Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“SON KALE” HAYMANA SURLARI!..
06/09/2019

Türkiye’nin Haymana’da doğduğu 12 Eylül 1921 yılı zaferi ile ilgili önemli kutlama 11-12 Eylül 2019 tarihleri arasında ilçemizde çeşitli etkinliklerle 8’inci kez kutlanacak.
Kurtuluş Savaşı’nın Son Kalesi olan Haymana Uluslararası Sempozyumu 11-12 Eylül Tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 
Haymana’nın Kurtuluş Savaşı’ndaki rolü ve önemini geniş kitlelere duyurmayı amaçlayan “Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana Uluslararası Sempozyumu” ve “Halk Konseri”  Kurtuluş şenlikleri bu yıl 11-12 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacak.
8’İNCİ KEZ KUTLAYACAĞIZ
Haymana Belediyesi ve Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü tarafından son 4 yılı uluslararası olmak üzere 8. kez düzenlenecek olan sempozyum, Grannos Termal Otel’de gerçekleşecek.  
Dünyanın çeşitli ülkelerinden akademisyenlerin yanı sıra Türkiye’den de akademisyenlerin katılacağı sempozyumda, ilk yüz nakli operasyonunu gerçekleştiren Haymanalı Prof. Dr. Ömer Özkan ve Gazeteci Abbas Güçlü de hazır bulunacak.
Çine Kaymakamı (Eski Kaymakamımız) Turan Erdoğan da sempozyumun konukları arasında yer alıyor.
SEMPOZYUM 11 EYLÜL’DE BAŞLAYACAK
11 Eylül Çarşamba günü başlayacak olan Sempozyumun konuları arasında Haymana’ya Dair, Çeşitli Yönleriyle Haymana, Tarihimizden Kesitler, Milli Mücadelede Yunan İşgali, Milli Mücadelede Sakarya Meydan Muharebesi, Dış Dünyadan Sakarya Meydan Muharebesine Bakışlar ve Milli Mücadeleye Dair Değerlendirmeler yapılacak.
MEŞALELİ YÜRÜYÜŞ
11 Eylül Çarşamba Akşamı Saat 20.00’da Konutlar Aleyna Parkı önünden başlayacak olan meşaleli yürüyüş Cimcime Meydanına kadar devam edecek. Cimcime Meydanı’nda çorba ikramı yapılacak, Mehteran ve Kent Orkestrası Konseri verilecek, hediye çekilişlerin ardından yerel sanatçılar halk konseri verecek.
ŞEHİTLİK ANITLARI ZİYARET EDİLECEK
12 Eylül Perşembe günü önceki sempozyumlardan farklı olarak otobüsler ile Çaldağ- Mangaldağı ve diğer yerlerdeki şehitlik anıtları ziyaret edilecek.
KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ OKUNACAK
12 Eylül Perşembe Akşamı Cimcime Meydanı’nda şehitler için Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunacak, dualar edilecek.
Daha sonra Kahramanlık Türküleri okunacak, Halk Oyunu Topluluğu Gösterisi sergilenecek ve akabinde hediye çekilişleri yapılacak.
Programın sonunda ise Haymanalı Yerel Sanatçılar yine halk konseri verecekler.
Sempozyum ve şenliklerin ev sahipliğini yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Milli Mücadelenin Son Kalesi ve Dünyanın En İyi Termal Suyu’na sahip Haymana’ya tüm halkımızı davet ettiklerini belirtti.
“SON KALE HAYMANA’DIR”
Turgut konuşmasında şunları söyledi: “Her yıl coşku ile 12 Eylül kutlamalarını düzenliyoruz. Bu yıl 8’incisini düzenleyeceğimiz sempozyum kutlamaları yine ses getirecek. Bilindiği üzere Haymana Türkiye’nin Son Kalesi’dir. Eğer o tarih de Haymana’nın surları yıkılsaydı, düşman ilçemizi geçseydi belki bu gün Türkiye bu durumda olmayacaktı. Biz Türkiye’nin Haymana’da dirildiğini ve meşalenin ilçemizde yandığını biliyoruz. Bilmeyenlere ise öğreteceğiz. Ülkemizde yaşayan her bireyin Haymanamızın şanlı tarihini öğrenmesi için elimizden geleni yapacağız ve Son Kale’nin Haymana olduğunu herkese göstereceğiz. Allah izin verirse 2 yıl sonra 100’üncü yılımızı kutlayacağız. Bu kutlamanın devlet erkânı tarafından törenle yapılması için gerek bürokratik, gerekse Tarım ve Orman Bakanlığımıza bağlı Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile temaslarımız devam ediyor.  Sempozyuma ve kutlamalarımıza tüm halkımızı davet ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
 

Bu yazıya toplam 3 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “SON KALE” HAYMANA SURLARI!.. " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Yazik oluyor Haymanama

18:01:09

Gönderen:

Haymanalı

12/9/19

Baskan sen geldiginden beri haymana bi festivale hasret kaldi. Diger baskanlar guzel sanatcilar getiriyordu meydani dolduruyordu. Anca kesenizi dolduruun tabi festivale harcamayın. Getirdigin sanatcilara bak dugunlerde cikan adamlari getirmis. Hele Hünkar sayenizde sahnelerden inmiyor siz gelene kdr hunkari kimse tanimiyordu Allah askına nerde o eski festivaller Festival olsun diye dort gozle beklerdik keseniz dolsun diye haymanayi herseye hasret ettiniz yaziklar olsun kul hakki ama bu Allah mahserde ilk adaletsiz yonetcilerden hak soracak


Başlık:

HAYMANA SANATCI SECİMİNDE BİLE GARİP

00:55:17

Gönderen:

İSİMSİZ

10/9/19

HAYMANANIN DİGER KÜÇÜK İLÇELRİNDE DE BU TARZ ŞENLİKLER OLUYOR AMA BU KADAR SIRADAN SANATCILAR GELMİYOR BU KADAR SIRADAN SANATCILARI BİARADA GÖRMEK GERÇEKTEN ŞENLİK.SANATA VE SANATCIYA SAYGIM SONSUZ AMA BU İNSANLARIN O MEYDANI DOLDURMA OLASILIОI NE YAZIK Kİ 40 ESKİ FESTİVALLERİ ARAR OLDUK.HAYMANA KADERİ BU


Başlık:

Son Kale Polatlı değil Haymanadır

03:57:10

Gönderen:

Tebrikler başkanım ha şöyle ya

6/9/19

Başkanın son bölümdeki Son Kale Haymana açıklamasını taktir ettim.Ancak Sayın başkan geçen yalakanın biri Polatlı`da son Kale Polatlı demişti ve bir abimiz de bu demece fena bozulmuş.Size de aman başkan dikkat edin,Son Kale Polatlı değil Haymana`dır demişti.Başkan bu konu üzerinde durun Allah rızası için son paragraftaki açıklamanız yüreğimize su serpti.Herhalde o terbiyesizlere bir nevi cevaptır.Ama güzel cevap tebrik ederim.Haymana olmasaydı,nankörler son kaleyi ilk kaleyi görürlerdi.Meclis Ankara`dan Kayseri`ye kaçacaktı.Gavurlar Haymana engelini aşsalardı,Ankara filan kalmazdı.Haymana`ya niçin böyle şaş gözle bakıyor bu devlet ve hükümet yetkilileri anlamış değilim valla.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin