Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

TURGUT ESNAFLARI BİLGİLENDİRDİ
22/02/2019

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, esnaflarla bir araya gelerek belediye başkanlığı süresince yaptığı çalışmaları anlattı.
Cumartesi Kültür Merkezinde yapılan toplantıya AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Belediye meclis üyelerinden bazıları ve Haymana esnafları katıldı.
Esnaflara “hoş geldiniz” diyen Özdemir Turgut daha sonra başkanlığı kazandığı 2014 yılından itibaren çalışmalarını anlattı.
Turgut konuşmasında şunları söyledi; “Göreve geldiğimizde borçlu bir belediye devraldık. Arsalarımız, belediyemiz hatta araçlarımız bile hep hacizliydi. Borçları yapılandırdık ve 60 aya bölerek 47 taksitini ödedik. 
Çalışmalara Haymana girişinden itibaren başladık ve yolunu yaptık. Tır Yolunda olan sıkıntıları çözdük. Doğalgaz ile ilgili her sorunu çözdük ve yatırım programına aldırdık. Bu yıl kazma vurulacak. Ülkede kriz var ancak biz doğalgaz işini yapacağız. Kültür Merkezimizin ısıtma sorununu yaptırdık. Bize sadece tuvalet yaptırdı dediler. Ancak geldiğimizde bu sorunu bile çözememişlerdi. Bildiğiniz gibi Milli Park ilan edildik. Bununla ilgili tarih turizm turları yapacağız. Müzemiz de bu yıl açılacak. 
Binali Yıldırım geldiğinde Turizm Lisesi sözünü aldık. Ancak öğrenci sıkıntımız nedeniyle Halk Eğitim Merkezi yaptırmaya karar verdik. 
Suyumuzun dünyanın en iyi suyu olduğunu tescil ettirerek, yurt dışı ve yurtiçinde en güzel tanıtımları yaptık.
Taziye Evimiz yapıldı. Çöp aktarma merkezi kurduk ve 3 aydır çöpümüz Ankara’ya gidiyor. Çöplüğümüzü de en iyi şekilde değerlendireceğiz.
60 yıllık su içme hattımız yenileme çalışmaları başladı. Bu yıl o da bitecek. 
İlçemiz Organize Sanayi kapsamına alındı. Tohum eleme tesisimiz bu yıl hizmete girecek. EGO otobüsleri seferlerine başladı. Ayrıca mevcut otobüsler 20 kişilik olacak ve artık yarım saatte bir kalkacak. İçinde takip ve kamera sistemi olacak. Kurallara uymayanlara ceza uygulanacak.
Cimcime otoparkındaki ücreti kaldırdık. Bu arada belediyeden kimseyi işten çıkartmadık. Sadece kabadayılık yapanları ve işini yapmayanları çıkardık. 
Dediğim gibi kriz var. Şirket çalışanlarımızın da alacakları var.  Bir arsamız var. İhalesi yapılıp satılacak. O zaman çalışanlara paralarını vereceğiz. 
Önümüzdeki dönem tekrar başkan olursam sanayimizi yukarıya yeni TMO’nun yanına taşıyacağım. Hasan Ağa deresi denen yere Millet Bahçemiz yapılacak. Yaklaşık 300 dönüm yer ve imarı yapıldı. 
Mehmet Özhaseki’yi başkan yaparsak çok faydasını görürüz. Eski Ankara belediye başkanları da Ankaralı değildi. Şimdi Özhaseki’nin Kayserili olması tartışılıyor. Arkadaşlar arkamızda devlet olmazsa hiçbir şey yapamayız. Haymana’nın menfaatleri için Özhaseki bizim için bir şanstır. 
Anlatacaklarım bu kadar. Sizlerin soruları varsa alabilirim. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim.” 
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 
 

Bu yazıya toplam 9 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " TURGUT ESNAFLARI BİLGİLENDİRDİ " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Boş başkan

06:27:39

Gönderen:

Erol

3/3/19

Sayın başkan. Secim sloganın sen haymanalısın büyük düşün diye kandırdın.buseferki sloganın ne olursa olsun.haymanalıları bir sefer kandıramayacaksın. Halk O kadar nefret etmişki. Sizden bu sefer ağzınla kuş tutsan boş.


Başlık:

Yandaş

20:09:22

Gönderen:

Yenal

24/2/19

Haymana merkezde yaşayan bir kesim kendini Haymananın sahibi sanıyor..kardeşim Haymana merkezden ibaret değil yandaşlık yaparak sizden bir yol olmaz bir ye nice nın nüfusu merkwzden çok... Artık merkez aday kazanamaz ve merkezdeki yandaşlarda kafalarını kuma (sıcak suya) gömüp susacak... Siz ne derseniz diyin Özdemir başkan yine kazanacak ozamam bu yandaş ve taklacı ali gibiler ortada kalacak.... Rüzgara göre bayrak sallayan utanmadan bıyık bırakan gece içip kendini kral zanneden yandaşlar az kaldı bekleyin Özdemir kazanacak ve sizin takla atacak kimsenin de kalmayacak


Başlık:

Haymanada bir ilk 1

09:10:56

Gönderen:

Durmuş

24/2/19

Evet bugün haymanada bir ilk yaşandı.Haymana tarihinde böyle bir miting görmedi bundan sonrada göremez.Iki gün sonra bazı kesimler bunada illaki kulp takacaklar oy kullanmayan insanlar vardı diyecekler.Çünkü başka çareleri yok.Konuşacak yada yorum yapacak başka bir şeyleride yok.Hiç kimse bu kalabalığı bu kadar beklemiyordu herkes şaşkın durumda.Belki en çokda hacı başkan şaşırmıştır bu duruma.Ama bence gayet normaldi.Olması gerekende buydu.Haymana halkı bir dönem için özdemir dedi.Ama dediğine de bin pişman oldu.Sonra piyasaya levent hoca çıktı.Ama anladı ki bu halk hocada özdemir turgutun hacının önünü kesmek için çıkardığı bir proje adayı.Ve haymana halkı bu gün kararını verdi hacı aysu dedi.Burada bundan sonrada hacı AYSUYA çok büyük iş düşüyor.Hacı eyer ben kesin kazandım diye havalara girerse , kazançtan yemeye kalkarsa sonunda hüsrana uğramak zorunda kalır.Bu günkü bu olayın üzerine artılar koymak zorunda hacı başkan.


Başlık:

Çok güzel konular

22:07:47

Gönderen:

Mehmet

23/2/19

Başkanım haymana seninle bir duraklama dönemi yaşıyor yukarıda anlattığın güzel konulardan biride çalışmayıp maaş alan kabadayılar şu an kültür merkezinde 3 müdür yokmu işe gelmeden maaş alan yani senin fındık ve fıstık gibi müdürlerin çalışmadan maaş alıyorlar senelerdir.halk gözünü açsın haymana için kim hayırlıysa o kazanır inşallah


Başlık:

borç 2

17:24:55

Gönderen:

ali

23/2/19

otobüsler yarım saatte bir kalkacak demissiniz ama kimse inanmıyor formaliteden 3-4 sefer yarım saatte bir olarak gerisi saat başı ayrıca haymanayı türkiye ve dünyaya tanıttık diyorsunuz ama saat 18 deyine otobüs seferleri bitiyor dış dünyayla irtibat kesiliyor bu turistlik bir ilçeye yakışıyormu millet iyice üst üste gitsin diye 50 den 30 a düştük simdide 20 olduk ayrıca ego neden 7 lirada ankara otobüsleri 11 lira neden bu konuya el atmıyorsunuz hadi onuda geçtik yanı başımız 30 dakikalık polatlıda 11 lira bu fahis fiyatlar Allahtan revamı ulaşımdaki pahalılıktan dolayı yol boyu herkez otostop çekiyor azda bunları görün sıcak makamda oturmakla olmuyor sayın başkan haymana polatlı arasıda ego gelsin 3.5 liraya rekabet ortamı oluşşun 2-3 ..... geçmiş kafalarına göre otobüs kaldırıyor oy zamanı 70 80 oyları almayı biliyorsunuz ama bu ufak hizmetlere gelince hiç önemsemiyorsunuz ha bide kimseyi çıkarmadık kabadaylık yapanları çıkarrtık demişsiniz sizin döneminizdeki çalışanları


Başlık:

borç 1

17:11:31

Gönderen:

ali

23/2/19

mart 2014 de geldin bi borç edebiyatına başladın aha şubat 2019 oldu daha borç edebiyatı yapıyorsun biraz gerçekçi ol başkan madem öyle borçlu bir belediye neden yeniden aday oluyorsun 5 yılımız senin borç ve destansı wc ile geçti . Doğalgaz ile sorunu çözdük yatırım programına aldırdık demişşin ama daha önce aynı yalanları cezaevine arsayı çözdük 2015 2016 yılı yatırım programına aldırdık yapılıyor dediydin yalan çıktı komple sıcak su hatlarını yenileyecez tüm tesislere sayaç takacaz adil olacak dediydin ödeneği aldık Ankara valiliği defterdarlığına emanet bıraktık parayı dediydin yalan çıktı, taziye evimiz yapıldı diyorsun yapan Ankara büyükşehir belediyesi yani haymana belediyesi değil yapılan hizmete sahip çıkmayın kendiniz yapın 60 yıllık boru hattı demişsin onuna Ankara bb yapıyor yani siz değil ego otobüsleri başladı tamam onuda büyükşehir getirdi 3 sefer karşılıklı idi onada baskı yapıp 2 ye düsürdünüz , otobüsler 20 kişiye düştü yarım saat de bir kalkacak demişşiniz


Başlık:

Çok işler başardın

15:41:22

Gönderen:

Recep

23/2/19

Başkanım söylediklerinizle insanları kandırabiceginizi düşünüyosunuz fakat İnan’ın ancak kendinizi kandırırsınız söylediklerinizin hemen hepsini Büyükşehir belediyesi yapmıştır.belediyeden hiç işçi çıkarmadım sözü çok komik özellikle ilk kazandığınızda çıkmaları için 70 kişiyi benmi çöpe gönderdim,kabadayıları çıkardım demişsin sen kazandığından beri doğru dürüst işe gitmeyip maaş alan yanındaki ........................ ve köyünde maaşlı 10 kişiden örnek veriyorsun herhalde.menfaatçileri anlıyorum çalışmadan müdür pozisyonunda her ay maaş alıyorlar onlar destekler oy verir ama akp görüşlü insanları hiç anlamıyorum yada Haymanalı bazı sizi savunanlara şunu söylemek isterim memleketin kaderiyle oynayan geleceğiyle oynayan büyüklerimiz allah için elinizi vicdanınıza koyun kendi menfaatleri için oy verenler asıl kötülüğü kendilerine yapıyorlar bu haymana 5 yıl daha zarar görecek.yeni bir ışık var Levent koç kardeşimizi destekleyelim yaparsa hoca yapar saglıcakla kalın


Başlık:

büüüüyüüük haymana

01:59:42

Gönderen:

ali

22/2/19
evet başkan keyfini cıkar cok işler yaptın cünki büüüüüyüüük düşünen haymanasın yoruldun biraz dinlen

Başlık:

haymanalı

00:25:54

Gönderen:

haymanalı

22/2/19

ankara büyükşehir iyi işler yapmış haymanaya


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin