Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“ZARARIMIZ ÇOK FAZLA”
14/06/2019

Son günlerde yaşanan dolu ve sel felaketleri ile ilgili olarak Ziraat Odası Başkanı Suat Devran bir değerlendirme yaptı.
Haymana çiftçisi, son yağışlarda yaşanan felaketlerden oldukça mağdur halde. Birçok çiftçi sel ve doludan etkilendi. Yağışlardan önce de kuraklıktan dolayı bazı mahallelerdeki çiftçilerin ürünleri zarar görmüştü. Kısacası önce kuraklık, sonrada sel ve dolu ile üretici için zor bir yıl yaşanması bekleniyor.
Haymana Ziraat Odası Başkanı Suat Devran konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “Bilindiği üzere 2019 yılı üretim sezonunda  dolu ve sel nedeniyle  bazı köylerimizdeki çiftçilerimiz büyük bir ölçüde verim kaybı yaşamıştır. Dolu ve sel yağışları  ürünlerimizi  çok fazla etkilemiştir. İlçemizdeki muhtarlardan  ve çiftçilerden edinmiş olduğum izlenim sonucu ve İlçe Tarım Müdürümüz ile köylerimizde yaptığımız tespitler sonucunda bazı köylerimizde bulunan sel ve dolu nedeniyle  ekili alanlarından çok fazla tarla zarar görmüştür. Bazı köylerimiz de ise kuraklık nedeniyle büyük bir miktarda  verim kaybı yaşanacağı görülmektedir.”
Devran tarımsal sulama hibe destekleleri için de oldukça önemli girişimlerde bulunduklarını ve Ankara ilçeleri içerisinde 47 çiftçimize hibe desteği çıkararak en fazla payı aldıklarını belirtti.
Devran gece gündüz demeden bu konunun üzerine düştüklerini söyleyerek şunalrı ifade etti; “Tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, kırsal alanda üreticilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi için bireysel sulama sistemlerinin alımına %50 hibe desteği verildi. Bu kapsamda İlçemizden bu desteğe başvuru yapan yapan çiftçierimizn büyük bir çoğunluğu bu destekten faydalandı. Çiftçierimize bu desteği çıkmasını sağlayan ve yardımlarını esirgemeyen İl Tarım Müdürlüğüne teşekkürlerimi sunuyorum. Ankara İlçeleri arasında en büyük payı Haymana Çiftçilerimiz aldı.”
 Haber: Hüseyin YILDIRIM
 
 
 
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “ZARARIMIZ ÇOK FAZLA” " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin