Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HALK EĞİTİM’DEN HERKESE GÖRE KURS
26/07/2019

Haymana Halk Eğitim Merkezi sanattan spora, müzikten el sanatlarına kadar çok çeşitli kurslarla Haymana’da yaşlısından gencine herkese bir sanat öğretmeye kararlı.
Haymana Halk Eğitim Merkezi 7’den 70’e herkesin ilgi alanına yönelik kurslar açtı ve açmaya devam ediyor. Kursların bazısı eğitime başladı, bazıları ise açılmak için gün sayıyor.
Usta Öğretici İlknur Yürümez’in Arap Dili ve Edebiyatı üzerine açtığı 136 saatlik kurs başladı. Amacı ilçemizde bulunan bayanların yaz tatilinde Arapça öğrenme istekleri doğrultusunda açıldı.  16 Temmuz tarihinde başlayan kurs 20 Ağustos’ta sona erecek. AÖF İlahiyat Fakültesinde okuyan öğrenciler bu kursa katılarak Arapça dillerini geliştirip derslerine katkı sağlamaktalar. Kursa 16 bayan öğrenci eğitim görüyor.
Pazartesi Bozuk Düzen Bağlama Kursu açılıyor. Kurs Öğretmeni Hasan Akgün tarafından öğrencilere 180 saat eğitim verilecek ve 29 Ağustos’ta sona erecek. Bu kurs kaymakamlık işbirliği ile açılacak. Kurs Aile Destek Merkezinde haftada 4 gün Saat 10:00 ile 16:00 arasında verilecek. Projesi kapsamında kursiyerlere eğitim amaçlı kullanmak üzere bağlama alınacak. Eğitim Öğretim sonucunda alınan bağlamalar kurumda bırakılacak. Bu kurs ile müzik eğitiminin çağa uygun tekniklerle öğretilmesi hedefleniyor.
Halk Eğitimi Merkezi Muhasebe Finansman Öğretmeni Efrail Dökme tarafından Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğü personeline ve halkımıza yönelik Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) Kursu 8 Temmuz’da  başladı.  163 saatlik kurs 5 buçuk hafta sürecek. Kurs süresince öğrencilere Donanım, İşletim sisteminde Temel İşlemler, Ofis Programları Kullanımı, İnternet ve Bilgi güvenliği ile ilgili bilgiler verilecek. 
Megep Modüllerine göre işlenen kurs sonucunda öğrenciler bilgisayarda kendi işlerini rahatlıkla yapabilecekler ve MEB onaylı sertifika alacaklar. Söz konusu sertifika Türkiye'de ve Tüm Avrupa ülkelerinde geçerli kabul edildiğinden öğrenciler bilgisayar sertifikası istenen işlere başvuru yapabilecekler.
Usta Öğretici Songül Namal tarafından çanta yapımı kursu ise 12 öğrenci ile 8 hafta süren eğitim planlandı. Bu kursu bitiren kursiyerlerimizin iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini alarak ürüne uygun model tasarlama ve model doğrultusunda, deri çanta yapma ile ilgili bilgi ve beceri sahibi olması, ayrıca ürün yapıp satışa çevirmeleri ve aile bütçelerine katkı sağlamaları ayrıca hedefler arasında.
El Sanatları Öğretmeni Elif Ulaş, dekoratif ev aksesuarları hazırlama kursu verecek. Kurs süresi 224 saat. Bu kursta Kaymakamlık tarafından başlatılan ADEM projesi kapsamında finanse edildi. 12 kursiyerle 6 hafta süren eğitim planlandı. Kurs programını bitirenlerin; alüminyum folyo kabartma, kumaş abajur, makrome ürün yapımı, davul derisi Ürün, canlı çiçek tanzimi, taş boyama ve boncuk aksesuarları ile ilgili bilgi ve beceri sahibi olması amaçlandı. Ayrıca kursu bitiren kursiyerlerin kazandıkları beceriler doğrultusunda üretim yapıp, aile bütçelerine katkı sağlamaları da hedefleniyor. 
Yine Atatürk Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Abdullah Avcı, çocuk ve gençleri spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmak ve toplumda spor kültürünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla çocuklarımızın yaz tatilinde zamanlarını daha nitelikli bir şekilde değerlendirmeleri, kötü alışkanlıklardan uzak sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmeleri için çalışılacak.
Önümüzdeki hafta diğer kurslar ile ilgili bilgi yine Haymana Halk Eğitim Merkezi tarafından verilecek.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 
 
 
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HALK EĞİTİM’DEN HERKESE GÖRE KURS " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin