Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

KUR’AN KURSU PARALARI NEREDE?
20/09/2019

Haymana Müftülüğü uzun süredir müfettiş denetiminden geçiyor. Müfettişlerin Yatılı Kur’an Kursu ile ilgili büyük bir yolsuzluğun peşinde olduğu iddia ediliyor.
Haymana Müftülüğü ile ilgili çok önemli bir iddia gündeme bomba gibi düştü.
Edindiğimiz bilgilere göre Haymana Müftülüğü bir haftadır yoğun bir müfettiş denetiminden geçiyor. Müfettişlerin geliş sebebi ise Yatılı Kur’an Kursu ile ilgili yolsuzluk şikâyeti.
2014 yılında dönemin müftüsü Rahmetli Ahmet Danışman tarafından inşaatı başlatılan Yatılı Kur’an Kursu, o günden bu yana bir türlü tam anlamıyla bitirilemiyor. Yurt için çok büyük miktarda bağışların yapıldığı, buna rağmen neden hala bitirilemediği ve bu yapılan bağışların nerelerde kullanıldığı ile ilgili çarpıcı iddialar söz konusu. 
BOMBA BAĞIŞ MAKBUZLARINDA 
İddiaların en dikkat çeken yönü ise bağış makbuzları ile ilgili. Soruşturmadan sızan bilgilere göre misal vatandaş 10 bin TL bağış yaptı ise, vatandaşa 10 bin TL’lik makbuz veriliyor, ancak makbuzun müftülükte kalan nüshasında rakamın sonundaki sıfır eksik yazılarak bin TL olarak gösterildiği ile ilgili iddia soruşturmanın ana konusunu oluşturuyor.
Aynı şekilde 20 Bin TL bağış yapan vatandaşın makbuzundan 1 sıfır eksik gösterilerek 2 Bin TL bağış yapmış gibi görüldüğü gelen bilgiler arasında.  Buna benzer çok sayıda makbuzda büyük bir vurgun yapıldığı ile ilgili söylentiler hızlı bir şekilde yayılmaya başladı.
MÜFETTİŞLER BAĞIŞÇILARI ARIYOR
Müfettişlerin bağış yapan vatandaşları tek tek aradığı ve bağış miktarı ve ellerindeki makbuzla müftülükteki makbuzun rakamını karşılaştırdığı söyleniyor. 
“BU PARAYLA İKİ YURT YAPILIRDI”
Yine edindiğimiz bilgilere göre yapılan yüksek miktardaki, hatta bazı söylentilere göre trilyonları bulan bağışlarla bu yurttan iki tane daha yapılabileceği, ancak paraların nasıl ve ne şekilde kimlerin cebine gittiği araştırılıyor.
Müftülük gibi devletin resmi bir kurumunda böyle bir iddianın ortaya çıkması Haymanalı birçok Müslüman vatandaşı hayal kırıklığına uğratıyor. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından konu ile ilgili daha detaylı bir haber yapacağız.
Haber: Hüseyin YILDIRIM

Bu yazıya toplam 9 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " KUR’AN KURSU PARALARI NEREDE? " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Ne diyelim

09:16:29

Gönderen:

Metin

29/9/19

Vallahi birileri voleyi vurmuş ama biz anca çenesini yapalim hakkimiz haram olsun


Başlık:

Zahmet etme, cenazeye de gelme cenazeden başka ne iş yaparsınız

21:37:20

Gönderen:

Haymana SevdalısıRamazan Hoca!

26/9/19

Hoca, hoca diyanet işlevini yitirmiş, hocalar da bir namaz kıldırıyor, bir de cenazelere iştirak ediyor. Onu da yapmayıverin olsun bitsin hocam ya.


Başlık:

Müfettişler Yatılı Kur’an Kursu ile ilgili büyük bir yolsuzluğun peşinde

18:24:56

Gönderen:

Gülistan

25/9/19

Bizim dürüst vatandaş veya kamu görevlisi kişilerle bir sorunumuz yok.Hak yiyen ile haksız olanları eleştirmek kutsal bir görevdir. Ramazan bey yazınızı hayret ve üzüntü ile okudum. Bu da ülkemizin geldiği yeri göstermektedir. Ancak dini kurumlar ve diğer kurumlara vatandaş güvenmek zorunda. Başka ne yapabilir ki? Diyorsunuz ki (-bir cenazeniz veya meclisiniz olursa çağırdığınızda yüzlerine nasıl bakacaksınız.)Biz eğer varsa evrakta sahteciliği yolsuzluğu eleştiriyoruz. Bunu yapmayalım mı? İyi mi yaptınız diyelim? Biz vatandaş olarak neden utanacakmışız? Hırsızlar mı utanacak biz mi? Çok yazık şu hale bak...Para bir kağıt parçacı da, Çocuklarımızı bu kurumlara nasıl emanet edeceğiz?


Başlık:

ADALET HERKESE LAZIM

17:21:22

Gönderen:

HAYMANALI

24/9/19

Sayın Hemşehrilerim sevgili Haymanalılar sizler ve bizler kandırılıyoruz. Buna artık dur demenin zamanı gelmiştir. Sizler zengin insanlar değilsiniz. Ancak inancınız gereği bu yardımları yapıyorsunuz.Yapıyorsunuz da bu paralar kimlere gidiyor? Bunun içinde siyasiler var mı? Din adamları var mı? Yoksa Haymanalı siyasiler bu meseleyi kapatmaya mı çalışıyorlar? İlçemizin adı çıkmasın diye. İLÇEMİZİN ADI ÇIKSIN TEMİZE ÇIKSIN. Burada sayın Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyorum. Kim suç işlemişse ortaya çıksın.Siyasi olarak kimse kimseyi korumasın. Adalet herkese lazım. (müfettişler bu adı geçen yolsuzluğu savcılara bıraksın) Eğer müfettişler bu işin üstünü kapatırsa ilçede kanunsuzluğun önüne geçilmez.


Başlık:

Kur`an Kursu

02:47:45

Gönderen:

Ramazan

23/9/19

Selamünaleyküm! Öncelikle olay inceleme aşamasında. Gereken yapılcaktır. Şuandaki haber ve yorumlar zandan ibaret. Çünkü kesinleşmemiş. Diğer konu da:Genelleme yapılması ve inceleme aşamasında olan bir konu ile ilgili bu kadar insafsız yorumlar yapılması maalesef vicdanları yaralamıştır. Mesela:Haymanada birisi bir yolsuzluk yapsa HAYMANA nın tümü karaktersizlikle itham edilebilir mi? Saldırdığınız kurumun ve çalışanlarının hayatınızın tüm alanlarında olmazsa olmaz olduğunu bilerek bu kadar karalamadan sonra; bir cenazeniz veya meclisiniz olursa çağırdığınızda yüzlerine nasıl bakacaksınız. Beyler! El-insaf. Yazacak çok şey var ama gönülleri incitmemek için burada kesmek istiyorum. Selametle kalın.


Başlık:

normal müftülük bu

17:42:33

Gönderen:

ali

21/9/19

türkiyede en çok torpilin döndüğü kurum diyanet olduğuna göre bu müftülük yolsuzluğu olayıda normal sonuç nolacak ben size söyleyim çalan varsa mükafat için güzel bir camiye imam olarak gönderilecek çünkü bu daha öncede haymana merkez camiisinde böyle bir olay oldu ortaya çıkınca olayı yapan imam mükafat olarak yenimahalle ilçesine sürgün pardon mükafat gönderildi hemen üzeri kapanıyor...


Başlık:

İşte din adamı

02:17:35

Gönderen:

Memo

20/9/19

Hırsızlar ne olacak işte size din adamı zehir zıkkım olsun, akp nin diyaneti boyle olur herkes hırsız


Başlık:

Allah belanızı versin,bir ateist nasıl Müslüman olur sizin yüzünüzden?

01:34:20

Gönderen:

Haymana Sevdalısı

20/9/19

Anasına bak,kızını al.Diyanete bak müftülüğe not ver.Bir kere Diyanet.Hiyanet İşleri başkanlığı olarak kurulan bir teşkilattır.Bunu bizzat Prof.Mümtaz Soysal"100 soruda anayasa"isimli küçük kitapçığında anlatıyor.Aynı şekilde Celal Bayar`ın"Ben de Yazdım"kitabında,farklı sözleriyle bugün ki diyanetin ne için kurulduğu belli oluyor.Balık baştan kokar."İmam os..sa cemaat ..çar"diye atasözü var.Siyasi yelpazedeki muktedirler her türlü yolsuzluğu yaparsa,dolayısıyla bu bütün kurumlara sirayet eder.Bakın bakalım Türkiye`de kamu kurum ve kuruluşlarda yolsuzluk olmayan bir kurum var mı?Yok.Çünkü herkes"yahu nasıl olsa başımızdakiler bu yaptıklarımıza ses çıkarmıyor onaylıyor,hatta bürokraside üst kademe göreve getirilenler bu şartla göreve getiriliyor.Eee biz enayi miyiz?"Diyerek onlar da her pisliğe bulaşıyorlar.


Başlık:

para para

01:06:17

Gönderen:

ahmet

20/9/19

sayın edıtor keske bıtmıs fotografını cekseydın adı ustunde soylendı dıyon ınallah bunları yapan personelen kısa zaman ne kadar cepe addıgını mufettıs acıklar o personelde cezası ceker ınsallahh


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin