Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ÇALIŞMAYACAKSAN BIRAK!..
26/07/2019

Haymana’da Büyükşehir’in yapması gereken görevlerin aksaması üzerine Haymana’nın tepkisi giderek artmaya başladı. CHP Haymana İlçe Başkanı Naci Sezer’in pasif kaldığını düşünen vatandaşlar “yapamıyorsa bıraksın” dedi.
Ankara Büyükşehir Belediyesinin uzun yıllar sonra CHP’ye geçmesi ile CHP Haymana İlçe Teşkilatına büyük görev düştü.
Ancak vatandaşlar yerel seçimlerin üzerinden 4 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen Büyükşehir Belediyesi’nin Haymana’da hizmetleri iyileşmekten ziyade kesintiye uğradığını düşünüyor.
Vatandaşlar Haymana içi ve köy grup yollarının tam manasıyla yapılmamasını, Fen İşlerinde asfalt plentinin çalışmamasını, geçtiğimiz yıl yaz aylarında 4 sefer yapan ama bu yaz sefer sayısını arttırmayan EGO otobüslerini ve diğer hizmetlerin aksamasına tepkili.
Bu tepkilerini de en çok CHP Haymana İlçe Başkanı Naci Sezer’e gösteriyorlar. Vatandaşlar artık Sezer’in daha aktif rol almasını ve gerekli müdahaleleri yapmasını bekliyor. Aksi takdirde görevi bırakarak, başka bir partiliye devretmesini istiyorlar.
“ASKİ İŞİ SAVSAKLIYOR”
Haymana 61 yıllık içme su hattının yenilenecek olması sebebiyle mutlu olmuştu. Yenileme çalışmaları geçtiğimiz aylarda başlamış ve oldukça hızlı ilerleme kaydedilmişti.
Ancak son günlerde çalışmanın yavaşladığı, çalışma yapılan yerlerde de iyileştirme yapılmadığı görüldü. 
Kazıların yapılmasının ardından ASKİ’nin buralarda dolgu çalışması yapması ve ardından da Fen İşleri tarafından asfaltlama çalışması yapması gerekiyordu.
Ancak ASKİ hat yenileme çalışmasını ağırdan alırken, diğer taraftan kazı dolgu çalışmasını yapmaması vatandaşların yoğun şikâyetlerine sebep oluyor ve ASKİ’nin işi savsakladığı düşünülüyor.
DURUKAN; “İKİ SENE DİŞİNİZİ SIKIN”
Su hattı yenileme çalışmaları başladığında 45-60 gün içerisinde biteceği söyleniyordu. Ancak işin ağırdan alınması ve dolgu çalışmasının da yer yer yapılmamasını ASKİ Haymana Müdürü Suat Durukan’a sorduk.
Ancak Durukan’dan tatmin edici bir cevap alamadık. Hatta Durukan en geç 2 ay içerisinde bitmesi gereken çalışmada bozulan yollar ve bitmeyen şebeke için “Haymana iki sene dişini sıksın” diyerek bir anlamda vatandaşların mağduriyetine duyarsız kaldı. 
SEZER TELEFONLARA ÇIKMIYOR
Özellikle ASKİ konusunda ve diğer büyükşehir ile ilgili sorunlarda görüşlerine başvurmak istediğimiz Sezer’e bir türlü ulaşamıyoruz.
Sezer telefonları açmamakta ısrarlı.  Sezer’le görüşmek, ropörtaj yapmak ve vatandaşların şikâyetlerini iletmek istememize rağmen bir türlü olumlu dönüş alamadık. Her röportaj yapma teklifimize “iki ay sonra yaparız” diyerek konu geçiştiriliyor.
“İLÇE BAŞKANI DEĞİŞMELİ”
Bazı CHP’li vatandaşlar İlçe Başkanı Naci Sezer’in birçok konuda pasif kaldığını, Haymana’nın sorunları ile ilgilenmediğini, ne Büyükşehir nezdinde çalışabildiğini, ne de muhalefetlik görevini yerine getiremediğini dile getirerek tepkilerini ortaya koyuyorlar. Bazı vatandaşlar konu ile ilgili: “Konuşmayacaksa, eleştiride bulunmayacaksa, öneriler sunmayacaksa, Büyükşehir Belediyesi’nden Haymana’ya hizmet alamıyorsa koltuğu neden işgal ediyor? CHP Haymana İlçe Teşkilatında birçok kişi bu işi yapabilir. Gitsin kendi işleri ile uğraşsın. Oturduğu koltuğu Haymana’nın kaderini değiştirebilecek insanlara teslim etsin.” dediler.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 

Bu yazıya toplam 17 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ÇALIŞMAYACAKSAN BIRAK!.. " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Cakma diyenlere

17:16:54

Gönderen:

Ali

31/7/19

Biz cakma degil yurekten chpliyiz ya siz akp kazanınca akp mhp kazanınca mhp...mertlik yürekten gelir herkez mert olamaz


Başlık:

Masallah

05:48:53

Gönderen:

Gulhan

30/7/19

Köylüm benim milleti orta yerinden çatlattin emeğine yüreğine saglik


Başlık:

Amcam

05:46:15

Gönderen:

Sema

30/7/19

Naci Amcam tebrikler başarılarından çağlayanlar var


Başlık:

Saol baskanim

05:44:41

Gönderen:

Murat

30/7/19

Aslan geliyor aslan.Baskanim saygilar


Başlık:

Catlayin

05:43:20

Gönderen:

Unal

30/7/19

Naci başkanı sevmeyenlerin olsun yerin ta dibine girsin,adamın kalbi temiz işiyle uğraşıyor fesatlarda hasetlikten oluyor.kareyerin dibine kömduklerim


Başlık:

Çakma chpliler

04:32:37

Gönderen:

Arif

30/7/19

Çakma chp lilerin işi bunlar haymanada dedikoduda iftirada onların işi tek işleri bu


Başlık:

Geliyor

02:58:41

Gönderen:

Veli

30/7/19

Geliyor geliyor gümbür gümbür geliyor syn Naci sezere yürekten sevgiler


Başlık:

Naci baskan

17:25:43

Gönderen:

Mustafa

30/7/19

Naci sezer bastığı yerleri inleten mert ve güvenilir bir başkan bunu herkez biliyorum bilmeyende göreceği gün yakın ama şunu unutmayalım arkadaşlar it ürür kervan yürür.


Başlık:

Cevap

04:05:01

Gönderen:

Osman

29/7/19

Haymana isimli cahil sen kimsin ki sana cevap versin yüreğin olsa zaten gerçek ismini yazar yada Naci sezerin karşına çıkarsın amaaa nerde o yurekkk


Başlık:

Haymana isimli arkadaş cevap.

01:30:53

Gönderen:

Tepeköy

29/7/19

Cevabı başlayan hizmetler ile veriyor Başkan ve daha yapılacak hizmetler ile verecek sizde paşa paşa teşekkür edeceksiniz. Ama bir önerim var hala göremediysen duymadıysan hizmetleri 2 dakika ilçeye uğra Başkan size yapılanları ve yapılacakları izah eder. Buyurun!!!


Başlık:

Haymanalı

20:35:01

Gönderen:

Sibel

29/7/19

Bence Naci başkan işinş iyi yapıyor kimndemişbdeğişmeli kıskananlar kuyuya bir taş attı kırk akılllı çıkaramadı sonuna kadar destekliyoruz devam etmeli bence


Başlık:

Soru - cevap

11:30:44

Gönderen:

Haymana

28/7/19

Evet Naci bey sana diyorlar.Hadi bakalim cevap ver,insanlari bekletme.


Başlık:

Fıssss

08:24:25

Gönderen:

Tepeköy

28/7/19

Kimden çatlak ses çıkıyor Ak Partiden geçenlerden mi yoksa CHP liymiş gibi görünenlerden mi. Siz istiyorsunuz ki sizlerin karşı olduklarınızı yalan yanlış eleştirsin ama yemezler karşınızda kurt siyasetçi var. Önce de bir tezgah döndü kafalarına geçirdi tezgahı. İlçe BAŞKANI ilçeyi dizginledi hizaya getirdi.


Başlık:

Tel 24 saat acik

05:09:16

Gönderen:

Mehmet

27/7/19

Sn Naci sezerin telefonu 24 saat açık kim uydurmuş o yalanı kimin gazına geliyonuz?


Başlık:

15yildir ne değiştirdi peki akp

05:07:57

Gönderen:

Ali

27/7/19

Bu zamana kadar akp yönetimindeydi büyükşehir onların 15senede yapamadığını mansur yavaş 4ay da nasıl yetiştirebilir cahiller


Başlık:

Asıl suçlu

00:59:21

Gönderen:

Ayşe yılmaz

27/7/19

Bu neye benziyor biliyor musunuz?25 senedir Melih Gökçek başkanlığında sesi çıkmayanların Mahsun başkana geleli 1 ay oldu köy yolumuz çamurdan geçilmiyor diyenlere benzedi...hangi partiden olduğu önemli midir?gitsin Haymana belediye başkanı bu tür eksiklerle ilgilensin.Sonuçta belediye başkanı odur. CHP ilçe başkanı ile uğraşmayı bırakın da adam görevini yapsın.tek sorumluluk onun değil.Yavaş yavaş güzellikler Haymayıda bulacak inşallah


Başlık:

Köstekciler sizi

21:09:30

Gönderen:

Haymanali

27/7/19

Senelerdir Büyüksehir Akp`de Haymanaya bi civi cakmadilar sesiniz cikmadi. hayirdir yani Simdi Akpnin yapamadiklarini Chp`denmi bekliyosunuz 4 ayda ne kadar uyaniksiniz siz ya. Haymana belediyesinden de biseyler beklesenize yiyosa? Cekememezlikten baska bisey degil yillardir Akp bi civi cakmamis simdi utanmadan chp ye konusuyorlar isine bak kardesim


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin