Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“RAKİP OLACAKLAR HESABINI İYİ YAPSIN”
12/04/2019

Haymana Belediye Başkanlığına tekrar seçilen Özdemir Turgut ile yeni döneminde ilk röportajımızı gerçekleştirerek merak edilenleri sorduk. Turgut yapacakları hizmetleri anlatırken siyasi rakiplerine de yine meydan okudu.
Sayın Başkan, seçimler geride kaldı ve büyük bir farkla kazandınız. Bunun sırrı size göre nedir?
Ben 2014 yılında başkan seçildiğim günden beri sahadayım. Taziyede, düğünlerde hep halkımızın yanındayım. Misal sabah kahvaltılarımı sürekli bir esnafın yanında yapmaya çalışıyorum. Belediyede kapım sürekli açık, halk toplantıları yapıyor, herkesi kabul ediyorum. Telefonum 24 saat hiç kapanmaz. Ayrıca ben hiç yalan söylemeden yapılabilecek hizmetleri halka anlattım. Belki yapılan hizmetler yeterli olmayabilir, ancak biz elimizden geleni yaptık. İşte bu seçimin sırrı bu, halkla iç içe olmak ve boş vaatler vermek değil de dürüstçe yapılabilecekleri anlatmaktır. Halkta elbette bunu gördü ve oyunu ona göre kullandı. 
Önümüzdeki 5 yılda hangi önemli çalışmaları yapmayı düşünüyorsunuz?
Sosyal belediyecilik olarak tüm sorumluluklarımızı yerine getirmek, belediyemizin giderlerini ve israfı azaltarak gelirlerimizi çoğaltmak olacaktır. 
Ankara Büyükşehir Belediyesini CHP Adayı kazandı. Bu sizin işlerinizde herhangi bir aksaklık yaşanmasına sebep olur mu?
Elbette kendi partimiz gibi olmaz. Ancak biz uyum içinde çalışacağımıza inanıyorum. Biz halen iktidar partisinin belediye başkanıyız ve onun dâhilinde görevlerimizi yapacağız. Hizmet aşamasında da dediğim gibi uyum içinde çalışacak ve herhangi bir sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyorum. 
Doğalgaz konusunda hangi aşamadayız?
Bildiğiniz gibi ihalesi yapıldı ve çalışmalar başladı. Yüklenici firma 4 ay gibi bir zamanda bu işi bitireceğini söylüyor. Biz en geç 31 Ekim tarihinde Haymana’da doğalgaz olacak dedik. Belki bu tarihten önce bile Haymana’ya doğalgaz gelebilir.
Sürekli gündemde olan işçi maaşları hakkında neler söyleyeceksiniz?
Dediğim gibi bir benzinlik arsamız var. Bunun satışı olduğunda işçi maaşlarımızı ve piyasaya olan ödemelerimizin tamamını yapacağız. Ancak yine de en kısa zamanda işçilerimize rahatlatıcı bir ödeme yapacağız. Yaz sezonunda da diğer alacaklarını önemli bir miktarda ödeyeceğiz. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Haymana’ya geldiğinde kendisine hangi projeleri sundunuz?
Sayın Erdoğan’a 5 önemli proje sunduk. Bunlar birincisi Termal Sağlık Turizmi Projesi. Yani içinde sağlık turizm alanlarının, kozmetik ürünlerin, seraların, ikinci bahar köyü ve kreşinin olduğu bir Kür Şehri. İkinci olarak tarıma dayalı bir İhtisas Organize Hayvancılık Sanayi Bölgesi. Üçüncü olarak Millet Bahçesi ve rekreasyon alanı. Dördüncüsü Fakülte veya Yüksekokul için Yüksek Öğrenim Kampüsü. Ve beşincisi Haymana-Konya (Yunak)-Antalya İl Yolu projelerini sunduk.
 Bundan başka önemli bir husus var. Ankara’ya ikinci bir havaalanı yapılacak. Bu havaalanı için bize en yakın yer, yani en fazla 60 km. uzaklıkta olması için görüş bildirdik. İşte o zaman Sağlık Turizmi adına bizi kimse tutamaz. Buna bağlı olarak da kentsel dönüşüme ciddi önem vereceğiz.
Belediyemizin son borç durumu hakkında bilgi verir misiniz?
2014 yılında göreve geldiğimde 58 milyon TL’lik bir borcumuz vardı. Bunun 17 milyonunu müracaat ile düşürdük. Şimdi tahmini bir rakamla 30 milyon TL civarı bir borcumuz var. İnşallah en kısa sürede bu borcumuzu da ödeyeceğiz.
Yaz sezonunda Seyran ve Medrese Kaplıcaları açık olacak mı?
Kaplıcalarımız ile ilgili teknik sorunları çözdük ve sezonda tüm kaplıcalarımız açık olacak. 
Seçimlerde Turgut Haymana’ya kaç seçmen yazdırdı?
Ben ciddi manada kimseyi yazdırmadım. Tüm bu yazılanlar muhtarlıktaki rekabetten dolayı oldu. Elbette bu konuda biz tüm muhtarlara ve adaylara elimizden gelen yardımımızı yaptık. 
Bundan sonra mahallelere hizmet götürürken, size çıkan oya göre mi davranacaksınız?
Kesinlikle böyle bir düşüncem yok. Ben 78 mahallenin başkanıyım ve herkese eşit mesafedeyim. Hizmetlerimiz de aynı doğrultuda herkese eşit şekilde yapılacaktır.  
Seçimdeki rakipleriniz hakkında neler söyleyeceksiniz?
Hacı Aysu artık siyasi ömrünü tamamladı. Diğer arkadaş ise öğretmenliğine dönsün. Siyaset yapmak herkesin harcı değildir. Gördüğünüz gibi çok ciddi manada fark attık. Her ikisinin aldığından fazla oy aldık. Bundan sonra siyaseti düşünenler hesaplarını iyi yapsınlar ve ona göre karşıma çıksınlar. 
Önümüzdeki dönem tekrar aday olmayı düşünüyor musunuz?
Böyle bir şeyi söylemek için çok erken. O zaman ki şartlara göre değerlendirmemizi yapıp kararımızı vereceğiz. İnsan hayatında bir dakika sonrası bile belli değilken, 5 sene sonrasını bugünden değerlendirmek olmaz.
Son olarak ne söylemek istersiniz?
Allah birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi bozmasın diyorum. Bizleri güzel bir gelecek bekliyor. Burası bir hizmet kapısı. Hemşerilerimiz dışarıdaki dedikodulara rağbet etmeden, tüm sorunlarını, dertlerini ve sorularını bizzat şahsıma sorsunlar. Kimsenin değil benim dediklerime inansınlar. Esnaflarımız gelen misafirlerimize ellerinden geldiği kadar güler yüzle hizmet etsinler. Birlikte hareket ederek güzel hizmetler yapacağız. Tüm hemşerilerimi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.  
Röportaj; Hüseyin YILDIRIM- Yavuz ÇİFÇİ     

Bu yazıya toplam 11 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “RAKİP OLACAKLAR HESABINI İYİ YAPSIN” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

FARKINDAYIZZZZ

03:26:54

Gönderen:

KÖR DEОİLİZ..

17/4/19

HERKES BİLİYOR SEÇİMİ NASIL KAZANDIОINIZI SAYIN BAŞKAN OLAN MEMLEKETİME OLDU AMA HAYMANADAN HAYMANALIDAN BEKLENMİYCEK HAREKET VE DAVRANIŞLAR GÖRDÜK BU SEÇİMDE YAZIK ÇOK YAZIK...


Başlık:

Leventciiiiiiii

14:32:50

Gönderen:

Yenilen pehlivan güleş doymaz

16/4/19

Bak ben leventte oy verdim ama yiğidi öldür hakkını yeme bundan sonra özdemirciyim haymanaya ne hacıdan ne hocadan bişey olmaz bu saatten sonra mantıklı olun biraz içme suyun dan yamur suyun dan sıcaksuyndan doğalgazından hepsinin alt yapısını bitiriyor daha neyapsın


Başlık:

Ayni tas ayni hamam

10:17:54

Gönderen:

Ne desek boş

16/4/19

İşçin kan agliyor kan .secimi kaybetmis adaylara goz dagi verene kadar iscine maas verde kocaman adamlar milletin eline bakmasin . Borclu oldugu dukkanlarin önünden geçemeyen insanlar var yazık


Başlık:

İs yok

10:15:48

Gönderen:

Halk memnun

16/4/19

Merkeze çivi çakılmamış. 1200 oy merkezden ilginç.. köy yollarindaki çukurlara dolan sudan balik tutmaya calisan insanlarin resmini gördük. Yamak grup yolunu rezilligini görmekten usandık. Hic bir koyluyle anlaşamadığını biliyoruz köylerdeb gelen oy 10.000 bravo haymana


Başlık:

Yalakalar

10:13:03

Gönderen:

Serkan atik

16/4/19

Yalaka bir haymana milleti ile ayni havayi tenefüs ettiğim için kime isyan etsem kime kızsam bilemiyorum .. kader desek bu benim kaderim olamaz ve kanaat getiriyorumki bir insanin icinde varsa menfaat değil 10 sene 30 senede yapar.


Başlık:

Haymana merkezden ibaret değildir

04:07:11

Gönderen:

Yeniceli

15/4/19

Haymana merkezin başkanı diyen yalaka ve taklacı kişiye soruyorum.. Haymana merkezdenmi ibaret sadece köyleri ne olacak sadece yenice`nin nüfusu haymana merkez kadar.. Sen haymana merkezde yaşıyorsunda ne yaptın bir baltaya sap oldunmu kime faydan oldu insanları ayrıltırnaya devam ettiğiniz sürece bir daha merkezden evcil gedik li kimse başkan olamaz yancılığı bırakın bir yeniceye gelin özköylere gelin diğer köylere gelin bırakın bu ağızları adam olun haymana merkezdede 1200 oy aldı özdemir başkan zorunuzamı gitti 6 bin fark ....


Başlık:

Merkez oyları

19:45:04

Gönderen:

ali asker

15/4/19

Merkez oylarında birinci kim çıktı ise gerçek te başarılı aday odur neden derseniz ilçe belediye başkanı merkezdeki görev ve sorumluluğu fazladır.Köylere hizmeti büyükşehir belediyesi yapmaktadır.mevcut başkanının şunları yaptık dediklerine bakım hepsini büyükşehir birimleri yapmıştır.aski fen işleri gibi.köylere ankaradan taşınan oylarla seçilmiş başkan bunun farkında ama onun için çok önemli değil.köy yollarına asfalt yapılırken foto karesinden kimler olacak izleyelim bakalım.


Başlık:

Baskan bey

04:57:49

Gönderen:

Havin

13/4/19

Sayin ozdemir turgut bey arsa satip maaş ödeyeceğini söylüyorsun ayip valla insan biraz utanir arsa bitince haymanayi satarsin insanlari büyük bas küçük bas diye satarsin artik iktidar partisinin belediyesinin düştüğü duruma bakin allah bildigi gibi yapsin


Başlık:

Haymana

03:21:14

Gönderen:

Uzaktaki

13/4/19

Size oy vermedim hiç bundan sonrada vermeyecem! Haymanada yaşamayan haymanaya gelmeyen insanların oyuyla o koltukta oturmak seçimi kazanmak değil kaybetmektir! Merkezin başkanı değilsiniz kusura bakmayın


Başlık:

iyi hesap yaptık

00:26:46

Gönderen:

ahmet

13/4/19

evet büyüüük düşündük ve sallandık sonunda karar verilmiş 2053 kadar başkan sın calışana oy verilir yani vatan daşın tevecüühü hamamlar cok temiz suyumuz bool icme sularında sorun yok haymanamızda güzel tuvaletler yapılmıış hizmette sınır yok daha ne olsun her zaman başarılısınız


Başlık:

Ben sivri zekalıyım unutmam başkan

20:05:59

Gönderen:

Mehmet

13/4/19

"Önümüzdeki dönem tekrar aday olmayı düşünüyor musunuz? Böyle bir şeyi söylemek için çok erken.O zaman ki şartlara göre değerlendirmemizi yapıp kararımızı vereceğiz.İnsan hayatında bir dakika sonrası bile belli değilken,5 sene sonrasını bugünden değerlendirmek olmaz".Başkan bana 15 sene önce sabah kahvaltıda ne yedin diye sor,yumurta derim.Nasıldı diye sorarsan rafadan derim.Yani sivri zekalıyım.Seçimden 2-3 yıl önce ben yine adayım çünkü hizmetlerini ancak 2 dönemde tamamlarım demiştin.EEE şimdi 3.döneme mi göz diktin.Melih Gökçekin tedrisatından geçen başkana gayet normal derim.Koltuk mu tatlı geldi acaba?Ama unutmuşsun diye hatırlatayım dedim.Millet oyları bölüyorlar diye Levent Koça ve Hacı aysuya kızdı ya sandık başına gitmedi ya da sana verdi.Bir daha ki sefere umutlanma daha erken.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin