Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“HERKES MESLEK SAHİBİ OLACAK”
02/08/2019

Halk Eğitim Merkezi geçen hafta açtığı kurslarla ilgili bilgi vermişti. Bu hafta da: “Herkese en az bir meslek öğreteceğiz” diyor
Haymana Halk Eğitim Merkezi herkesin kendine ait bir uğraş veya hobi edineceği bir çalışma hedeflediklerini dile getirerek, açmış olduğu kursları tanıtmaya devam ediyor.
Çaldağ İlkokulu Müzik Öğretmeni İbrahim Yıldırım tarafından gitar kursu veriliyor. 16 Temmuz tarihinde başlayan ve 3 Ağustos’ta bitecek kurs 320 saat sürüyor.
Bu kursta kaymakamlık ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile açıldı. Kurs Çaldağ İlköğretim Okulu’nda haftada 5 gün Saat 10:00 ile 16:00 arasında verilmekte. Proje kapsamında kursiyerlere eğitim amaçlı kullanmak ve daha sonra teslim edilmek üzere gitar alındı. 26 kursiyer kursa katılmakta.
Usta Öğretici Mevhibe Yıldırım’dan Kâğıt Rölyef Yapım Kursu ve 12 kursiyer katılıyor. Kursu, ilçe kaymakamlığı tarafından finanse ediliyor. Kursiyerlerin kazandıkları beceriler doğrultusunda ürün yapıp satışa çevirmeleri ve aile bütçelerine katkı sağlamaları en önemli amaçlardan.
Usta Öğretici Hatice Gökdemir tarafından Makinede Maraş işi kursu veriliyor. ADEM ile finanse edilen ve 12 öğrenci ile süren kursun süresi 8 hafta. Makinede Maraş işi yapımı kursunu bitiren kursiyerlerimizin iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini alarak Makinede Maraş yapımı ile ilgili bilgi ve beceri sahibi olması hedeflenmekte, kursiyerin kazandıkları beceriler doğrultusunda ürün yapıp satışa çevirmeleri ve aile bütçelerine katkı sağlamaları en önemli amaçlar arasında.
Antrenör Fikret Kaldırım tarafından Muay Thai kursu. Saldırı ve savunma sporu olan May Thai’nin açılmasındaki sebep insanları sokaktan alıp spora çekmek, spor alışkanlığını kazandırmak ve ülkemize faydalı ve başarılı sporcular yetiştirmek. Şu an yaklaşık 45 öğrenciyle kurs devam etmekte. 
Ve uzun süredir devam eden ve önemli başarılar kazanılan taekwondo kursu. Usta Öğretici Burhan Tetik tarafından 100’e yakın öğrenci ile devam ediyor.  1000 e yakın lisanslı sporcu. 6-17 yaş grubu çocuklarla bu spor yapılıyor. Amaç ahlaklı ve disiplinli bir nesil yetiştirmek. Bugün olduğu gibi bundan sonrada taekwondo branşında birçok başarı hedeflenmekte ve hem ülke hem de uluslararası alanda söz sahibi olmak isteniyor.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 
 
 
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “HERKES MESLEK SAHİBİ OLACAK” " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin