Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

GÖK, CANINI ZOR KURTARDI!..
26/04/2019

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Çubuk’ta yapılan saldırıda TBMM Meclis Başkanvekili Ankara Milletvekili Hemşerimiz Levent Gök de darp edildi.
Pazar günü Şehit cenazesinde meydana gelen olayda TBMM Meclis Başkanvekili Levent Gök de saldırıya uğradı.
Kalabalık bir grup tarafından yapılan saldırıda hemşerimiz Levent Gök yaklaşık 1 saat boyunca darbelere maruz kaldı, adeta linç edilmekten son anda kurtuldu.
Şans eseri bir araca binerek kurtulabilen Gök, bu büyük tehlikeyi küçük sıyrıklarla atlattı.
Olayın ardından gazetemize konuşan Gök yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırının sıradan bir protesto değil, organize bir terör eylemi olduğunu belirterek, "Sivas olaylarının bir benzeridir. Linç girişimidir. Orada can pazarı yaşanmıştır, hayatta kalmamız bugün mucizedir. Saldırının azmettiricileri, sorumluları hakkında TBMM’de ortak refleks göstermelidir. Bunu yaparsak Türkiye'nin önünü açarız." dedi.
Gök, ülke tarihinin en karanlık ve en tartışmalı günlerinden birini yaşadıklarını, bu olayın, Türkiye'nin demokrasi gelişimi içinde bakıldığında mutlaka sorgulanması, irdelenmesi ve arkasındaki azmettiricilerin de ortaya çıkarılmasıyla mutlaka çözülmesi gerektiğini, kendisinin Ankara milletvekili ve TBMM Başkanvekili olarak cenaze törenlerinde istisnasız yer alan birisi olduğunu ifade etti.
Gök, şehit cenazesine Kılıçdaroğlu ve CHP genel başkan yardımcılarıyla, TBMM Başkanvekili sıfatıyla, TBMM'yi temsilen katıldığını dile getirdi.
Cenazeye katılımlarından Çubuk Emniyet Müdürlüğünün haberdar edildiğini, araçtan iner inmez başlayan tepkilerin, cenaze töreni sırasında başka evreye geçtiğini, can güvenliğini tehdit edecek boyutta olduğunu, cenaze töreninde şehide büyük saygısızlık yapıldığını dile getirerek, kutsal görev olan cenaze namazının dahi kılınmasının engellendiği ortamı Türkiye'ye asla yakıştıramadığını vurguladı. Gök, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Hepimiz bir şehidimizin ailesinin acısını paylaşmak, ulusumuzun ortak üzüntüsünü paylaşmak amacıyla oradaydık. Kılıçdaroğlu, genel başkan yardımcıları, TBMM Başkanvekili, bazı bakan ve milletvekilleri orada. Böyle bir ortamda biz acılarımızı paylaşmayacağız da ne yapacağız? Bu acı paylaşmayı kendilerine bir siyaset alanı haline çevirenlere izin mi, prim mi vereceğiz? Medyanın sorumsuzca yazıları, giderek kutuplaşmayı artıran sorumsuz siyasi demeçlerin ülkemizi ne hale getirdiği ortadadır. Böyle tablo Türkiye'ye yakışmıyor. Tüm yurttaşlarımıza sağduyu çağrısında bulunuyorum, kucaklaşmalarını bekliyorum. Bütün siyasi partilere sağduyu, olgunluk çağrısında bulunuyorum."
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " GÖK, CANINI ZOR KURTARDI!.. " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Nefret söylemi tehlikesini yöneticiler bilmelidir

02:35:15

Gönderen:

Yusuf Yılmaz

27/4/19

Siyaset diline hâkim olan nefret söyleminin tehlikesini umarım artık ülkeyi yönetenler fark etmişlerdir. İmam os...rursa, cemaat ...dik yapar diye atasözü var ya, bu durumda nefret dili söylemlerin kimseye yararı yoktur. Eğer halk size artık yeter bizi kandırmayın diyorlarsa, acısını böyle nefret söylemlerle çıkartmayın mümkünse. Sonuçta vahim bir durum ortaya çıkacaktı. Sayın Levent Gök Beye ve Sayın Kılıçdaroğlu Beye geçmiş olsun diyorum.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin