Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

TÜRKİYE’NİN KURULDUĞU TOPRAKLAR
13/09/2019

8. Uluslararası Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana Sempozyumu yine geniş katılımlı bir konuk listesi ile yapıldı. Sempozyumda Haymana’nın tarihi öneminin altı bir kez daha çizildi.
"Son Kale 8. Uluslararası Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana Sempozyumu" Grannos Termal Otel’de düzenlendi.
Sempozyuma CHP Meclis Başkanvekili Levent Gök, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fatih Ünal, Haymana Kaymakamı Muhammed Gürbüz, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Gazeteci Yazar Abbas Güçlü,  Kamu Kurum Amir ve Müdürleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Sivil Toplum Örgütü Başkanları, Muhtarlar, Okul Müdürleri,  öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
TURGUT; “KUTLAMALAR DEVLET KAPSAMINA ALINMALI”
Sempozyumda ilk konuşmayı Belediye Başkanı Özdemir Turgut yaptı ve şunları dile getirdi; “Vatanımız için şehit olanları rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık ve mutluluklar diliyorum. Burası dünyanın en uzun süren meydan muharebelerinin olduğu topraklardır. Biz de tarihi milli park ilan edildik. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Bu muharebelerin 100. yılı olan 2021’deki kutlamaları daha kapsamlı yapacağız. Ama bunun devlet töreni kapsamına alınmasını istiyoruz. Katılım sağlayan herkese çok teşekkür ederim.”
GÜRBÜZ; “TURİZM İÇİN SEFERBERLİK BAŞLATACAĞIZ”
Haymana Kaymakamı Muhammed Gürbüz de yaptığı konuşmada şunları dile getirdi; “Bu topraklar ölüm kalım mücadelelerinin yaşandığı yerlerdir. Bağımsızlık söz konusu olduğunda herşeyini feda eden şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum. Bu sempozyuma emeği geçen herkese şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum. Yakın zamanda termal turizmin odağı olacağımızı ve bunun için seferberlik başlatacağımızı ilan ediyor, saygılarımı sunuyorum. 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin ise konuşmasında, "Anadolu topraklarında bir güneşin doğuşuna şahit olduk. Haymana bizi esaret altına almaya çalışanlara karşı verdiğimiz çok önemli bir kahramanlık destandır. Çanakkale ve Malazgirt ne ise Haymana da aynı öneme sahiptir. Kahramanlık destanları yazılmıştır. Burada bin yıllık ruh yeniden doğmuştur. Sempozyumda emeği geçen herkesi en kalbi duygularımla selamlıyorum.”
CHP Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Levent Gök ise konuşmasında, "Seğmenler ile Haymana arasında önemli bir bağ vardır. Atatürk Ankara'ya geldiğinde Seğmenler Dikmen sırtlarına geldi. Seğmenler "Seni görmeye uğrunda ölmeye geldik.” Binlerce Ankaralı Atatürk'e sahip çıktı o günlerde atları olmayan Seğmenlerin neredeyse tüm atları Haymanalılar tarafından karşılandı. İşte o gün yokluk içinde olan Haymana yüreğini ortaya koymuştu. Onun için burada siyaset üstü çalışacağız. Haymana'ya karşı biz de görevimizi layıkıyla yerine getirmeliyiz." ifadelerini kullandı.
Sempozyumun “Haymana’ya Dair..” isimli oturum kısmında Oturum Başkanı Prof Dr. Temuçin Faik Ertan, Gazeteci Yazar Abbas Güçlü, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Yıldırım Türkmen, Emekli General Mehmet Okan ve Haymanalı İşadamı Faruk Küçük Katıldı.
GÜÇLÜ; “ADI SAKARYA DEĞİL HAYMANA OLMALI”
Gazeteci Yazar Abbas Güçlü oturumda sempozyumun adının artık Haymana olması gerektiğini, Polatlı’nın daha çok adının geçtiğini, ayrıca turizmden başka ilçenin tarımı, işsizliğini, markalaşmasını konuşup tartışmamız gerektiğini, 100. yılına daha iyi hazırlanmamız gerektiğini ve özellikle yine eğitimin altını çizen konuşma yaptı. 
İşadamı Faruk Küçük de Haymana anılarını ve eski Haymana’yı anlattı. 
“HAYMANA VİLAYET OLMALI”
Yıldırım Türkmen ve Emekli General Mehmet Okan ise savaşın stratejik özelliklerini ve önemini anlatan konuşmalar yaptı.
Emekli General Mehmet Okan konuşmasının sonunda Haymana’nın vilayet olması gerektiğini, bu konuda gündem oluşturulmasını ve bu konuda en büyük işin siyasilere düştüğünü belirterek, herkesi heyecanlandıran bu önemli konuyu gündeme getirdi. 
Sempozyum Perşembe günü Akademisyenler, öğretim görevlileri ve hemşerimiz Prof Dr. Ömer Özkan’ında katıldığı oturumlarla sona erdi.
 Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " TÜRKİYE’NİN KURULDUĞU TOPRAKLAR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

HAYMANA SEMPOZYUMU

16:06:33

Gönderen:

RASİM ÖZDERE

17/9/19

BU katılımı sağlayan herkese sonsuz teşekkür ederim .Burada eksik olan yazılı ve görsel medyada tanıtım olmaması neden günler evvelinden Türkiye genelinde tanıtım yapılmıyor ülke genelindeki Haymana lılarda gelebilirdi .Burda belli kişiler her zaman davet ediliyor edilsinde buna lafım yok gurur duyarım kazamızın tanıtımını yapıyorlar. Ben gurbette bir haymanalı olarak haymana gazetesinden öğrendim otelde sunum yapılıyor peki haymanalı kardeşlerim bu otelden içeri alınıyormu.Birde sayın genaralimiz Haymana il olsun demiş sevindim böyle düşünceye . Sayın generalim Haymana köy olmasında daha geriye gitmesinde böyle olsun. Ankaranın en eski kazası ve en geri kalmış kazasıdır iş yok iş olmayınca aş yok büyük miktarda göç var . Sizin lafınıza sadece güldüm. hepinize selamlar.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin