Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANA ÇİFTÇİSİNİN ACI KAYBI
14/06/2019

Haymana Ticaret Borsası Başkanı ve en önemli buğday tüccarlarımızdan Servet Özer tedavi gördüğü hastanede hayatını yitirdi.
Haymana Ticaret Borsası Başkanı Servet Özer 4 yıldır kanser tedavisi görüyordu. Son 10 gündür yoğun bakımda yatan Özer, Pazar sabahı hayata gözlerini yumdu.
Servet Özer için 9 Haziran Pazar günü Haymana Ticaret Borsasında tören yapıldı.
Burada yapılan törene Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu, Polatlı TMO Şube Müdürü Murat Canpolat, Haymana TMO Şube Müdürü Deniz Çakal, Haymana Belediyesi Başkan Yardımcısı Talip Kapıcı katıldı.
Burada bir konuşma yapan Haymana Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Fazlı Çınar şunları söyledi; “Haymana büyük bir işadamı ve tüccarını kaybetmiştir. Servet Özer hem Haymana, hem de Polatlı çiftçisi için çok önemli bir isimdi. Polatlı çiftçisi bile Özer, Borsaya girdiği zaman Beyaz saçlı adam geldi diyerek sevinir, o da ürünlere yüksek fiyat vererek üreticiyi mutlu ederdi. Sayın Özer ilçemiz ve borsamız için çok büyük bir değerdi. Kendisine Allah’tan rahmet, tüm ilçemize, çiftçilerimize ve borsamıza başsağlığı diliyorum” 
Yapılan törenin ardından kendi isteği üzerine Çalış Mahallesine götürüldü. Burada ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Çalış Asri Mezarlığına defnedildi.
Özer’in cenazesine Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz, ATO Başkanı Gürsel Baran, TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz ve çevre ilçelerin borsa başkanlarından bazıları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise Salı günü, Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile birlikte Servet Özer’in evine gelerek taziyede bulundu. CHP Milletvekili Levent Gök’te Özer ailesine taziye ziyaretinde bulundu. 
Servet Özer Haymana Ticaret Borsası’nın kurucu üyelerinden birisiydi. 1987-2009 yılları arası borsa meclis başkanlığı yaptı. 2009 yılından bu yana da Haymana Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyordu. Özer aynı zamanda 10 yıldır TOBB delegeliği yapmaktaydı.
62 yaşında hayatını yitiren Servet Özer evli ve 5 kız bir erkek çocuk babasıydı.
İlçemizin en önemli işadamlarından birisi olan Servet Özer’e Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve tüm çiftçilere başsağlığı dileriz.
SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?
Servet Özer’in hayatını yitirmesi ile Haymana Ticaret Borsası Yönetim kurulu Başkanlığı boşalmış oldu. Bundan sonraki süreçte borsa yönetiminde bulunan 1 ay içinde yapılacak kendi aralarındaki seçimle yeni yönetim kurulu başkanı seçilecek. Borsa yönetiminde 5 asil 1 tanede yedek üye bulunuyor. Gizli oy kullanma ve açık tasnif yöntemiyle yapılacak seçim sonucunda yönetim kurulundan bir isim bir sonraki kongreye kadar Haymana Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevi yürütecek.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 
 
 
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANA ÇİFTÇİSİNİN ACI KAYBI " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin