Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“ARTIK BEN DE BİR HAYMANALIYIM”
30/08/2019

Haymana’dan Mülkiye Müfettişliği görevine tayin olarak ayrılan Kaymakam Hüseyin Göktürk, gazetemiz aracılığıyla bir veda mesajı yayınladı.
Kaymakam Hüseyin Göktürk, tayin olmasının ardından gazetemize bir yazılı açıklama yaparak duygularını dile getirdi.
Göktürk açıklamasında şunları söyledi; “Haymana’da yaklaşık 3 yıl süreyle görev yaptım. Bizim Kaymakamlık mesleğinde her yeni yere tayin olduğunuzda, yeni insanlar, yeni gelenek görenekler ve o ilçeye has farklı toplumsal yapılarla karşılaşırsınız. Oralardan öğrendiğiniz, kazandığınız birçok şey olur.
Haymana benim meslekte görev yaptığım altıncı ilçe. Burada da yeni şeyler öğrendim, bana kattığı çok fazla şey oldu.  Her şeyden önce buradaki insanların samimiyeti, bir metropol ilçesi olmasına rağmen bozulmamış doğal insani ilişkileri, insanların problemlerini aktarırken doğrudan içindekini aksettirmesi benim burada rahat çalışmama olanak sağladı. 
Görev sürem boyunca kanunların bana verdiği yetki ve görev çerçevesinde her vatandaşımızın sorununa çözüm bulmaya çalıştım, görüşmek isteyen herkesi dinledim. Görevim olan her konuyu çözdüm, beni aşan problemlerde ise yol gösterici oldum. Aslında bu makamlar halka hizmet edebilmek için birer fırsattır, sayılı günlerdir. Nasıl ki bir çocuk ana rahmine düştüğünde doğacağı gün belli ise, Kaymakamlık görevinde de aslında başladığımız günden itibaren buralarda yapacağımız görev süreleri bellidir.  Önemli olan ilçe halkı ile güzel, doğal bir samimiyet yakalayarak görevinizi yapmanızdır. Ben burada çok şükür alnımın akıyla, güzel hatıralarla görevimi tamamlıyorum. 
Görevim boyunca tüm vatandaşlarımıza, çalışma arkadaşlarıma nezaketli ve anlayışlı yaklaştım. Bir gerilim, kırılma olduysa da tamamen devlet işinden dolayıdır. Eğer varsa öyle bir durum, o vatandaşlarımızdan da haklarını helal etmelerini istiyorum.
Haymana özelinde kendi tecrübelerimle naçizane birkaç değerlendirme yapacak olursam;
Burası aslında gerek yüz ölçüm büyüklüğü ile tarım ve hayvancılık alanında, gerekse Allah vergisi termal suyuyla büyük bir potansiyeli olan ilçe.
Bizim buradaki temel eksikliğimiz, bizim, ilçe halkının bu değerlere bir katma değer katamayışımızdır. Artık günümüzde bu değerlere sahip olmaktan çok, bunları işleyerek, markalaştırarak ve üzerine katma değer koyarak ekonomik hayata kazandırmak önem taşımaktadır. Yoksa bu imkânların, güzelliklerin kendi başına ilçemize çokta fazla bir kalıcı bir yarar sağlayacağını düşünmüyorum.
Örneğin tarımsal ve hayvansal ürünlerin Haymana ilçemizde işlenememesi yani buna ilişkin, küçük çapta da olsa bir organize sanayi işletmesinin olmamasını önemli bir eksiklik olarak görüyorum. Yoksa günümüzde kuzuyu, yavru hayvanı merada çayırda yetiştirerek, Ankara merkeze canlı hayvan olarak satmak aslında bu tür işlerde en az katma değeri olan kısımdır. Önemli olan, asıl bu aşamadan sonra o hayvan etinin işlenerek çok daha fazla katma değer katmak ve bu yolla ilçemizin isim yapmasını sağlamaktır. Yine tarımsal ürünlerde de benzer örnekleri saymak mümkündür. 
Tabi bu tür yatırımlar kaynak gerektiren hizmetlerdir. Bu noktada büyükşehir belediyesinin ve bu konudaki ilgili kurumların Haymana’ya yapacakları hizmetlerde bence bu potansiyeli harekete geçirerek, öncelik vermeleri ilçemiz için orta vadede sağlayacakları en önemli hizmet olur.
Gündelik yaşama ilişkin, ilçe merkezimizin eski yapılaşması ve fiziki imkânsızlıkları ile birlikte halkımızın kurallara uymaması, köy yerindeki yaşantısını ilçe merkezinde de sürdürmesi ve yapılan binaların altında otoparkların olmaması turizm konusunda iddiası olan ilçemizin genel düzenini yabancı misafirlerimize ciddi seviyede kötü ve karmaşa içerisinde göstermektedir.
Haymana ilçemiz gerçektende zengin imkânlara sahiptir. Ve ben orta vadede bu potansiyelin bir şekilde ekonomik hayatta hak ettiği değere ulaşacağını düşünüyorum.  
Son olarak, Haymana ilçesinden güzel duygularla ve hatıralarla ayrılıyorum. Burada birçok yeni arkadaş sahibi oldum.  İlçemiz müdürleri ile güzel bir uyumumuz vardı. Hiçbir egosu olmayan, ilçesinin hep faydasını düşünen Belediye Başkanımız Sayın Özdemir Turgut Bey ile güzel bir diyaloga sahiptik, kendisi ile daha uzun süreler çalışmak isterdim. Görev süremin başından beri bana gösterdikleri destekten dolayı kendilerine tekrar teşekkür etmek isterim. Haymana halkı bana ve aileme 3 yıllık görev sürem boyunca çok güzel bir ev sahipliği yaptı, misafirperverlik gösterdi. Ben bundan dolayı Haymanalı kardeşlerime çok teşekkür ederim. Artık bende bir Haymanalıyım, bundan sonraki yaşamımda Haymana lehine çalışmaya ve övmeye, methetmeye devam edeceğim.
Bu düşüncelerle tüm Haymana halkına arz-ı veda ediyor, Allahaısmarladık diyorum…”
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 

Bu yazıya toplam 7 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “ARTIK BEN DE BİR HAYMANALIYIM” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Kaymakammış

09:54:05

Gönderen:

Sezer ertaç

10/9/19

Bu kim kaymakammi? Ben neden hiç göremedim


Başlık:

Git bidaha gelme

04:53:46

Gönderen:

Mahmut

3/9/19

Vicdani rahatmış yalan adaletsiz bir kaymakamdı zaten yapamadığı için alındı bir tane oda verecekler orda viçdanini dinler inş.ordada odacısı yönetir sıkıntı tunne


Başlık:

varmıydı kaymakam

18:30:34

Gönderen:

ali

3/9/19

ben 3 yıldır haymanada kaymakam yok sanıyodum varmış demek varlığı hiç belli değildide


Başlık:

Hakmış

18:32:58

Gönderen:

Murat

2/9/19
Ben haymanali olarak hakkımı helal etmiyorum çünkü adaletsiz bir kaymakamdı haymana kurtuldu çok şükür ege bu kaymakam bir haymanali olsaydı topa tutarlardı bld bşk veya ilçe bşk gazeteye böyle yazı yazsaydı yanmıştı nerde sahte kılav ye delikanlıları topa tutardınız haymana çok şükür kurtuldu

Başlık:

Yapmayin

18:26:16

Gönderen:

Hudaverdi

2/9/19
Arkadaş lar elinizi vicdanınıza koyun allah aşkına bir dikilitaşı olmayan tek kaymakam gerçi kaymakam değildi onun yerine başkası kaymakamlık yapıyordu bld başkanı ilçe bşk veda yemeğinde çok başarılı diyorsunuz yazıklar olsun başarısını söyleyin

Başlık:

Haymana

05:25:58

Gönderen:

Haymana

30/8/19
Kusura bakmayin 3yil boyunca makamdan cikmamis haymanali vatandaslarla hic kaynasmamis haymana icin hic bir sey yapmamis haymananin geriye gitmesinde emegi gecen sizi biz haymanali saymiyoz keske haymanada yillar boyu hatirlanicak bir eser biraksaydinizda bizde sizi haymanali saysaydik cok komik yazili aciklama yapmissin sukur kurtulduk

Başlık:

.....

03:09:27

Gönderen:

yalçın

30/8/19
sanki çok bir hizmeti iş yapmışlığı varmış gibi utanmadan bide bende Haymanalıyım diyor Haymana yı unutsanda olur çok ta önemli değilsin.

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin