Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

TURGUT, MİLLİ EĞİTİM BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ
05/07/2019

Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Nuri Bektaş Anadolu Lisesi’nin de Nitelikli Okullar arasına girmesi için Bakan Selçuk’tan destek istedi.
Geçtiğimiz yıl Ankara’nın birçok ilçesindeki liseler sınavla öğrenci alırken, Haymana’daki liseler nitelikli okullar arasına girmemiş ve vatandaşlar tarafından büyük bir tepki ile karşılanmıştı.
Konu ile ilgili yakından ilgilendiğini dile getiren Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüştü ve bir takım taleplerde bulundu.
Hafta içinde gazetemize konuşan Belediye Başkanı Özdemir Turgut şunları söyledi: “29 Haziran Cumartesi günü Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk ile görüştük. Toplantıda İlçemiz Nuri Bektaş Anadolu Lisesi’nin nitelikli okullar arasına girmesini istedik. Ayrıca Haymana  Meslek Yüksekokulu’nun bölüm sayısının artmasını dile getirdik. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk, Meslek Yüksekokulu’nun bölüm sayısının artması ile ilgili rektörle görüşeceğini, Enver Nuri Bektaş Anadolu Lisesi’nin de nitelikli okullar arasına girmesi için elinden geleni yapacağını söyledi. Biz elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.
BAZI YOLLARIMIZA SICAK ASFALT ATILACAK
Belediye Başkanı Özdemir Turgut ayrıca Ankara Valiliği Yatırım İzleme Kooardinasyon Merkezi Vali Yardımcısı ile görüştüğünü ve Haymana yolları ile ilgili destek istediğini söyledi.
Turgut konuşmasında: “İlçemizde bazı yollarımız var. Ankara Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Merkezi tarafından yapılması gerekiyor. Bu konu ile ilgili Vali Yardımcımız ile görüştüm. Hazırladığımız dosyada Altıpınar-Karacadere arası 5 km, Balçıkhisar-Canımana arası 3 km, Durupınar-Çalış arası 5 km ve Boğazkaya-Yeşilözü arası 7 km. yollarımıza sıcak asfalt atılmasını istedik. Olumlu geçen toplantının sonunda buradaki yollarımızın da yapılacağı dile getirildi. Biz ilçemiz için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. İmkânlarımız dâhilinde Haymana’ya ne yapılması gerekiyorsa tamamını yapacağız.” dedi. 
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 
 

Bu yazıya toplam 4 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " TURGUT, MİLLİ EĞİTİM BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

ne fark eder ha 70 ha 80

19:37:27

Gönderen:

hmz

13/7/19

sen bu ilçede okumaya gönül vermiş kaç tane öğrenci var sayılıdır birazda insanın içinden gelmesi lazım bişeylerin istedğin kadar hocalar ilçede ikamet etsin ama boş meslek lise anadolu lisesi görüyoruz öğrencilerii...


Başlık:

Başkan

07:54:08

Gönderen:

Ali

9/7/19

Özdemir bey bu sahte yorumculara cevabi ben vereyim bu ışçilerin maaşlarını öde başkanım ağız ları kapansın fazla fazla öde.


Başlık:

Başkan yok

18:53:53

Gönderen:

Ali asker

9/7/19

İlçe başkanı Rüstem i de götürseydin yazık çocuk boynu bükük kalmış


Başlık:

******

22:00:58

Gönderen:

ali

6/7/19

başkanım sayın bakana deseydiniz ilçemizde görev yapan öğretmenlerin 80 ankara ve polatlıda oturuyor bu öğretmenler günde saatlerce yol gelip ilçemizdeki ögrencilerimize ne verebilir başarısızlığın asıl sebebi budur ilçemizde görev yapan ögretmenler ilçemizde ikamet etsinler böylece halkın içinde olup eğitim kalitesini en üst seviyeye çıkartsınlar


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin