Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

KARA; “ADALET YERİNİ BULDU”
23/11/2018

Çayraz Mahallesi Muhtarı Eşref Kara Oyaca Mahallesinde bir kaçırılma olayına adı karışmış ve göz altına alınmıştı. Gözaltına alınan Kara’nın suçsuzluğu anlaşıldı ve tahliye edildi.
Tahliye edildikten sonra Oyaca Mahallesinde Kaçırılan Erdi Uzuner ile birlikte gazetemize gelen Eşref Kara bir açıklama yaparak suçsuz olduğunu kamuoyu önünde de dile getirdi.
Oyaca Mahallesinde çift sürerken 5 kişi tarafından kaçırılan Erdi Uzuner yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “13 Eylül 2018 tarihinde kaçırılma olayımda suçsuz olduğunu adım gibi emin olduğum asılsız iftira uğruna 53 gün ceza evinde kalan değerli amcam Eşref Kara’nın yüce mahkeme beraatine karar vermiştir. Olayın planlayıcısı ve suçunu kabullenenlerin  tutukluluk hallerinin devamına karar verilmiş, adalet yerini bulmuştur. Davamızın peşinde olmakla birlikte bütün yanımızda bulunan eş, dost akraba ve öncelikle Oyaca Mahallesine sonsuz minnetlerimi sunarım. Bu talihsiz olaydan dolayı iftiraya uğrayan amca bildiğim Eşref Kara’dan bir kez daha özür diliyor, hakkını helal etmesini istiyorum.” dedi.
Yaşanan olayda 53 gün boyunca ceza evinde tutulan ve geçtiğimiz hafta tahliye olan Çayraz Mahallesi Muhtarı Eşref Kara ise konuşmasında:  “Bana atılan bir iftradan dolayı olay başıma gelmiştir. Bu olayla benim uzaktan yakından ilgim yoktur. Suçsuz olduğumuz hukuken de anlaşılmıştır. Tahliye olduktan sonra muhtarlığıma geri dönüş yaptım. Bu süre zarfında yanımda olan eş dost ve akrabalarıma çok teşekkür ediyorum. Benim alnım ak başım diktir. Uzunerler benim  en eski dostlarımdır.  Onların başına gelmiş bir olay beni çok fazla üzmüştür.  Ancak sonunda herşey olması gerektiği gibi olmuş ve tatlıya bağlanmıştır.  kadim dostlarım Uzuner Ailesine bir kez daha geçmiş olsun diyorum.” 
Açıklamaların ardından gazetemizde birlikte fotoğraf çektiren hemşerilerimiz Eşref Kara ve Erdi Uzuner’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Haber: Hüseyin YILDIRIM

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " KARA; “ADALET YERİNİ BULDU” " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin