Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

DOĞALGAZ VANALARI BUGÜN AÇILIYOR..
25/10/2019

Uzun süredir heyecanla beklenen doğalgaz için sayılı günler doldu. 25 Ekim Cuma günü (bugün) doğalgaz törenle hatta bırakılacak.
Haymana uzun süredir ve heyecanla beklediği doğalgaza Cuma Günü (Bugün) kavuşuyor.
Ana hat ve sokak aralarına döşenen hatlara ilk gaz bugün veriliyor. Bunun için Şehitler Meydanında saat 14.00’da bir tören düzenlenecek.
Daha önce 23 Ekim olarak açıklanan açılış tarihi Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un fuarda olması sebebiyle 25 Ekim tarihine ertelendi. Açılış töreninde ikramlar olacak ve siyaset ve bürokrasi dünyasından birçok katılım olacağı belirtildi.
Konu ile ilgili olarak Belediye Başkan Vekili Savaş Kara şunları söyledi; “Haymana’mıza büyük bir hizmet getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 3000 aboneye ulaşacak doğalgaz vanamız nihayet vatandaşımızın ayağına geliyor. Bu yıl 500 abonemiz doğalgaz kullanacak. Önümüzdeki yıl ise Haymana’nın neredeyse tamamına ulaşmış olacak. Çalışmalarımız bunlarla kalmayacak ve büyük hizmetleri getirmeye devam edeceğiz. Ankara Büyükşehir Belediyesi bizde olmamasına rağmen, meclis çoğunluğu bizde. O nedenle her türlü hizmeti siz değerli hemşerilerimizle buluşturacağız. İlçemizin büyümesinde ve kalkınmasında büyük emekleri olan ve Doğalgaz gibi tarihi bir yatırımı Haymana’ya kazandıran, ilçemizin mimarı değerli büyüğüm ve Belediye Başkanım Özdemir Turgut’a şahsım ve ilçem adına en kalbi duygularımla teşekkür ederim. Sayın Başkanımız Özdemir Turgut ile Haymana hak ettiği yere geleceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Cuma günü (bugün) gerçekleştireceğimiz açılış merasimimize herkesi davet ediyor, saygılarımı sunuyorum.
YENİ VE CİDDİ BİR SEKTÖR OLUŞTU
Doğalgazın ilçemize gelmesi ile bazı esnaflar sıkıntı yaşadı. Özellikle kömür ve tüpgaz satıcılarında müşteri kaybı yaşanıyor. Bu esnaflarımız bundan sonra ağırlığı dış mahalledeki vatandaşlarımıza vererek orada müşteri edinmeye çalışacaklar.
Ancak bu esnaflarımızın yaşadıkları sıkıntının yanında yeni bir sektör ortaya çıktı.
Doğalgaz tesisatı, kalorifer peteği kurulum ve döşeme, kombi satışı gibi birçok iş kalemini barındıran yeni ve geleceği olan doğalgaz sektörü devreye girdi.
Doğalgazı’ın Haymana’ya geleceği haberi ile bu iş üzerine faaliyette bulunan birçok işyeri açıldı. Bu işyerleri de evlere kombi ve tesisat döşenmesi anlamında hatrı sayılır bir iş yaptıkları gözleniyor.
Bu sektörün yavaş yavaş oturacağı ve doğalgaz ile ilgili servis ve teknik destekle birlikte artık yeni ve ciddi bir iş kapısının ilçemizde faaliyet göstereceği anlaşılıyor.
Haber. Hüseyin YILDIRIM
 
 
Belediye Başkan Vekili Savaş Kara

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " DOĞALGAZ VANALARI BUGÜN AÇILIYOR.. " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin