Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

MUHTARLARA İFTAR VE BİLGİLENDİRME
31/05/2019

Haymana Belediyesi mahalle muhtarlarına bir iftar programı düzenledi. İftar programında muhtarlar süne mücadelesi konusunda da bilgilendirildi.
Kültür Merkezinde verilen iftar programına Kaymakam Hüseyin Göktürk, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu, Haymana Ticaret Odası Başkanı Ercan Özkan, Haymana Ziraat Odası Başkanı Suat Devran, Haymana Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri, Haymana Belediye Meclis Üyleri, TMO Haymana Ajans Müdürü Deniz Çakal, Haymana İlçe Tarım Müdürü Aydın Coşkun ve mahalle muhtarları katıldı.
İftar, Kuran tilavet ile başladı. Yemek duasının ardından konuşmalara geçildi.
İlk konuşmayı Kaymakam Hüseyin Göktürk yaparak, “Bizler hizmet makamıyız. Hizmet üretirken ilişkilerimizi de pekiştiriyoruz. Bu tür programlarda bunun en güzel örnekleridir. İftar programımızı düzenleyen Belediye Başkanımız Özdemir Turgut’a çok teşekkür ediyorum. Şimdiden yaklaşan Ramazan Bayramınızı da tebrik ediyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.
Belediye Başkanı Özdemir Turgut da yaptığı konuşmada şunları dile getirdi; “Muhtarlarımız ile bir arada iftar   ve aynı zamanda bir bilgilendirme toplantısı da yapalım dedik. Bizler Büyükşehir Belediyesi ile de toplantılar yapıyoruz.  Biliyorsunuz büyükşehir yasası faaliyette. İmar yasası değişti, meralarla ilgili sıkıntılar da var. Kaçak yapılaşmaya kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda her türlü bilgilendirmeleri yapıyor ve uymanızı istiyoruz. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı ile görüştük ve bazı mahallelerde kapanan okulların Kültür Evi olarak kullanılması için uygundur onayı aldık. Hepinizin tuttuğu oruçları Allah kabul etsin diyor, saygılar sunuyorum”
Daha sonra Ankara İl Tarım ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından süne mücadelesi hakkında bilgi verildi. Bilgilendirmede, kaliteli buğday içinde süne mücadelesinin kesinlikle yapılması gerektiği, bu konuda İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından bilgilendirme yapılacağı, muhtarların ve çiftçilerin duyarlı olmaları gerektiği vurgulandı.   
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 
 
 
 
 
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " MUHTARLARA İFTAR VE BİLGİLENDİRME " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Kul hakki

01:25:10

Gönderen:

Murat

1/6/19

Babanizin Mali gibi yeyin yedirin iscinin maasini odemeyin muhtarlarda utanma olsa o sofraya gelmezlerdi isci parasini odemeyen diktat edin odeyemeyen degil odemeyen bir yerde sizde mahhakle temsil ediyorsunuz hè benim haymanali olarak o yemekte bir gram hakkim varsa yiyenede yidirenede haram olsun..


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin