Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ENCÜMEN LİSTELERİ BELLİ OLDU
22/02/2019

Partilerin yerel seçim için oluştuğu meclis listesini herkes merak ediyordu. 31 Mart Yerel seçimleri için merakla beklenen encümen listeleri Haymana Seçim Kurulu’na teslim edildi.
Haymana seçmeni Belediye Başkan Adayları kadar Belediye Encümen listelerini de merak ediyordu.
19 Şubat tarihi itibariyle kesinleşmiş listeler Haymana İlçe Seçim Kuruluna teslim edildi.
Böylece 31 Mart 2019 tarihinde seçmenlerin oy vereceği Belediye Encümen listeleri kamuoyunun bilgisine sunulmuş oldu.
Son dakikalarda küskünler tabir edilen yer değiştirmelerin olduğu, bazı kişilerin sıralamadan ötürü memnun kalmayarak diğer partilere gittiği gözlerden kaçmadı.
KADINLAR AZINLIKTA
Belediye encümen listelerinde kadın aday sayısı 2 ile sınırlı kaldı. AK Parti’den Havva Feyza Yıldırım ve HDP’den Meryem Kiraz listeye giren kadın encümen adayları oldu.
HALİL İBRAHİM AYSU BAĞIMSIZ ADAY
Refah Partisi seçimlere girecek şartları tamamlayamadığı için Halil ibrahim Aysu Bağımsız Belediye Başkan Adayı olarak 31 Mart seçimlerine girecek.
4 PARTİ DAHA ADAY GÖSTERDİ 
Yerel seçimler Türkiye Komünist Partisi, Vatan Partisi ve Bağımsız Türkiye Partisi’nin Haymana’da belediye başkan adayı gösterdikleri ancak bunun formaliteden olduğu bilgisi edinildi. Büyük Birlik Partisi de 1 kişiyi Belediye Encümen Adayı olarak gösterdi.
Haymana Seçim Müdürlüğü’ne başvuru yapan bu partilerin belediye başkan adaylarının kimlikleri ile ilgili henüz bilgi verilmedi.
İlçe Seçim Müdürlüğüne teslim edilen evrakların belediye başkanlığı ve encümenlik için uygunluk incelemeleri hala devam ediyor. 
SAADET’DE EKSİK EVRAK
Saadet Partisi Haymana Belediye Başkan Adayı Aytekin Yüzer’in encümen listesinde bazı eksiklikler olduğu, bu yüzden listesini önümüzdeki hafta açıklayacağını söyledi.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 

Bu yazıya toplam 26 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ENCÜMEN LİSTELERİ BELLİ OLDU " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

HAK EDEN KAZANSIN

00:37:31

Gönderen:

Caner ozcan

5/3/19

Ben caner özcan tüm adaylara ve encümenlere başarılar dilerim.Insallah kazan Haymananıza olur


Başlık:

Saadet

01:35:59

Gönderen:

Kenan

28/2/19

Hacı aysu ile aytekin hemen hemen hergün görüsüyorlar hacının kazanması için elinden geleni yapan aytekin daha meclis üyelerini yazıp veremedi saadet partiside iplerini kopartmış aytekin in Özdemir i destekliyolar saadet partisi bu yazdıgıma inanmayanlar sorabilir veya gözleriyle görebilir. Parti yaptıgı hatayı görüp büyük tepki gösteriyolar


Başlık:

Ya gönüllerdeki sevgiyi

19:40:30

Gönderen:

Suat

27/2/19

Hacı aysunun ve chp nin köylerde asılı olan posterlerini vede bayraklarını yırtmışlar koparmışlar hatta parçalamışlar.Her kimse bunu yapanlar bu işleri yapabilirsiniz ama ya insanların gönlündeki hacı sevgisinide söküp atabilirmisiniz koparabilirmisiniz.Sonrada sosyal medyaya çıkıp demogoji yapar masum rollerine bürünürsünüz değilmi.


Başlık:

Saadet

10:33:47

Gönderen:

Mehmet

27/2/19

Gazete editörü lütfen saadetle ilgili dogru haber yapın. Saadet deki encümenlerin sabıkaları çok olduğu için sıkıntı çıktı. Ayrıca sabıkaların ne oldugunı biliyorum ama buraya yazarsam yayınlamazsınız diye yazmıyorum lütfen oy verecekler bi zahmet sorsun araştırsın


Başlık:

Enteresan

10:29:41

Gönderen:

Aylin

27/2/19

Hacı aysu bey listeye yazacak pek kimseyi bulamamış galiba o ne öle ya


Başlık:

Ademoğlu na

05:47:00

Gönderen:

Adem

26/2/19

Ademoglu arkadaş asıl sen ne içiyorsunda hacıya 13000 oy veriyosun sizi bölemi kandırıyo gerçekten. Akp nin en rövaşta oldugunda hükümet belediye oteller brokratlar arkasındayken 10000 oy aldı. Bunun 8000 i akp nin kendi kemik kitlesi şakamısınız siz. Hadi zam yapim hacıya 4000 olsun seni kırmayım gerçekten sizi bu kadar kandırmasına izin vermeyin kimsenin


Başlık:

İhanettir

02:47:37

Gönderen:

İçinizden biri

26/2/19

Bomboş geçen 5 seneye rağmen Haymanadan Özdemir Turguta oy veren olursa gerçekten Memleketimize ihanettir.Az biraz vicdanınız varsa sandığa giderken bunu düşünün.SGK,Halk Bankası,Grannos,Kültür Merkezi,Diş sağlığı Merkezi,Yüksekokul,TMO gibi imkanları Haymanamıza getiren Hacı Aysu dönemini düşünün birde bu dönemi.Gerçek Haymanalı arıyorsanız o kesinlikle Hacı Aysudur.


Başlık:

Gerçek yönetim

16:57:06

Gönderen:

Doğrucu

26/2/19

Şu isimler birleşerek haymanayı yönetebirdi Haymana sevdası budur gerisi çıkar ilişkisi.özdemir Turgut, Levent koç,Samim yaşar,eşref benli haymana böyle kurtulurdu ancak.bir haymanalı olarak gönül kadrom bu saygılarımla..


Başlık:

Ademoğlu dan ademe

07:28:34

Gönderen:

Ademoğlu

25/2/19

Adem isminde yazan lütfen ne içiyorsan banada söylermisin.Bu kafa ile birde güzel hesaplar yapıyorsun.Hacıya 3 bin oyu çok vermişsin istersen yarısını al.Polyana ile bir akrabalığın varmı.Sende onun gibi hayal dünyasında yaşıyorsunda.Hacı bugünden bile seçimi garantilemiş sen adama 3 bin oy diyorsun.Istersen o 3 `ün önüne birde 1 koy.Yani hacının oyu 13 bin garanti.Hacıya şimdiden hayırlı olsun.Yaptığı miting özdemir ile levent in insan sayısının toplamının 4 katı vardı.Haymana tarihinde böyle bir miting görmedi.Tabi sizde mecburen diyeceksiniz ki toplama.Sadece ve sadece bahçecik köyü ile balçıkhisar köyünden katılan kişilerin sayısı bile özdemirin yada hocanın mitingine katılan insan sayısından fazlaydı.Hacı şımarmadan bu işin devamını getirirse ağzınıda tutarsa bu iş bitmiştir.Haymanaya hayırlı olsun.


Başlık:

Komik

02:58:36

Gönderen:

Haymanalı

25/2/19
Özdemir`in encümenleri kültür fışkırıyor diye tiye aldığımı,anlamayan arkadaşlar,Özdemir`in ilk beşinde lise mezunu bile yok ama siz bile anlamamışınız çok komik o

Başlık:

Haymana

22:33:42

Gönderen:

Adem

25/2/19
Hacı aysu listesine ilk 3 hariç yazacak insan bulamadı neyin kafasını yaşıyorsunuz belki meclis üyesi cıkaramıcak durumda 2 köy hariç merkezde bile oyu yok. o 2 köydede kendi oyu degil encumenlerin sayesinde göreceksiniz 3000 oyu geçemez mitingde polatlı Gölbası ve chp ankara merkezden tasımayla adam getirmekle olmuyor bu işler. Mansurun rüzgarıyla oy peşine düsüyor ama yazık diyorum

Başlık:

Sonuç belli

22:28:50

Gönderen:

Selahattin

25/2/19
Bugun hepimiz biliyoruzki ak parti haymanada kazanacak onun içinde kimse kimseyi kırmasın en kötü oldugu mahallede bile yüzde elli oyu var ayrıca merkezde ak partinin az oyu var diyenler en büyük hüsrana ugrucaklar merkeZde

Başlık:

Avrupalı

16:52:52

Gönderen:

Haymanalı

25/2/19

Hacının 1.sıra adayı Avrupa`da yaşıyor,oradan haymanayı yönetir artık.


Başlık:

Senden de bir şey olmaz

09:58:54

Gönderen:

Gerçekçi

25/2/19

Sevgili hocam senden umutluydum ama bu encümenkerini gôrünce inanamadım bunlarla mı haymanayı yönetecen.seninde farkın yokmuş.


Başlık:

menfaet

23:58:34

Gönderen:

hamza

24/2/19

AKP 1 sıra ve, kontenjan,1 olan kişileri zamanın da Aysunun çok ekmeğini yediler başkan õzdemir bunlar sïralamada 6 veya 7 koyaydida ihaneti göreydi bu ikili kendii menfaatleri için yapmayacak şey yok koltuk için sona geliyorlar haymana sevdalı lari oluyorlar Aysunun başkan ken Yücel ve kara termal çıkmazdi şimdi kardeşim diyen aysuya karşı ama unutulmamalıdır, Allahın adaleti yaşarken tecelli eder hep beraber görecegiz secimlerde


Başlık:

Haymana

18:24:32

Gönderen:

Haymanalı

24/2/19

Bu 4 Başkan adayına akp li olduğu için seçim Akp ile Hdp arasinda gecer


Başlık:

Yanlışlar

16:23:36

Gönderen:

Bölgeci

24/2/19

Levent gedik ve Söğüt tepeden güçlü bir encümen göstermeyerek hacının ekmeğine yağ sürmüştür.keza hacıda s.tepeden encümen göstermeyerek kendi ayağına sıkmıştır.


Başlık:

Hhhmvgd

01:55:48

Gönderen:

Hm076

23/2/19

Özdemir`in encümenleri kültür fışkırıyor diyen arkadaşım ilk önce oradaki talip kapıcı bir adam olamyi öğrensin çünkü makam mevki sahibi olunca adamliktan geçiriyorlarr kendisi ne yaptığını çok iyi biliyor talip kapıcı


Başlık:

Vay be

21:22:09

Gönderen:

Suleyman

23/2/19

Vay be ya hacı aysu ozdemir Turgut Aytekin yuzer in tek bir hedef ve rakipleri varmış oda levent Koç helal olsun hoca sana 3 başkan adayı sadece seninle uğraşıyorlar demek en buyuk rakip senmişsin kazanacağın dan kuşkum yok artık


Başlık:

Herkese

17:52:45

Gönderen:

Mehmet

23/2/19

Kultur fışkırıyor diyen arkadaş 5 yıl içinde yaptığınız wc nin açılışı ne zaman emekli tayfası sizi, ve hacı Aysu Haymana dan bir halt olmaz encumenin 2 sıra sizde kendi cebinizi duşunuyorsunuz. Levent Koç helal olsun sana tertemiz insanlarla yola çıktı diyecek birşey yok


Başlık:

Şaşırdım

17:47:51

Gönderen:

Mehmet yüzbaşıoğlu

23/2/19

1. Sıra Gerçekten Ya Hacı Namal Yada Ali Ulueri Bekliyrodum Biraz Şaşkınlaştım


Başlık:

Vah,vah

13:01:18

Gönderen:

Haymanalı

23/2/19

Özdemir`in ekibi kültür fışkırıyor,leventinki dağ fare doğurdu,CHP`li hacı kendisi komedi zaten,vah Haymana vah.


Başlık:

İki parti arasında

07:13:16

Gönderen:

İçininden biri

22/2/19

Listelere bakcak olursak Hacı Aysu ve Özdemir Turgutun listeleri sağlam görünüyor.Ancak bir önceki seçim döneminde Hacı Aysunun listesinde yer alanlar bu sefer Özdemir Turgutun listesinde yer almışlar.Özdemir Turgut yanlış bir taktik uygulamış.Buda Hacı Aysuyu bir adım daha önde gösteriyor.


Başlık:

Listeler

05:18:10

Gönderen:

Vatandaş

22/2/19

Bence iki yanlış var 1. Yanlış sayın hacı aysu geçen dönem telefonunu kapatıp kendi köyünün sandığını terk eden kişiyi 1. Sıraya yazması 2.yanlış ise levent hocanın gedik köyünden 1 encümen yazmaması bu stratejik bi adım olacaktı eminimki hacıyı en çok bu sıkıntıya sokardı kendi köyü bölünecekti hdp hariç diğerlerine hayırlı olsun diyorum kazanan haymana olsun bi gedik köylü olarak oyumu halil ibrahim aysuya vereceğim. Tek şaibesiz isim olarak onu görüyorum.


Başlık:

Akp chp carpisacak

01:41:13

Gönderen:

Secmen

22/2/19
Listelere gore akp ile chp arasinda gececek secim iki sinin listeside kuveetli gercekten 8 den sonra olanlar dolgu liste bos gitmesin diye dp nin birinci sirasinda ali ulu eri bekliyodum hakkiydi birinci sira akp den mehmet aytaci birinci sira oguz yuceli ikici sira bekliyodum oda 3 te hacinin listesi siralama sasirtmadi avukati kontejana koymakla en iyisini yapmis sevilen bilgili caliskan birisi cok yarari olacaktir haciya chp ve akp den cikar meclis uyleri digerleri meclis barajini gecemez ya 6 e 7 olur yada 5 e 8 1 nisan sabahi gorecez tum adalylara basarilar diliyorum

Başlık:

hayırlı olsun

01:01:27

Gönderen:

aytac

22/2/19

öncelikle tüm aday olanlara basarılar dilerim ipi gögüsleyecek aday belli olsada adaylıkda büyük bir cesarettir benim listelerde görmek istedigim bir kac yıldır adını sıkca duydugum hacı namalı da görmek isterdim bu encümenlerin hepsinden daha cok ilgi cekerdi hacı aysu encümenleri ve levent koç encümenleri cok çalışması lazım özdemir bey saglam encümenler secmiş hepsnin belli bir etrafı var levent hoca ismiile yükselişte 31 martta ne olur bilmem ama ben oyumu aytekine atacam


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin