Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“AMACIMIZ HALKA HİZMET”
09/08/2019

İlçemizdeki fırınlardan Usta Ekmek İşletmecisi Mehmet Yıldırım, Dörtyol meydandaki bir bayilerinden ekmeği 75 Kuruş’tan sürekli satacaklarını söyledi.
İlçemizde ekmek fiyatları geçtiğimiz aylarda 1,00 TL’den, 1,25 Kuruş’a yükselmişti.
Geçtiğimiz hafta Usta Ekmeğin İşletmecisi Mehmet Yıldırım bir karar alarak Dörtyol meydandaki bir bayisinde ekmek fiyatını 75 Kuruş’a indirdiğini, diğer fırın, şube ve marketlerde ise ekmeğin yine 1,25 Kuruş’tan satılacağını söyledi.
Yıldırım’a neden böyle bir indirim yaptığını sorduğumuzda şunları dile getirdi: “Ekmek bir ailenin en önemli gıda malzemesidir. Ben çok iyi biliyorum ki evine ekmek almaya gücü yetmeyen bir çok insan var. Bu vatandaşlarımıza bu imkanı sunmak istedik. Bir de fırın sistemimizde yeni teknolojik hamleler yaptık. Artık ekmeğimizi daha hijyenik ve kaliteli bir ortamda robot sistemi ile çıkarmaya başladık. Bu robot sistemi bize hem ekmeğin maaliyetini düşürdü, hem de sayı olarak daha fazla ekmek üretmemize imkan sağladı. Ben zamanında çok yokluk çektim. İnsan yeri geliyor bir ekmeği almaya gücü yetmiyor. O yüzden bayilerimizin birinde sürekli olmak şartı ile ekmeği 75 Kuruş’tan satacağız. Ankara’daki Halk Ekmek’le aynı fiyata satabildiğimiz için kendimizi mutlu hissediyoruz. İnşallah Allah izin verirse her mahallemize bir tane de büfe koyup, hizmeti halkımızın ayağına götürmeyi düşünüyoruz. Halkımıza helali hoş olsun.”
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 

Bu yazıya toplam 4 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “AMACIMIZ HALKA HİZMET” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Halk icin

08:48:23

Gönderen:

Haymana için

14/8/19

Amaç farkli ve bu apaçık ortada , diğer fırın sahibiylede görüşün ne sen 75 krşa sat nede o 1.25 krş a satsın 1 lirada karar kılın iyilik yapalım die zarar vermeyin birbirinize


Başlık:

hijyenik

21:58:51

Gönderen:

Hasymana_01

12/8/19

Ne hijnenik var abi. Hani elinde eldiven hani sapkan.


Başlık:

Müslüman Ülke! Türkiye, Ekmek İsrafında Dünyada Birinci

09:33:12

Gönderen:

Yusuf Yılmaz

11/8/19

Mehmet Bey Kardeşim sizi tebrik ediyorum.Ben burada başka niyet aramıyorum,güzel bir hareket.Ancak insanlar ekmeğin kıymetini bilmesi gerekir.Oturduğum binaya taşındığımdan beri alt kattaki dairenin çöpünde her gün ekmek görüyordum.En sonunda"bu ekmeği bulamayanlar var,Allah bu ekmeği size hasret ederse,çok zorluk çekersiniz.Ya ihtiyacınız kadar alın ya da benim gibi bayat ekmeği de yiyin ki ekmeğin kıymetini bilin"dedim.Sanırım o günden sonra biraz azaldı.2 yıl önce gazete haberlerinde,Türkiye`de günde 12 milyon,bu da yılda 4 milyar 380 milyon ekmeğin çöpe atıldığı yazıyordu.Bu durum;insanların Allah`ın ni`meti olan ekmeğe karşı nankörlük ve ahlaksızlık yaptıklarını gösteriyor.Vicdanlar sızlamıyor,kuru ekmeği dahi bulamayanlar var.


Başlık:

Herkesin adaleti aşar Allahın şaşmaz

05:27:47

Gönderen:

Esnaf

9/8/19

Merhabalar. Bir haymana esnafı olarak ekmek 1 TL iken ekmegi 1.25 olması için en cok çabayı usta ekmek vermiştir. Amaç halka hizmet ise 1 TL den satmaya devam etseydiniz. Apaçık görünyor ki diğer fırınların zarar görmesini fırınlarını kapatmasını istiyorsunuz Allahın verdiği rızka engel olmaya çalısıyorsunuz. Ve halkı kullanarak halkın yararına bişey yaptıgınızı sanıyorsunuz. Ucuz siyasete gerek yok.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin