Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“HAYALİM YEMYEŞİL BİR HAYMANA”
27/09/2019

İlçemizdeki görevine yaklaşık bir ay önce başlayan Kaymakam Muhammed Gürbüz'den Haymana hakkında ilk değerlendirmelerini aldık.
Kaymakam Hüseyin Göktürk’ün tayin olmasının ardından yerine gelen Kaymakam Muhammed Gürbüz ile bir görüşme gerçekleştirdik. Kaymakam Gürbüz’den ilçemizde görev yaptığı ilk bir ayın değerlendirmesini ve gelecekteki planları hakkında bilgi aldık.
Kaymakam Muhammed Gürbüz ilk olarak buradaki ağaçlandırmaya önem vereceğini belirtti.
Hayalini “Yemyeşil bir Haymana” olarak açıklayan Kaymakam Gürbüz, “Haymana’nın imajına büyük katkı sağlayacak, ilçemizin girişinden itibaren, içini, çevresini ve zamanla her yerini tamamen değiştireceğini belirtti.
“KÜÇÜK DEĞİL BOYLU FİDANLAR DİKECEĞİZ”
Bunun içinde küçük fidanlar yerine boylu fidanlar dikeceklerini, bunu Kasım Ayı içerisinde tüm Türkiye’de olduğu gibi aynı anda başlayacaklarını söyledi.
Bunu belediye, STÖ’ler, kamu personeli, muhtarlar ve okullar ile birlikte yapacaklarını, her kuruma bir bölge tahsis ederek diktikleri ağaçları da kendilerine zimmet edeceklerini, bir ağacın kuruması halinde derhal yenisinin dikileceğini belirtti.
Bu çalışmayı ilk olarak ilçe merkezinde, daha sonra çevresinde, okul bahçelerinde, gölet civarında, otellerin etrafında ve zamanla da Ankara’dan geliş yolunun orta refüjüne ve yol kenarlarına Büyükşehir Belediyesine ağaç diktirmeye çalışacaklarını söyledi.
“HERKESİN DİKİLİ AĞACI OLACAK” 
Ayrıca Haymana’da göreve başlayan veya ayrılan her personele ağaç diktireceğini ve nikâh kıyan her çiftin de ağaç dikmesini sağlayacağını, kısacası neredeyse herkesin bir dikili ağacı olacağını ilave etti.  
Haymana’ya gelenlerin yemyeşil bir kentle karşılaşmasının en büyük hayali olduğunu ekledi.
“TERMAL TURİZME EĞİLECEĞİZ”
Kaymakam Gürbüz bir diğer hedefinin termal turizm sektöründe özel sektörün daha da yatırım yapması için çalışmalar yapacağını, tesis sayısının artması gerektiğine dikkat çekti. Ayrıca eğitim ve mevcut üniversite ile ilgili ciddi çalışmalar yapmayı düşündüğünü sözlerine ekledi.
“VAKTİ GELDİĞİNDE SOKAĞA İNECEĞİM”
Şu anda ziyaret trafiğinin hala yoğun olduğunu, ilerleyen zamanda esnaf ve vatandaşları ziyaret için sokağa ineceğini belirterek, “Onlarla en önemlisi gönül bağı kurmaktır. Bir işi emirle değil de hatırla, gönülle yapmak hem daha kolay hem de daha güzeldir” dedi.
“BİRLİK OLMAK ZORUNDAYIZ”
Kaymakam Gürbüz, tüm bu çalışmalar için başta belediye başkanı olmak üzere, siyasi partilerle, kamu kurumları ile ve özellikle sivil toplum örgütleri ile birlikte hareket ederek güç birliği oluşturulması gerektiğini, herkesin kenetlenmesi içinde çaba göstereceğini belirtti.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ

Bu yazıya toplam 6 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “HAYALİM YEMYEŞİL BİR HAYMANA” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

YEŞİL HAYMANA

18:13:52

Gönderen:

SARI KAYA

4/10/19

Merhaba, Kaymakam bey fikirlerinizin Haymana için faydalı olacağı görüşündeyim. Ancak uygulama önemli.Mülki Amir olarak siyaset üzerinde ne kadar etkili olabilirsiniz? Çünkü siyasilerimiz her şeyi bilir. Halka sormadan onların adına karar alırlar.Hemşehrilerim gerçekçi yorumlar yapmışlar. Sorunlarımız: 1-Yol sorunu doğal gaz ile ilgisi yok senelerdir bu sorun var. Sizden ricam Haymana ve çevresini dolaşıp yerinde sorunları görmeniz. Makamdan çıkmasanız sizden sorunları saklarlar. 2-Yeşil Haymana kulağa hoş geliyor.Seneler önce meşelik ve sarı kaya alanları ağaçlandırıldı. Fakat bakımsızlıktan,susuzluktan ağaçlar kurudu.İlçe Tarım yetkilileri makamlarından çıkıp Bağ-Bahçe ile uğraşan ve geçimini bundan sağlayan insanlarımızı dinlesinler.Bilimsel destek versinler. 3-Eski adliye binasının bahçesinin yeşillendirilmesi, 4-Üniversitelerde okuyan maddi durumu iyi olmayan Haymanalı öğrenciler için kamu kurumlarımız bütçe ayırıp burs verebilirler mi? Veriyorlar mı? Başarı Dileklerimle


Başlık:

Önce yol sonra ağaç

09:18:59

Gönderen:

Serhat

29/9/19

Önce yollar yapılsın haymananın bi temiz havası vardi simdi toz toprakdan hava alamaz olduk


Başlık:

Bizde Yeşil Bir Yayla istiyoruz Kaymakam Bey

17:11:08

Gönderen:

Sıgırçık Yayla

28/9/19

Değerli kaymakam Bey H.geldiniz Haymanaya Yeni Us Yerinizde Başarılar Dilerim Umarım haymana için Iyi olur Sığırcık Yaylasının da Ağaca ve Yesillenditmeye ihtiyacı var sıcak ta 1 gölgede bizimolsun


Başlık:

Helal

07:27:47

Gönderen:

Ali

27/9/19

Varol sayın kaymakam bey sen gerçekten adamsin allah yolunu açık etsin


Başlık:

başarılar

01:32:00

Gönderen:

Mahmut BAŞARAN

27/9/19

İlçemize yeni gelen kaymakamımızı federasyon yönetimimizle birlikte ziyaret ettik edindiğim izlenim genç ve dinamik bir kaymakamamız var ve geçmişteki başarılarıda bize referans olduğundan ilçemize çok şey kazanadıracak diye düşünüyorum. kapım size açık her zaman gelebilirsinizi söylerken çok samimi olduğu her halinden belliydi. görev süresi sonunda kendisine umarım uzun süre kalır haymana için yaptıklarınızdan dolayi size minnettarız olacaktır eminim. başarılarınız daim olsun kaymakamımız. sevgi ve saygıyla


Başlık:

Sayın Kaymakamım

00:25:29

Gönderen:

Harun

27/9/19

Öncelikle Haymanamiza hosgeldiniz cok guzel projleriniz var sizden ricam haymana içindeki yollar çok berbat böyle güzel ilcemize yakismiyo berbat yollar her taraf kazılı çukur bu konuda haymanamiz 9cin yardimci olursanız cok memnun olurum şimdiden cok teşekkür ederim.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin