Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

USTA:“TURİZM KOMİSYONU KURALIM”
12/07/2019

HAGİAD Başkanı Fahri Usta ilçemizde birçok tarihi ve turistik yer olduğunu ancak bunların tam manasıyla değerlendirilemediğini belirtti.
HAGİAD Başkanı Fahri Usta, ilçemize gelen turistlerin otellerinden çıkmasını sağlamak ve ekonomik kazanç elde etmek için Turizm Geliştirme Komisyonu kurma çağrısı yaptı.
Usta yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Değerli Haymanalılar; hepinizin bildiği gibi Haymanamız geçmişi ve köklü tarihi ile Ankara’nın en önemli ilçesidir. Sınırlarında tam 3619 yıllık eserler barındırmakta ve muhteşem suyuyla Dünya’ya şifa dağıtmaktadır. Aynı zamanda İç Anadolu Bölgesinin buğday ambarı olarak nam salmıştır. Şifalı kaplıcaları ile ismini Dünya’ya duyurmaya çalışan şirin ilçemizin değerleri sadece yeraltı kaynağı değildir. Tarihi, Kurtuluş Savaşı’ndaki eşsiz kahramanlığı ve tarihi bölgelerinin bilinmemesi bizler açısından çok üzücü bir durumdur. Haymanamızın sınırları içinde bulunan; Hititler tarafından yapılmış olan GÂVUR KALESİ, Bizans ve Roma dönemlerine ait Yenice Mağaraları, Şerefligökgöz Mağaraları, Güzelce kale ve Mağaraları, bunların yanı sıra Selçuklu ve Osmanlı Dönemine ait eserler Kutluhan Camii, Merkez Camii, şu anki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Karahoca Camii, Eski Çaldağ Okulu ve Papazın evi olarak bilinen bina ve Demirözünde bulunan Taburoğlu Kalesi ve sonu bulunamamış olan muhteşem bir yer altı şehri var. Binlerce şehidimizin yattığı Mangal Dağı var. Mustafa Kemal Atatürk’ün savaşı yönettiği Atatürk Evimiz var. Aslına bakarsanız varda var. Kısacası Haymanamızın gün yüzüne çıkartılmayı beleyen TARİH TURİZMİ var.
Değerli Haymanalılar, tarih turizmi dünyanın ilgi odağında. Bizim elimizde bu kadar çok değerimiz varken değerlendiremiyoruz. Otellerimize her gün yüzlerce misafir geliyor. Fakat biz oların otelden çıkmalarını sağlayamıyoruz. Gidecek yer olmadığını dile getiriyorlar. Biz HAGİAD olarak birçok girişimde bulunduk ama birlik olmadan hiçbir şey olmuyor maalesef. 
Haymanamızın Tarihi ve Kültürel değerlerini turizme kazandırabilmek ve Haymanamıza daha fazla turist çekerek, esnafımıza da ekonomik destek sağlamış olacağız ve HAYMANAMIZI kalkındırmak bizlerin elide. Ben buradan Haymanamızın gelişmesinde ve bu önemli TARİHİ DEĞERLERİMİZİN Tarih Turizmine kazandırılması için Tüm STK ve Odaları, Siyasi Partileri ve gönüllü Haymanalıları bir araya gelerek TURİZM GELİŞTİRME KOMİSYONUMUZA davet ediyorum. Gelin bir araya gelelim neler yapmamız gerektiğini istişare edelim. Yol planı çizerek başvurulması gereken yerlere başvuralım. Herşeyi Belediyeden ve Kaymakamlıktan beklemeyelim. Haymanamızın gelişmesi için halk olarak bizlerde bir olalım ve elimizi taşın altına koyalım.
Bu konuda hassasiyet gösterip, çağrımıza kulak vererek bizimle birlikte bu hizmet için birlik olacak Haymana sevdalılarını bekliyor saygılarımı sunuyorum.” Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 

Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " USTA:“TURİZM KOMİSYONU KURALIM” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Helal olsun

09:08:17

Gönderen:

Esnaf

16/7/19

Fahri usta sana helal olsun.menfaatsiz ve çıkarsız Haymana için uğraşan bir tek seni gördüm.bu derneği kurduğunuz günden beri durmadan çalıştınız.bir sürü dedikodunuzu yaptılar ama sen dik duruşunla herkese gereken cevabı verdin.özellikle tarih turizmi konusunda herkesin seni desteklemesi lazım ama Haymana birlik olmak çok zor.kolaylıklar dilerim sana


Başlık:

Aferin

03:15:54

Gönderen:

Vatan

12/7/19

Fahri usta seni tebrik ediyorum bir yılda senin ve derneğinin yaptıgı icraatları ne belediye başkanları nede sadece ismi olan dernekler hiç biri yapamadı. Seni ve derneğini canı gönülden kutluyor ve destekliyoruz.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin