Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“GAZİ ŞEHİR” İÇİN ADIMLAR ATILIYOR
26/07/2019

Haymana ve Polatlı “Gazi Şehir” unvanı için ortak çalışma kararı aldı ve bunun için çalışan dernek Başkanı Özdemir Turgut’u ziyaret etti.
Polatlı istiklal Madalyalılar Derneği tarafından, Sakarya Savaşı’nın yaşandığı topraklar olan iki kardeş ilçe Polatlı ve Haymana’ya “Gazi Şehir” unvanı verilmesi için başlatılan çalışmanın yeni adresi Haymana oldu. 
İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı İhsan Edip Doğan ve dernek üyeleri Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’u ziyaret ederek, Gazi Şehir Projesi için destek istedi.
Oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmede, Başkan Özdemir Turgut, projenin başlatılmasında emeği geçenlere teşekkür ederken, “Haymana olarak bu konuda taşın altına elimizi koymaktan ve var gücümüzle tarihimize sahip çıkmaya yönelik çalışmalara destek veririz. Bugün burada baktığımızda Polatlı ve Haymanamız artık birbirine geçmiş, sadece tarihi bağlarla değil, akrabalıklar ve toplumsal yönden de birbirinden koparılamaz iki ilçe haline gelmiştir. Bu konuda Polatlı İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı İhsan Edip Doğan nezdinde dernek üyelerimize ve projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliyorum. Bu konuda gerek belediye olarak gerekse siyasi olarak elimizden gelen her desteği vereceğimizin de sözünü veriyorum” diye konuştu.
Ziyarette Polatlı İstiklal Madalyalılar Derneği yönetim kurulu üyesi Zeki Sönmez de, ziyaretin anısına Başkan Turgut’a, Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM’nin açılışından sonra Hacı Bayram Camii’nden çıktığı sırada çekilen bir tablo hediye edildi.
MEKTUP CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ULAŞTI
Polatlı istiklal Madalyalılar Derneği, Gazi Şehir Polatlı ve Haymana projesine ilişkin Polatlı ve Haymana’da ziyaretlerini sürdürürken, hazırlanan tarihi belgeler, Sakarya Savaşı’nda Polatlı ve Haymana’nın oynadığı rolü anlatan bir mektup da hazırlandı.
Bu mektup ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırıldı.
Mektupta, Polatlı ve Haymana ilçelerinin Sakarya Savaşı’nda gösterdiği destansı mücadele ve tarihe ışık tutacak belgelerde yer alıyor.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 

Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “GAZİ ŞEHİR” İÇİN ADIMLAR ATILIYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

haymana

19:39:41

Gönderen:

Nurhayat

16/8/19

Haymana sadeligiyle guzel, savasta oldurulen insanlarin ölusu uzerine gazi koymak hiç de guzel degil rahat birakin haymanayi !


Başlık:

Destek

13:22:08

Gönderen:

Nurullah Alphan İnan

7/8/19

Sakarya savaşında,kahraman ordumuzun yanında ve en büyük destekçisi olan,Haymana ve Polatlı halkı,Gazişehir Ünvanını almayı,fazlasıyla haketmektedir.Bu konuda emeği geçen herkese,başta,İhsan Edip Doğan,İstiklal madalyalılar Derneği yöneticileri ve mensupları ve de Özdemir Başkan olmak üzere,çok teşekkürler.Allah razı olsun.Allah yar ve yardımcıları olsun.İnşa Ellah.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin