Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

KAYA: “SINIRSIZCA GÜLÜN ÇOCUKLAR”
21/06/2019

Okulların tatile girmesi ile Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya öğrenciler ve veliler için bir tatil yazısı kaleme aldı.
Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya, yazısında öğrencilere “dilediğiniz gibi tatilin tadını çıkarın ama en önemlisi sınırsızca gülün” dedi.
Kaya öğrenci velilerine de bir takım tavsiyelerde bulunarak şunları dile getirdi; “2018-2019 eğitim-öğretim yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Heyecanla ve büyük bir gayretle çıktığımız bu yolda öğrencilerimizi karneleri ile buluşturmanın mutluluğu içindeyiz. İlçemizin eğitim ordusu olarak bizlere emanet edilen öğrencilerimizi ahlak çatısı altında bilgili, tecrübeli ve kişisel gelişimlerini tamamlamış olarak bir üst öğrenimlerine yolcu ediyoruz. Sevgili öğrencilerim; Hiçbir not sizlerin mutluluğunu ölçemez hiçbir sınav sizlerin değerini belirleyemez. Her biriniz bu ülkenin kıymetlileri ve emanetçilerisiniz. Yoğun bir yılın ardından dinlenmeyi, gezmeyi, eğlenmeyi hak ettiniz. Doyasıya gezin, bir çiçek dikin ve büyütün, beştaş oynayın, hayvanları besleyin, uçurtma uçurun, annenize temizlikte yardım edin, kuşlara yem verin, saklambaç oynayın, mektup yazın, şiir ezberleyin, salıncakta sallanın ve kitap okuyun. Kendinizi mutlu hissedeceğiniz ne varsa onlara kapı açın. Arkadaşlık ve dostluklarınızı pekiştirin ve en önemlisi GÜLÜN çocuklar sınırsızca GÜLÜN.
Değerli öğretmenlerim; Geçen bir yılın ardından özenle büyüttüğünüz tohumlar fidan oldu, boy attı ve kök saldı. Her biriniz bir gül bahçesinin bahçıvanı ya da bir ormanın mimari oldunuz. Can suyu oldunuz avuçlarımıza emanet edilen yavrularımıza. Bunun hazzı ve mutluluğunu yaşayacağınız güzel bir tatil geçirmenizi diler, verdiğiniz emekler ve yaptığınız fedakârlıklar için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
Kıymetli velilerimiz; Çocuklarımızın başarı ölçütü hiçbir zaman sayılarla sınırlandırılamaz. Her insanın kendine özgü ilgi, yetenek ve becerisi vardır. Çocuklarımızı ders notları yerine iyi bir insan olma yönünde değerlendirelim. Onlara fırsat verelim. Onlardan ilgi ve alakamızı kesmeyelim. Onlara güvenelim, rehberlik edelim. Güler yüz gösterip yanaklarını okşayalım. Varlıklarına şükredelim ve inanalım çocuklarımıza. Başarı bu temeller üzerinde yükselecektir.
Bu vesileyle ilçemiz öğrencilerine ve öğretmenlerine sağlıklı huzur dolu bir tatil diler sevgilerimi sunarım.”
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " KAYA: “SINIRSIZCA GÜLÜN ÇOCUKLAR” " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin