Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“BİRKAÇ ŞEREFSİZ BİZİ BOZAMAZ”
08/03/2019

Hafta sonu Haymanaspor-Gölbaşı maçında yaşanan çirkin olaylardan sonra Haymana tek yürek oldu. Başta siyasi liderler olmak üzere herkes olaya büyük tepki gösterdi.
Geçtiğimiz hafta Pazar günü Gölbaşı’nda Haymanaspor, Gölbaşı Belediyespor maçında yaşandı olaylar.
Haymanaspor Gölbaşı Belediyespor’u 2-1 mağlup ederek haklı bir galibiyet aldı. Bu galibiyetin sevinci ile taraftarlarımız sahaya inerek halay çekmeye başladı. Bunu gören Gölbaşılı bir kaç taraftar “PKK Haymana” şeklinde tezahürat yapınca ortalık karıştı.
Olayın içinde bulunan hemşerilerimizden  edindiğimiz bilgilere göre bu yapılan çirkin tezahürata Gölbaşı Emniyet güçleri de duyarsız kaldı, hatta taraf olarak taraftarlarımızı tartaklamaya ve biber gazı sıkmaya başladıkları iddia edilirken, kavgada bazı hemşerilerimiz yaralandı.
Ancak küçük bir maç kavgası gibi görünen olay Haymanalılar tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı.
Olayda kullanılan “PKK Haymana” sözü hemşerilerimizi çileden çıkardı. 
Konu ile ilgili özellikle sosyal medyada Gölbaşı taraftarları, emniyet güçleri ve olaya karışanlar hakkında zehir zemberek açıklamalar yer aldı.
Açıklamalarda “Haymana da yıllardır Kürt, Türk, Laz, Tatar, Çerkez ve tüm etnik kökenden insanlar dost ve kardeşçe yaşamaktadırlar. Bu insanlar şimdiye kadar aralarında asla etnik kimliğe dayalı değil kavga, tartışma bile yapmamışlardır. Ayrıca Haymana içinde her etnik kökenden barındırdığı insanlarca bayrağına, vatanına ve toprağına yürekten bağlı, vatanın bölünmez bütünlüğü için canını verecek kadar Türkiye milliyetçisi insanlardan oluşmaktadır. Bu uğurda yüzlerce şehit vermiş, hepside bu şehitleri bağrına basmış, teröre ve bölücü örgüt PKK’ya lanet yağdırmıştır. Böyle çirkin bir söylem ve saldırı ile Haymana’ya iftira atanlar, kışkırtmaya çalışanlar bizi asla bölemez, kardeşliğimize leke getiremez. Haymana Türkiye’dir, Türkiye Haymana’dır. Bu olaya mahal verenleri, karışanları ve görmezden gelenleri şiddetle lanetliyoruz.” dediler. 
Siyasilerimizden Hacı Aysu, Özdemir Turgut ve Levent Koç sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımla olayı kınarken, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’da tepki gösterdi. 
TURGUT; “KARDEŞLİĞİMİZİ BOZAMAZLAR”
 “Sevgili Hemşerilerim; bu hafta sonu oynanan spor futbol müsabakasının ardından hiçbirimizin istemediği ve sporun doğasına aykırı üzücü olaylar yaşanmıştır.
Öncelikle Gölbaşı, Haymanalıların yoğun olarak yaşadığı daha öncesinde Haymana’ya bağlı mahallelerin olduğu kardeş bir ilçemizdir. Hiçbir kişi ya da olayın Gölbaşı ve Haymana arasındaki kardeşliği bozmasına izin vermeyeceğiz.
Emniyet mensubu olmasına rağmen kullandığı yersiz ve hadsiz ifadelerle taraftarlarımızı kızdıran ve olayların büyümesine neden olan şahıs hakkında gerekli işlemleri yapacağımızdan ve takipçisi olacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın. Haymana yüzyıllardır Türk’ü, Kürd’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Tatar’ı kısacası her etnik kökenden halkın bir arada kardeşçe yaşadığı bir yerdir. Kurtuluş Savaşı’mızın Son Kalesi Haymanamızın adını bölücü terör örgütü ile anmak ya da yan yana getirmek kimsenin haddi değildir.
Haymana Çanakkale’den Kurtuluş Savaşına, iç güvenlik operasyonlarından 15 Temmuz’a kadar bu ülkenin en zor zamanlarında şehitler vermiş bedel ödemiş bir ilçedir. Haymanalılar ülkesine ve milletine bağlı, vatan sevgisini en üste koyan insanlardır. Böylesine çirkin yakıştırmalar önce Haymanalı şehitlerimizin aziz hatırasına, ardından ise Haymanalılara büyük bir saygısızlıktır. Bunun da tüm kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz. Saygılarımla!”
LEVENT KOÇ; “BİZ BİR BÜTÜNÜZ”
 “Bu hafta sonu gerçekleşen Gölbaşıspor- Haymanaspor karşılaşmasında Takımımız Haymanaspor’a karşı maç esnasında ve sonrasında teknik heyet ve taraftarlarına yapılan sözlü ve fiziksel saldırıları şiddetle kınıyor, yaralı hemşerilerimize acil şifalar diliyorum...”
AYSU: “BAŞKA HAYMANA YOK”
Türkü, Kürdü, Lazı, Tatarı ve Çerkeziyle yüzyıllardır kardeşçe yaşayan bunun yanında PKK, FETÖ gibi terör örgütlerinden verdiği şehitler başta olmak üzere Türkiye'nin kurulduğu Sakarya'da geçilmeyen son kale olan ilçemiz Haymana'ya karşı Gölbaşı'nda oynanan futbol müsabakasında 'Terörist Haymana' diyerek böylesine şanlı bir tarihe sahip bir ilçemizi zan altında tutan bir grup çapulcu ve bu çapulculara destek olan Gölbaşı Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir polis memurunu şiddetle kınıyor, Haymanamıza karşı bu çirkin yakıştırmayı yapanların hukuk önünde gereken cezayı çekmesi için başta Haymanaspor yönetimi olmak üzere, ilçemizde ki siyasi partileri ve STK'ları ortak bir suç duyurusunda bulunmaya ve bu olayı kınamaya davet ediyorum.
Çıkan olaylarda yaralanan kardeşlerime de geçmiş olsun temennilerimi iletiyor, Allah'tan acil şifalar diliyorum. 
YILDIZKAYA; “OLAYI KINIYORUM”
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’da sosyal medya hesabından olayı kınadı ve; “Amatör Küme’de oynanılan Gölbaşı Belediyespor– Haymanaspor mücadelesinde vatan sevgisi kimse tarafından tartışılamaz olan Şüheda Torunu Haymanalı kardeşlerime yapılan çirkin tezahüratı kınıyor, sporun kardeşlikle yoğrulduğu yeşil sahalarda bir daha tekrarının yaşanmamasını diliyorum.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 

Bu yazıya toplam 8 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “BİRKAÇ ŞEREFSİZ BİZİ BOZAMAZ” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

bölmek isteyenlere

18:03:00

Gönderen:

rasim özdere

11/3/19

HAYMANA halkı bir bütündür bizleri kimse bölemez. Ben türküm eniştem kürt arkadaşlarım kürt laz çerkez tatar arnavut göçmen boşnak vs bizler her milletten varız . Bir kalekteri bozuk insan çıkıpta hakkımızda laf söyleyemez söyletmeyiz .Bizler vucudun bir azalarıyız düğünümüzde cenazemizde hep beraberiz .herkese saygılar.


Başlık:

Kimse bizi bölemez

20:37:13

Gönderen:

Haymana bir vücuttur

10/3/19

Orhan Özdemir müdürüm çok güzel özetlemişsiniz,Allah razı olsun.Haymana insanı,kürdü,türkü,lazı çerkezi,tatarı,boşnakı olarak bir vücudun azaları gibidir. Azanın birisi ağrı hissettiği zaman diğer azalar da aynı ağrıyı hisseder.Tarık kardeşimizin dediği gibi Türkiyeyi görmek isteyen Haymanayı baksın.Haymana Türkiyenin aynasıdır ve yüzyıllardır kardeşliğin en güzel örneğini veriyorlar.Bizim ayrımız gayrımız yoktur.Ama arkadaşın dediği gibi Haymanaspor un şampiyonluğuna tahammül etmeyen 2-3 tane şerefsiz kanı bozuklar Haymanaya çamur atmaz,çamur atsın iz bıraksın derdindeler ama çamur iz tutmaz. Haymanalılara bu vesile ile tebrik ediyorum,soğuk kanlı davrandıkları için,taşkınlık yapmadıkları için.Bu günkü Nallıhan maçında da misafirperverliğin en güzelini gösterelim,takımımızı destekleyelim.


Başlık:

TABİKİ İŞİN ASLI NEDİR?

22:14:11

Gönderen:

ENDER GÜNEY

9/3/19

Ben bir Haymanalı olarak bu olayı kınıyorum, yaklaşık 10 yıldır Haymanadan ve Haymana Spor maçlarından uzak bir Haymana Spor fanatiğiyim.. Burada söyleceğim şey, ne zaman ki Haymanamız liderlik ve sonu şampiyonluğa giden bir yolda ise ya hakemler, ya rakip takımlar bizi bir şekilde engellemeye çalışmışlardır. bunu defalarca kez gördük. şimdi yapmamız gereken en küçük bir kıvılcım bile bizi şampiyonluktan edecektir.. birlik beraberlik içerisinde rakip takım, hakem yada taraftar kim olursa olsun onların bizi hata yapmaya ve maçı masa başında almaya zorlayacak her şeyden uzak olmalı sadece maça odaklanıp hata yapmadan şampiyonluğa uzanmalıyız...


Başlık:

kardeşce kalabilmek

20:09:23

Gönderen:

orhan özdemir

9/3/19

15 yıldır haymanada yaşıyorum çerkezim ve 4 yıl haymana spor başkanlıgı yapdım 15 yıldır bir kez olsun ne ben ne eşim nede çocuklarım en küçük bir rahatsızlık duymadık ve tanık olmadık 4 yıl boyunca takımla deplasmanlara gittim ve federasyondan teşekkür plaketleri aldık tarihiyle ve bugünüyle kardeşce yaşayan insanları böyle adice töhmet altında bırakmak kimseye birşey kazandırmaz yöneticilerimiz büyüklerimiz gerekli cevabı vereceklerdir sadece bizlere sakin olmak böyle oyunlara düşmemek yakışır.


Başlık:

Kınıyorum

10:44:45

Gönderen:

Tarık

9/3/19

Böyle çirkin bir söylem ve saldırı ile Haymana’ya iftira atanlar kışkırtmaya çalışanlar bizi asla bölemez kardeşliğimize leke getiremez Haymana Türkiye’dir, Türkiyeyi görmek isteyenler Haymana ya gelsinler misafirperverliğimizi görsünler Haymana sporumuza ve Yönetimimize başarılar inşallah bu sene liğe çıkarız


Başlık:

Şanpiyon Haymana spor

10:38:23

Gönderen:

Hasan

9/3/19

Haymanamıza asırlardır hep tek yürektir devletinin milletinin yanındadır Türk’ü, Kürd’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Tatar’ Haymanamıza bu hadsiz sözleri söyleyen kendini bilmeyen bir iki şerefsiz taraftara gereken cevap verilecektir Başkanına dediği gibi takipçisiyiz haddini bilecekler


Başlık:

Gümbür gümbür geliyoruz

10:25:38

Gönderen:

Halil

9/3/19

Arkadaşlar bu tür pravakasyonlara gelmeyelim bunların derdi bizim şampiyonlugumuz biraz daha dikkatli olalım


Başlık:

Hiç olmamış

04:21:40

Gönderen:

Misafir

8/3/19

Ben Haymana`lı değil ama uzun yıllar Haymana` da yaşamış bir Türk olarak Haymana`ya yapılan bu ahlaksızlığı kınıyorum. Bu yapılan çirkinliğe verilecek en güzel cevabın ise pazar günü oynanacak Nallıhan maçında en ufak bir taşkınlık yapmadan sahanın her tarafını şanlı bayrağımızla donanmayı öneriyorum. Başarılar Haymana Belediye Spor


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin