Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

KADINLARIMIZ ARI GİBİ ÇALIŞIYOR
30/11/2018

Haymana Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortak çalışması olan Aile Destek Merkezi’ndeki kadınlarımız yoğun çalışmalarına devam ediyorlar. İlk ürünler ortaya çıktı ve artık pazarlama çal
Haymana Aile Destek Merkezi (ADEM) Kadınları deyim yerindeyse arı gibi çalışıyorlar.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muzaffer Yıldız kadınların son çalışmalarını görmek için Aile Destek Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.
Ziyarete HAGİAD Başkanı Fahri Usta’da katılarak ortaya çıkan ürünlerin pazarlama boyutunda fikir alışverişi yapıldı.
Ziyarette kadınların el emeği, göz nuru olan takı, keçe işleme, 3 boyutlu resimler ve diğer eserler görüldü. Kurs hocaları Hatice Gökdemir ve Meral Yaman’dan bilgi alındı. Kursta çocuklar için de ayrıca kreş bulunmakta.
Kurstaki kadınlar ve kurs öğretmenlerinden edinilen bilgilerden sonra eserleri inceleyen Müdür Kaya şu açıklamaları yaptı, “Kadınlarımız kısa sürede çok güzel ve başarılı bir iş çıkarmışlardır. Şimdi ortaya çıkan bu eserlerin pazarlama boyutu var. Bu konuda otellerimiz ile görüşmelerimiz devam ediyor. HAGİAD Başkanı Sayın Fahri Usta da bu konuda bizlere yardımcı olacak. Ayrıca ürünlerimizde kullanmak üzere Haymana’yı anlatan ve tanıtan bir logo tasarlayacağız. Artık işimizin son dönemi olan para kazanma konusuna geliyoruz. Kadınlarımıza en azından başlangıç olarak pazar paralarını kazandırmayı hedefliyoruz. Para getirisinin daha fazla olacağına inanıyorum. Hepsinin ellerine sağlık.”
Kursa katılım sağlayan yaklaşık 60 kursiyer var. Onlar da ortaya koydukları düşüncelerinde şunları söylediler, “Bu kursların çoğalmasını istiyoruz. Evde boş oturacağımıza burada üretim yapıyoruz. Ayrıca ileride aile bütçemize katkı yapacak çalışmalar yapıyoruz. Tüm kadınlarımızı bu güzel oluşuma katılmaya çağırıyoruz” 
Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk de yaptığı açıklamada, “Maksadımızı tamamlayan güzel bir merkez olduğunu düşünüyorum. Hem sosyal anlamda kadınların bir mekânı oldu, hem de istihdam ve tanıtım adına bir adım oldu. İleride çok daha faydalı olacağını düşünüyorum. Stantlar yaptırıyoruz. O stantlarla sergileyeceğimiz ürünlerin nakde döndüğünü görmeyi umuyorum. İlçemiz turizm anlamında sadece otellerden ibaret değil. Gelen misafirlerimize buraya özgü eserler ve hediyeler vermek lazım. İşte bu merkezimiz de bu misyonu üstlendi ve başarılı çalışmalara imza atıyorlar. İleride çok daha güzel işler ortaya çıkacaktır” dedi.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ   
 
 
 
 
 
 
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " KADINLARIMIZ ARI GİBİ ÇALIŞIYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

TEBRİKLER

19:40:01

Gönderen:

MAHMUT BAŞARAN

6/12/18

sevgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muzaffer Yıldız a bu çalışmalardan dolayı tebriklerimi sunuyorum. Halkla ve halk için yapılan her türlü çalışma bu tebriği haketmektedir. Umarım daha büyük ve daha güzel hizmetlerin başlangıcı olur bu çalışmalar. Kendilerine ve emeği geçen hemşehrilerimize başarılar diliyorum.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin