Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“TRİLYONLUK ODA DEĞİLİZ”
19/04/2019

Haymana Ziraat Odası Başkanı Suat Devran, odalarının dışarıdan anlatıldığı gibi trilyonların döndüğü bir yer olmadığını, kendi yağıyla zor kavrulduğunu dile getirdi.
Haymana Ziraat Odası Başkanı Suat Devran, başkanlık koltuğuna oturduktan sonra oda ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 
Başkan Devran, dışarıdan görüldüğü veya anlatıldığı gibi Ziraat Odasının yüksek gelirli bir yer olmadığını, hatta dönemsel olarak giderleri bile karşılamakta zorluk çektiklerini, ama insanların bunu tam manasıyla bilmediğini belirtti. 
Başkan Suat Devran odanın son durumu hakkında da şu bilgileri verdi; “Herkesin tahmin yürüttüğü gibi trilyonluk bir oda asla değiliz. Şu an kasamızda 25 bin TL’miz var. Odamızın aylık personel ve kredilerimize ödenen rakam 30-40 Bin TL arası. Yukarıda önceden alınan dükkânımız var. Bu kredi ile alınmış ve 311 Bin TL borcu var. Aylık 12 bin TL yeni alınan araç ve dükkân için ödeme yapıyoruz. Tüm bu zorunlu ödemeler için bazı kararlar aldık. Misal her 15 günde yapılan toplantıları aylığa, meclis toplantılarımızı ise aylıktan iki aylığa çevirerek belli bir tasarrufa gittik. Odamıza yeni bir araç almak zorunda kaldık. Çünkü mevcut aracımız kullanılmaz hale gelmiş ve yüksek miktarda masraf istiyordu. Onun için üyelerimize danışarak yeni araç almamız zorunlu hale geldi.”
Devran üreticilere yönelik olarak çalışmalar hakkında da “Çiftçilerimiz için yüzde 50 hibeli sulama borusu ve su pompası desteği için girişimlerimiz var. Biz tüm başvuru yapan çiftçilerimiz bu destekten yararlansın diye uğraşıyoruz. Ayrıca oda aidatları ile ilgili bir düzenleme geldi. Biz asgari listeyi kabul ettik. Böylece küçük çiftçilerimizin üye aidatları belli oranda düştü. Misal 10 dekara kadar toprağı olan çiftçimiz aidatı 41 TL’den 26 TL’ye indi.  Bizim daha önce dediğimiz gibi her şeyimiz şeffaf. Tüm çiftçilerimiz bizi ziyaret etsin, projeleri ile gelsin değerlendirelim. Biz sürekli sahada ve çiftçilerimizin yanındayız. 78 mahallemizin oda başkanı değil hizmetkârı olmaya devam edeceğiz. İnşallah çok güzel çalışmalarımız olacaktır” dedi.
“YAĞIŞLAR GÜZEL”
Devran son günlerde etkili olan yağışlarla ilgili olarak ta şunları söyledi; “Yağışlar zamanlama olarak tam beklendiğimiz tarihlerde yağdı. 15 Nisan ve 15 Mayıs döneminde belli oranda yağış olması halinde çiftçilerin yüksek bir rekolte alacağını tahmin ediyorum”
Haber: Yavuz ÇİFÇİ

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “TRİLYONLUK ODA DEĞİLİZ” " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin