Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

DOĞALGAZ İÇİN KURBANLAR KESİLDİ
12/07/2019

İlçemizin heyecanla beklediği doğalgaz için Dörtyol Meydanında kalabalık bir heyetle kurbanlar kesilip, temsili olarak kaynak çalışması yapıldı.
Haymana’nın uzun zamandır beklediği doğalgaz için artık sayılı günler kaldı diyebiliriz.
Geçtiğimiz hafta 5 Temmuz Cuma günü Haymana Dörtyol Meydanında Başkent Doğalgaz’ın yöneticilerinin de katıldığı programa Kaymakam Hüseyin Göktürk, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, İlçe Jandarma Komutanı Kemal Sarıcaoğlu, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şinasi Öztürk’ün ettiği duanın ardından, kurbanlar kesildi. Temsili olarak kaynak yapılan programda ilk konuşmayı Başkentgaz Sorumlusu Faruk Bey yaparak: “Yeryüzünde en temiz, en güvenli yakıt olan doğalgaz Haymanamıza artık gelmiş durumda. Biz boru hatlarını birleştirerek 56 km.’lik yatırım planımız 1 Eylül tarihinde tamamlanacak ve Eylül ayı itibariyle Haymana’da yaklaşık 3200 bağımsız bölüm doğalgazdan faydalanacaktır. Daha uygun, daha ucuz ve temiz kullanacağınız doğalgazın şimdiden tüm Haymanalılara hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Daha sonra Belediye Başkanı Özdemir Turgut konuştu ve şunları dile getirdi: “Doğalgaz Haymana için bir hayaldi. Artık bu hayali hayata geçirmenin mutluluğu içerisindeyiz. İlçemizin doğalgaz yatırımını almak adına şartları uygun değildi. Ancak yaptığımız girişimler sonucunda Haymana böylesine büyük bir yatırımı almaya hak kazandı. Bu aşamada büyük emekleri olan partimizin Milletvekillerine, Kaymakamız Hüseyin Göktürk’e, Başkentgaz’a, Hemşerimiz Prof. Dr. Ömer Özkan’a, İlçe Teşkilatımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Doğalgaz Haymanamıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Yapılan açıklamalar arasında, ilk etapta yapılacak çalışma ile Yenimahalle, Seyran, Çaldağ ve Kayabaşı Mahallesi’nin bir kısmına doğalgaz verileceği, Kayabaşı Mahallesinin kalan kısmına ve Medrese Mahallesine ise önümüzdeki yıl doğalgazın ulaşacağı ifade edildi. Bu açıklamanın ardından Medrese Mahallesi ve Kayabaşı Mahallesi’nin bazı sakinleri kendilerine haksızlık yapıldığını, doğalgazı eşit şekilde herkese aynı zamanda ulaşılmasını istediklerini dile getirdiler.
Kurban kesiminin ve temsili kaynak çalışmasının ardından Başkentgaz’a, Kültür Merkezinde vatandaşların danışabileceği bir oda tahsis edildi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 
 

Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " DOĞALGAZ İÇİN KURBANLAR KESİLDİ " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Neyaptin

22:26:26

Gönderen:

Faruk

26/7/19

Ya allah aşkına en büyük sorun kaymakam haymanaya bir çivi bile çakmamıştır ben yatayım diyor geldiğim gibi gideyim diyor allah aşkınıza gelmiş geçmiş en pasif kaymakam degilmidir arkadaşlar yazık haymanaya gidenin kıymetini bilmedik bağ ki vağ


Başlık:

Ozkan teşekkür ederiz

04:51:24

Gönderen:

Haymana

12/7/19

Haymanaya doğal gazı getiren prof. Dr. Omer ozkan a teşekur ederiz. Tabi bu arada birileri bunun uzerinden rant elde etmeye çalışıyor. Yazık valla yazık


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin