Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“BİZ YAZARSAK DOĞRUYU YAZARIZ”
25/01/2019

Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Yıldırım, 2019 Yerel Seçimleri öncesi, hem siyasilere, hem de Haymanalı seçmenlere bir takım mesajlar verdi.
Bilindiği üzere 2019 yerel seçimlerine 63 gün gibi kısa bir zaman dilimi kaldı.
Bu süreç, gerçekten basın yayın ahlak ilkelerine uyan gazeteciler için zor bir dönemdir. İşini objektif, tarafsız, çizgisini yitirmeden gerçekleştiren gazeteciler büyük bir efor sarfetmek zorundadır.
Çok sayıda adayın yarıştığı bu dönemde biliyoruz ki, üzerimize gelen, bizi sıkıştıran, kendisine taraf yazıların çıkmasını isteyen adaylar olacak. Ancak Haymana Gazetesi’nin 33 yıllık bir gazete olması, bir çok seçimi alnın akı ile atlatması, bilgisi, birikimi ve tecrübesi ile bu seçimleri de tarafsız bir şekilde atlatacağından kimsenin şüphesi olmasın.
Seçim süresince tüm adaylarımızın gerek haberleri, gerek basın duyuruları, gerekse reklamları kıldan ince, kılıçtan keskin bir tarafsızlıkla yapılacak, tüm adaylara eşit fırsatlar verilecek ve kimsenin hakkı bir başkasına çiğnetilmeyecektir.
“Haymana Gazetesi yazdıysa doğru yazmıştır” diyen okurlarımızın bize olan güvenini hiç bir zaman boşa çıkartmayacağız ve asılsız, kaynaksız hiç bir habere yer vermeyeceğiz.
Şunun özellikle altını çizmek istiyoruz. Haymana Gazetesi’nin haberleri, öncelikle kişilik haklarına saygılı, aynı şekilde okurunun haber alma, ancak en doğrusunu alma hakkında riayet eden, bunu yaparken başta devletinin ve milletinin milli çıkarlarına zarar vermeyen bir yayın amacı güder. 
Biz her ideolojiye, her partiye ve her kişiye eşit mesafede yayın politikamızdan daha önce ödün vermedik, bu süreçte de vermeyi asla düşünmüyoruz. Bu anlayışı aynı şekilde siyasi partilerden, adaylardan ve okurlarımızdan da bekliyor ve buna hakkımız olduğuna inanıyoruz. 
Elbette belki farkında olmadan hatalar da yapabilir, ya da bu süre zarfında yanlış anlaşılmalara sebep olabiliriz. Ama kendimizi asla kullandırmayız. Farkında olmayarak yaptığımız hata veya sürç-i lisan olursa hiç gücenmeden, yüksünmeden ve asla  gurur meselesi yapmadan özür dilemesini, tekzip etmesini ve düzeltmesi de biliriz. Ancak bunun altında bir art niyet aranmamasını özellikle siz değerli okurlarımızdan rica ediyoruz.  
Başlığımızda söylediğimiz gibi “Biz yazarsak doğruları yazarız” iddiamızda hep ısrarcı olduk ve olmaya devam deceğiz. Çünkü Haymana Gazetesi 33 yıl bu anlayıştan beslenmiş, bu yayın çizgisi ile okurları ile buluşmuş ve sizlerin nazarında değer kazanmıştır. Bunu zerre bile olsa zedelemeyi aklının ucundan bile geçirmemiştir. Haber kaynaklarımızı ve gazetemizde yer verdiğimiz olayları defalarca sağlam kaynak veya kişilerce teyit eder, ondan sonra sizlerle buluştururuz. 
İşte tüm bunların ışığında önümüzdeki 63 günlük meşakatli, zor ve bir o kadar da yorucu sürece yine kendi yayın ilkelerimiz doğrultusunda nokta dahi taviz vermeden sürdürmeyi düşünüyoruz ve çok kararlıyız. Bu sürecin herkes için hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinize saygılarımızı sunuyoruz. 

Bu yazıya toplam 6 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “BİZ YAZARSAK DOĞRUYU YAZARIZ” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Ahmet Yalçınkaya Yeğenim Doğru Söylüyor

10:08:20

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

29/1/19

YEОENİM AHMET YALÇINKAYA`NIN SÖZLERİNE AYNEN KATILIYORUM VE TEKRARLIYORUM: "Yüreği Yeten Varsa Haymana Gibi Yerde Gazetecilik Yapsın. Diğer Taraflı Gazeteleri De Bilirim Ben Herkes Rahat Olsun Haymana Gazetesi Tamamen Tarafsızsızdır Bu Yorumu Da Yaparken Haymana Gazetesinden Veya Hüseyin Yıldırım dan Hiç Bir Menfaatim Yoktur Hüseyin Yıldırım Sen Rahat Ol Seni Haymana Tanıyor Böyle Sahipsiz Yorumlara Aldırış etme Başarılarının Devamını Bekliyoruz" AYRICA BU YÜREKLİ GAZETECİLİОE HÜSEYİN BEY İLE BİRLİKTE YAVUZ BEYİ`İ DE KATIP, TAKTİR VE TEBRİK EDİYORUM. UZAKTAN GAZEL OKUMAKLA BU İŞLER OLMUYOR.


Başlık:

yapmayın

19:44:30

Gönderen:

Mahmut Başaran

28/1/19

Basın özellikle ilçeler ve dışarda yaşayan hemşehrilerimiz için çok önemli bir haberleşme aracıdır. Ve sevgili Hüseyin Yıldırım kardeşimide bu fedekarlığından dolayı kutluyorum. insanın gazeteden hariç özeli olamamzmı yapmayın lütfen. Başarıların daim olsun kardeşim sevgi ve saygıyla başarıların daim olsun.


Başlık:

TARAFSIZ BASIN

09:33:29

Gönderen:

Cagri duman

28/1/19

Hüseyin abi adamdır ! Hüseyin abiyi sevmeyen saymayan bir genç görmedim. ALLAH işini gücünü rast getirsin abi


Başlık:

Yüreksizliğin Alemi Yok

17:24:17

Gönderen:

Ahmet YALÇINKAYA

27/1/19
Yüreği Yeten Varsa Haymana Gibi Yerde Gazetecilik Yapsın. Diğer Taraflı Gazeteleri De Bilirim Ben Herkes Rahat Olsun Haymana Gazetesi Tamamen Tarafsızsızdır Bu Yorumu Da Yaparken Haymana Gazetesinden Veya Hüseyin Yıldırım dan Hiç Bir Menfaatim Yoktur Hüseyin Yıldırım Sen Rahat Ol Seni Haymana Tanıyor Böyle Sahipsiz Yorumlara Aldırış etme Başarılarının Devamını Bekliyoruz

Başlık:

Ademe yanıt

04:33:54

Gönderen:

Hüseyin Yıldırum

26/1/19
Adem bey biz sizin bu alaycı yorumunuzu dahi yayınlayacak kadar tarafsızız. Siz ise adınızı soyadınızı yazamayıp, sapla samanı karıştıracak kadar basitsiniz...

Başlık:

Maddiyat

01:58:05

Gönderen:

Adem

25/1/19

Sayın Hüseyin bey senin tarafının maddiyat yani para olduğunu 7 den 70 e herkes biliyor en son marketi birilerinin adına alıpta kiraya vermenden sonra tamamen tarafının maddiyat olduğunu tescilledin medya gücüyle bazı dayatmak kendini tarafsız rolü vermek konusunda sınıfta kaldın


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin