Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“MİLLETİMİZİ KANDIRIYORLAR”
06/09/2019

Geçtiğimiz hafta Meclis Üyesi Eşref Benli’nin “Yaşlılara Bakım” ile ilgili önergesinin yalan olduğunu söyleyen Başkan Turgut “Ancak milleti kandırıyorlar” dedi.
Belediye Başkanı Özdemir Turgut, geçtiğimiz hafta gazetemize demeç veren CHP Belediye Meclis Üyesi Eşref Benli’nin yalan söylediğini, yaşlılara bakım ile ilgili önergeyi önce AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Aytaç’ın sunduğunu dile getirdi.
CHP Meclis Üyesi Eşref Benli’nin tamamen şov peşinde olduğunu ve Haymana halkını yanıltmaya yönelik Haymana Gazetesi’ni kullanarak insanları kandırdığını söyleyen Başkan Turgut gerçeklerin farklı olduğunu ifade etti.
Turgut gazetemize yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Belediye meclis üyemiz Mehmet Aytaç’ın vermiş olduğu önergede ilçemiz sınırları içerisinde bulunan mahallerimizde engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın sağlık ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak üzere sağlık işleri müdürlüğü bünyesinde geniş kapsamlı bir çalışma yapılması ve konunun sürekli güncellenerek devamlılığının sağlanmasına ilişkin önergesi belediye meclisi tarafından komisyona havale edilmiş ve komisyonda önergeyi uygun bularak belediyemiz bütçesi ve imkânları doğrultusunda çalışma yapılması uygun görülmüştür. Konu 2 Eylül 2019 tarihli belediye meclisine taşınarak oy birliğiyle kabul edilmiştir. Mehmet Aytaç’ın 6’ıncı gündem maddesinin ardından 7’inci gündem maddesine geçilmiş ve bu sefer aynı önerge bir de Eşref Benli tarafından sunulmuştur. Aynı konu ikinci kez gündeme geldiği için meclisimiz oy çokluğu ile Eşref Benli’nin bu önergesini reddetmiştir.
Bir de 5393 Sayılı Belediye Kanununa göre: “Kararlar kesinleştiği tarihten itibaren en geç 7 gün içinde mahallin en büyük mülki idare amirine gönderilir. Mülki idare amirine gönderilmeyen kararlar yürürlüğe girmez.” demektedir.  
Kesinleşmemiş bir karar olmasına ve şovmenin önergesi reddedilmesine rağmen 30 Ağustos 2019 Cuma günü yayınlanan Haymana Gazetesi’ne açıklama yaparak henüz mecliste karara bağlanmamış ve kesinleşmemiş bu durumu kendi başarısıymış gibi lanse ederek ucuz siyasi rant peşinde koşmuş, utanmadan vatandaşlara ve muhtarlara çağrıda bulunmuştur. Ne yazık ki Haymana Gazetesi de söz konusu haberi araştırma gereği duymadan haberleştirerek bu işgüzarlığa bir kez daha alet olmuştur. Bu tavır sorumlu ve bu denli köklü bir gazetecilik anlayışı ile maalesef bağdaşmamaktadır. Bu yapılan haber tamamen asılsız, kanunsuz ve yalan haberdir. Kamuoyunun bilgisine sunar, sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ

Bu yazıya toplam 6 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “MİLLETİMİZİ KANDIRIYORLAR” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

hizmet bekliyoruz.

07:47:41

Gönderen:

barış koyuncu

10/9/19

son iki aydır chpli meclis üyesiyle sürtüşmelerinizin haberlerini okuyoruz. Bumsuzlu arkadaş muhalefet partisi üyesi ve onu seçen halk mecliste muhalefet etsin diye oy vermiş..o da vazifesini yapıyor. Kızmak yok.. Bildiğim kadarıyla iki üniversite mezunu.hem inşaat hemde Kamu yönetimi mezunu. İmar konularında ve plan proje konularında da uzman biriSİ.(biraz araştırma yaptım) demem o ki zıtlaşmak yerine kafa kafaya verseniz de bu okumuş adamlardan faydalansanız yetkilendirseniz, Haymanaya güzel hizmetler sunsanız ve bizde sizi alkışlasak olmaz mı.Bir birinizi aşağılamak küçük düşürmek her ikinize de fayda sağlamaz. Geçen 5 yılda gözle görülür bir icraatınız eseriniz olmadı. en çokta bu konuda eleştiri alıyorsunuz. Aile büyüklerinizin ve Tayyip Erdoğanın hatırına millet size bir şans daha verdi. bu şansı iyi değerlendirin, herkesi kuçaklayın ,en azami verim alabilmek için çaba gösterin...ZİRA HAYMANANIN BİR 5 YIL DAHA KAYBETMEYE TAHAMMÜLÜ YOKTUR.


Başlık:

Bir dön bak

05:48:21

Gönderen:

Haymanalı

9/9/19

Başkanım bir dön arkana bak Allah aşkına.Seversin sevmezsin o ayrı bir konu.Akp nin meclis üyelerinden bir tane konuşmasını bilen iş becerebilecek oturmasını kalkmasını bilen varmı.Malesef yok başkanım.Bu sadece meclis üyeleri içinde geçerli değil.Yanınızda iş yapabilecek kimseler yok.Bakın yıllardır ilk dönemizden beri bu sıkıntıları malesef yaşıyorsunuz.En yakın örnek size.Yıllardır kaplıcaları düzeltemediniz.Bir çok sorumlu kişiler getirdiniz yine çare olmadı.Herkes şikayetçi hem pislikten hemide personelden.İlgi alaka yok müşteri artık gelmiyor.Hacının yanındaki bazı kişiler fırtınaydı.Anında her yere yetişiyorlardı.Personel sayıp seviyordu onun korkusundan işini yapıyordu.Diğer bir örnek size otobüs işletmesi.Yok işte olmuyor başkanım bu çok büyük bir yara.Bu beş yılınız da malesef heba olacak.Olan haymanaya olacak.


Başlık:

Metin özkök

10:50:08

Gönderen:

Hanginiz doğru ki

9/9/19

Ne diyebilirizki siz çalıp siz oynuyosunuz bizlik bi durum yok yani kafanıza göre takılmaya devam edin Yukarda ALLAH var !


Başlık:

Yalancinin mumu yatsiya kadar yanar

04:41:30

Gönderen:

Esref benli

7/9/19

Kiymetli haymanali hemsehrilerim, sayin baskanimizi burokratlari yeterince bilgilendirmemisler.Elimde resmi evraklar var 16/07/2019 da ben onergeyi vermisim, 19/07/2019 tarihinde de mehmet aytac vermis gorunuyor. Eger mehmet aytac onergeyi verseydi agustos ayi meclis toplantisinda huzurda bu onerge okunurdu.ama okunmadi. Ancak toplanti bitiminde yazi isleri mudurunden onergenin suretini istedim.veremedi, gelecek hafta gazetemizde tum resmi evraklari yayinlayacagim. İsin asli chp li meclis uyelerini pasif ve etkisiz kilmak. Ama bizler her zaman haymanalilarin yaninda olacagiz. Saygilarimla


Başlık:

güldürmeyin

17:33:10

Gönderen:

ahmet demir

7/9/19

ismi bahis akpli meclis üyesi adam daha iki kelimeyi bir arada kullanmaktan aciz... geçin bu işleri neymişde yaşlılara bakım yapılsınmış geçen dönemde de o isim meclis üyesiydi o zaman neden böyle bi önerge sunulmadı


Başlık:

Yalan dolan şov şov şov

04:05:11

Gönderen:

Siyaset, siyaset siyaset

6/9/19

İnanın ki biz de şaştık.Siyasetin yüzde 90`ı yalan, yüzde 95`i şov yüzde 80`i rant olduğu bir ülkede bu tür şovlara da artık alışalım. Madem akp üyesi önerge vermiş, öbür arkadaş neden aynı önergeye karşı önerge veriyor anlamış değilim. Neyse pireye kızıp yorgan yakma başkan. bu hayırlı işi sonlandır ve yetkili imzadan zamanında çıkar çok iyi bir hizmet olur.Ancak acaba önce öbür arkadaş önergeyi verip, sonrada haber alan akp üyesi hemen önerge hazırlamış olmasın mı acaba?


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin