TOKİ YÖNETİME KAZAN KALDIRDI
23/11/2018

Bir grup TOKİ sakini evlerinin yeterli ısınmadığını ve aidat ücretlerinin fazla olduğunu öne sürerek Yönetim Kurulu’nun feshedilmesini istedi.
20 Kasım Salı günü akşam saatlerinde bir grup TOKİ sitesi sakini evlerindeki ve site içerisindeki sorunların yönetim kurulu tarafından çözümlenmemesinden dolayı bir araya geldi ve yönetim kuruluna tepki gösterdi. 
Site içerisinde toplanan TOKİ sakinleri ile yönetim kurulu üyeleri arasında kısa süreli tartışma yaşandı. 
Yüksek aidat ücretlerinden ve ısınma sorunlarından yakınan site sakinleri yönetimin bu sorunlara çözüm üretemediğini iddia ederek yönetim kurulunun feshedilmesini istedi. 
Site sakinleri, kaloriferlerin uzun zamandır yanmadığını, son bir haftadır doğru düzgün yanmaya başladığını iddia etti. Site sakinleri iddialarının arasına, yüksek aidat ücretlerinin talep edildiğini, kaçak kömür satın alındığını ve bu kömür kullanımından ötürü zehirlenmelerin yaşandığını da sözlerine eklediler. 
Uzun zamandır yaşanan sorunların çözüme kavuşturulamamasına tepki gösteren site sakinleri, 100 daireden imza toplayarak Site Yönetim Kurulunun feshedilmesini ve bina yönetiminin oluşturulmasını talep etti.
“VARSA YÜREKLERİ GELSİN YÖNETSİNLER”
Öte yandan konu ile ilgili gazetemize gelerek bir açıklama da TOKİ Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Saraç yaptı.
Saraç konuşmasında: “Ben TOKİ’ye 6 senedir hizmet ediyorum. 4 yıl aynı aidatla yönetirken çok iyi başkansın dediler. Şimdi  aidatlar yükselince ne oldu? Biz bu işi yapmaya o kadar da hevesli değiliz. Hatta bazı TOKİ sakinlerine yönetimi devretmek adına talepte de bulunduk. Kim gelmek ve bu işi yürütmek isterse gelip yapsınlar. Ama kimse çamur at izi kalsın hesabına girmesin. Bizim hesaplarımız ve defterlerimiz şeffaf bir şekilde herkesin önünde açıktır. Biz kesinlikle kaçak kömür yakmadık. Zaten böyle bir şey de yok. Biz bir hafta yerli kömür yaktık. Lakin bizim kazanlarımız yerli kömürü yakmadı ve yanmadığı için de geri iade ettik. Onu da aidatlar yükselmesin diye yapmıştık.  İthal Kömürün maliyeti de yüksek olduğundan mecburen aidatların yükselmesine karar verdik. Herkes aldığı hizmetin bedelini ödemek zorunda. Zaten bizi zor duruma sokan aidat borçlarını ödemeyen üyelerdir. Bunların hakkında da kanuni işlemlere başvuruyoruz. Adalet isteyenler, kazan kaldıranlar önce kendilerine çeki düzen versinler, aidatlarını düzenli şekilde ödesinler. Tekrar altını çiziyorum, burayı yönetmek isteyen varsa toplansın gelsin ve biz de verelim. Onlar da rahat etsin, bizde canımızı kurtaralım.”
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 
 
TOKİ Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Saraç
 
 

Bu yazıya toplam 18 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " TOKİ YÖNETİME KAZAN KALDIRDI " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Tokide yapılacaklar belli..

01:58:10

Gönderen:

Gurbetci

28/11/18

Tokide çözüm belli. Para toplama işi muhasebeciye devredilecek. Yasal temelleri oluşturulacak ve ödemeyene faiz gelecek. Yönetim ekibi 7 kişiden oluşacak lakin yönetim de para ödeyecek. Kapıcılar işten çıkarılacak. Haymanada 150 200 bin lira eden dairede bile kapıcı diye birşey yok. Dışarıdan kadın tutulur apartmanin haftalik temizliği yapılır. Bu arada site sakini değilim. Dışarıdan yazıyorum. Yaşadığınız problemlere üzülüyorum.


Başlık:

MÜCADELE BÖYLE OLMAZ

20:56:30

Gönderen:

KADİR

27/11/18

TAMAM İYİ HOŞ HAKLISINIZDA TOKİYİ BU DURUMA DÜŞÜREN DIŞARIDAN AİDATLARINI GÜNÜ GÜNÜNE YATIRAN MALİKLER VE ONLARIN KİRACILARIMI ŞİMDİ ŞAPKANIZI ÖNÜNÜZE KOYUP ÖNCE KENDİNİZİ ELEŞTİRİN. O KİRACILAR BU GÜN ÇIKSA TOKİ YÜZDE 50 BOŞALIR ZATEN DÜZENSİZ YÖNETİLİYORDU HİÇ YÖNETİLEMEZ HALE GELİR.ÖNCE İÇİNİZDEKİ DEDİ KODUDAN BESLENEN FİTNECİLİK YAPAN AİDATLARINI YATIRMAYANLARI ARANIZDAN ÇIKARTIN.SİZİN İŞİNİZİN ÖNCELİKLE ŞU ANKİ YÖNETİME HESAP SORDURMAK OLMALI KİRACILARI ÇIKARMAK DEОİL


Başlık:

Kuruttunuz milleti artık

17:41:08

Gönderen:

Hane sakini

27/11/18

Yeter artık milleti soydunuz sogana çevirdiniz burası dar gelirli aileler için yapıldı aidat kira bedeli kadar iki tane kapıcı var kapıcı dairesinde oturuyor bedava asgari üçret alıyor elektirigi suyunu biz ödüyoruz biz lüsk deiliz biz istemiyoruz kendi çöpümüzü kendimiz atarız 6yıldır yangın cihazlarımız çalışmıyo ziller çalışmıyo hele bi yollarımızı görün köstebek deligi gibi aman araçla gelmeyin buraya tokinin girişine bırakın yürüyerek gelin boş evleri kiraya veriyorlar burayı artık bunlar sahiplenmiş sayın başkan bırakacaksan borcu sıfırla temizle ondan sonra buranın sakinleri her bina kendi kendini yönetmek istiyor bizim başımıza 7 yönetici fazla zaten onların varlıgıda yokluguda belli deil milletin sabrı kalmadı ortalıgı temizle sıfırla bırak yazılacak çok şey varda inş savcılık bu işe el atacak


Başlık:

Kovsan bile bırakmazlar

17:09:39

Gönderen:

Site sakini

27/11/18

Asgari ücretle çalışan bir site sakini olarak aidatımı bu güne kadar hep yatırdım.Artık sınırları aştınız maşallah hepinizin tuzu fazlasıyla kuru şuanki yaptıgınız aidata göre 7 yöneticin ödemedigi aidat yıllık 29400 tl yapıyor.Bu zamana kadar 1 kuruş vermeden bedavadan ısındınız aldıgınız maaşta cabası tabiki bırakmak istemezsiniz artık site sakinlerinin canına yetti.


Başlık:

Tuzunuz kuru tabi

18:49:40

Gönderen:

Haydar

26/11/18

Arkadasın yorumunda dedigi gibi yalan yalnış bir secim oda kendi aralarinda oldu bittiye getirilerek cok dogru bir konuya deginmissin dışarda oturan maliklerin oy kullanma yetkisi bunlarda öncelikle her blokta oturan sakinler bu kiraya verilen daireleri blok no kapı no ile posta yoluyla veya tokiye sahsen sikayet etmeleri gerekiyormus tokiden telde yetkiliden aldıgım bilgi bu şekilde bu yönetimdekiler gitmedigi sürece burda yaşayanlara huzur yok ortada deli para dönüyor aidatta böyle 12 sürekli sabit yaz kiş degismeyen aidat yoktur kendi kömürümüzü kendimiz alsak inan bunlara verdigimizin yarısı yapmaz benim ödedigim parayla bedava ısınlara zehir zıkım olsun kim olursa olsun hakkım haram olsun....


Başlık:

Yönetime

18:08:03

Gönderen:

Toki sakinlerinden

26/11/18

Sayın yöneticiler bu işin tadı kalmadı güzelce genel kurulu toplayın ve site sakinleri ile helalleşip bırakın. Haymana gibi yerde bu işin dedikodusu çok olur sıkıntı yaşarsınız.


Başlık:

Bunun yolu

17:31:15

Gönderen:

Toki maliki

26/11/18

Bu evlerini kiraya veren kat maliklerini blok ve daire no larını alıp tokiye ya direk gidilerek yada posta yoluyla bildirilmesi gerekiyormuş tokiyle yaptıgım görüşmede şikayeti ancak böyle kabul ediyorlarmış ya gidilerek yada posta yoluyla blok no vede daire no yazilarak bunu duyan biri illaki gerekeni yapar.


Başlık:

BAŞKANA

19:50:34

Gönderen:

TOKİDEN

25/11/18

Sayın Başkan 6 yıldır yönetiyosun 4 yılı iyiydi diyorsun.o 4 yılda bile 2 defa yönetimi değiştirmeye kalkan toki sakinlerinin dilekçeleri zor kullanarak aldınız. yırttınız gittiğiniz ve yaptığınız seçim usülsüz ve kanuna aykırı. uydur kaydır bir seçim.denetim raporları da düzmece.hiç bir yıl kat malikleri kurulunu gerçek olarak yapmadınız.şimdi meydan okursun evlerini kiraya verenlerin oy kullanma dilekçeleri sen de sen kiraya verenlere göz yumduğun için onlar vekaleti sana veriyor.yada seni destekliyor.kanunen kiraya verilen daireleri tokinin tespit ederek ellerinden alıp ihtiyaç sahibi vatandaşlara vermesi gerekir.Yönetimi teslim etmenin yolu bu değil.yüreği olan gelsin yönetimi teslim alsın diyemezsin.bu şekilde alınmaz.sen olağanüstü katmalikleri kuruluna sende aday ol adaletli uydululmuş olamayan bir seçim yap orada pahalı 350 tl olan aidatlarıda kat malikleri belirlesin seçilirsen millet arkanda olur.Yönetim böyle teslim edilir gelde al diye değil.


Başlık:

50 ton kömür

18:28:02

Gönderen:

Semih

25/11/18

Haymanada kış boyu 50 ton kömür yakan bina var mi? Kutu kadar evler bina bası 50 ton kömur yakiyor yersen


Başlık:

Aday olma

18:21:43

Gönderen:

Ahmet

25/11/18

Kardesim madem birakmak istiyorsun olagan secim yaparsin binalarda senin yönetimindekiler aday olmaz baskalari aday olur yonetimi kurar sonrada eski yonetimin hatalari var ise yeni yonetim dava acar hesabini sorar gelin yonetinle bu isler olmaz


Başlık:

Böyle gitmez

18:16:00

Gönderen:

Arda

25/11/18

Rahatlaga bak ya canımızı kurtaralım bırakalım demiş sanki bedava yapıyor o isi işi açıklayaydınya ne kadar maaş aliyorsun aidat ödüyormusun? 7 blogun sözde yöneticileri aidat ödermi yıllık 600 700 bin tl aidat toplanan paralar nereye gider öyle bırakayım gideyim yok konu dilekcelerle savcılıga intikal etti artık şimdi hesap zamanı.


Başlık:

Yönetim istifa

00:26:18

Gönderen:

Zeynep nisa

24/11/18

Togiye millet girdi gireli zaten aidatlar yüksekti. İyice yükselmenin ne manası var vicdana sığmaz bu yaptığınız.Kardesim yonetemiyorsan çekil kenara.Kışın ortasında yaktınız kaloriferleri.Milleti soğuktan dondurdunuz. Birde utanmadan zam yapıyorsunuz. Nerde görülmüş hangi binada 350 TL aidat var. El vicdan. Yönetimin derhal istifa etmesi lazım. Başa doğru düzgün Allah korkusu olan kişilerin geçirilmesi lazım. Yeter artık milletin çektiği.Birde utanmadan yalan yanlış açıklama yapıyor.Allah ıslah etsin. YÖNETİM ISTIFAA...!!??


Başlık:

Maşallah

02:39:17

Gönderen:

Başkan

23/11/18

Başkan bu nasıl bi yüzsüzlük butun Haymana neyin ne oldugunu biliyor yakında butun turkiyede duyacak yapılanları


Başlık:

Yazık halka

02:38:06

Gönderen:

Kat maliki

23/11/18

Acıyorum bu toki sakinlerine yaz kış 12 ay sabit aidat ödemek nedir hizmet diyor site yonetimi orda oturanlar alt gelir grubu 350 lira evin taksiti zaten 350 tl aidat ne demek 12 ay neyse savcılık incelemesine girmiş artık


Başlık:

Aidat

02:37:11

Gönderen:

Yönetci

23/11/18

Başkan 6yıldır yönetimden kimler maaş alıp KÖMÜR parası vermiyo bi zahmet acıkla sen kendin 6yıldır 1kuruş KÖMÜR parası verdininmı bı yönetimden vermeyenlerin hesabını yap 6yılda kac para tutar milletin cebinden 6,yıldır ısındınız sımdı sız verildi vermeyenlere versin


Başlık:

Kömur

02:31:40

Gönderen:

Toki

23/11/18

350ton KÖMÜR yanı 18tır Haymana da goren varsa soylesın


Başlık:

Bırakın gidin istenmiyorsunuz

02:14:44

Gönderen:

Toki maliki

23/11/18

Ya yeter bırakın gidin artık 350tl ev taksiti ödeyen garibanlara 350 tl 12 ay surekli aidat ne demek bıktı insanlar artık 7 bloklu siteye 7 yonetici hepsi muaf aidattan 7 yildır aidat ödemeyen kisilere neden simdiye kadar işlem yapmadınız neden çekindiniz idatını ödemeyenlerin yükünü neden ödeyenlere mal ediyorsunuz yasak olmasına ragmen neden yönetim olarak kiraya veriyorsunuz sizden yönetim olsa ne yazar ev sahibinin haberi yok evine gidiyor bakmaya evde kiracı var kim verdi diyor kiraya yonetim diyor malik anahtarı evde sorun olursa müdahale olsun diye birakiyor ewde 2 aydır kiracı var ew sahibinin haberi bile yok.


Başlık:

Ah sen varya sen

01:15:41

Gönderen:

Toki sakini

23/11/18

Sayin gazeteci neden tokiye geldigin aksam ordaki halkın sikayetlerini yazmadin gazeteye gittin toki baskaninin yalanlarini yazmisin hem akrabasin hemde abi olarak gordugum kisisin yazik yazik


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin