Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

NİHAYET DOĞALGAZA KAVUŞTUK, AMA...?
01/11/2019

Haymana Cuma günü doğalgazına kavuştu. Görkemli bir açılışla vanalar açıldı, doğalgazın ilk ateşi Şehitler meydanında yükseldi. Ama projelerin onaya açılmamasına vatandaş tepkili...
Haymana doğalgazında beklenen an geldi ve hatta ilk gaz verildi. İlk gaz verilmesi dolayısıyla Haymana Şehitler Meydanında düzenlenen törene Ankara Milletvekili Ali ihsan Arslan, BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan, Başkent Doğalgaz Genel Müdürü Asım Yücel, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Başkent Gaz Genel Müdürü Asım Yücel Mart 2019’dan beri Haymana doğalgaz hattına 12 Milyon TL’lik yatırım yaptıklarını belirterek hedeflerinin 2 yıl içinde Haymana’nın tamamında doğalgaz kullanılmasını sağlamak olduğunu belirtti.
Haymana’nın ve Haymanalıların bir rüyasının, hayalinin gerçekleştiği tarihi bir güne şahit olduklarını belirten Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Birçok kriteri karşılamamasına rağmen yoğun ve ısrarlı girişimlerimiz ve başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK parti iktidarımızın çalışmalarıyla Haymanamız doğalgaza kavuşuyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez, Bakan Yardımcımız Alparslan Bayraktar, bu konuda desteklerini esirgemeyen bölge milletvekillerimiz Yalçın Akdoğan, Ali İhsan Arslan ve hemşerimiz, gururumuz Prof.Dr. Ömer Özkan başta olmak üzere emeği geçenlere şahsım ve hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.
Törende yaptığı konuşmada başta Barış Pınarı Harekâtı olmak üzere ülke gündemi hakkında açıklamalarda bulunan Ankara Milletvekili Ali ihsan Arslan “Biz parti menfaatini düşünen bir hareket olmadık. Kendi menfaatimizi düşünsek küresel güçlerin tepkisini çekmek pahasına bu harekâta girişemezdik. Devlet yönetme sorumluluğumuz var. Milletin umudu olmak kolay değil. İnşallah bundan sonra Türkiye’yi daha ileri taşımayı sürdüreceğiz. Bu duygularla Haymanamıza doğalgazın hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Konuşmalardan sonra Haymana Müftüsü tarafından edilen dua ve kesilen kurbanların ardından Haymana doğalgaz hattına ilk gaz verildi.
PROJE ONAYI NE ZAMAN AÇILACAK?
Doğalgaza abone olan vatandaşlardan çoğu evlerine kombilerini döşetti.
Ancak bina kolon hattı projeleri henüz onaylanmadığı için doğalgazlarını evlerine bağlatamıyorlar. 
Kış aylarının gelmesi ve havaların soğuması ile Haymana’da sobalar yanmaya başladı. Umudunu doğalgaza bağlayıp kombilerini döşeten vatandaşlar ise ısınmak için elektrik sobası veya eski düzen soba yakıyorlar.
Vatandaşlar “Artık doğalgazla ısınmak istiyoruz. Her şeyimiz hazır ama firmalar projelerin onaylanmaya açılmadığını belirterek bina doğalgaz hattımızı yapmıyorlar. Bu konuda belediye başkanımızın devreye girerek bir an önce sorunun çözülmesi ve doğalgazın bağlanmasını istiyoruz” diyorlar.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 
 
 
 
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " NİHAYET DOĞALGAZA KAVUŞTUK, AMA...? " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Kazılan çukurlar sahipsiz toki

19:46:22

Gönderen:

Murat AKDOОAN

11/11/19

Bu hafta sonu haymanaya geldik kazılan doğal gaz çukurlarının üstü kapatılmamış yol bakımı yapılmamış. Ya hepmi Haymanada bu işler aksar yapan firma kazdığı yeri kapatsın ve asfaltını atsın .,bu kadarmı sahipsiz bir şehir lütfen dışarıda anlatacak bir şey bulamıyoruz her gün geriye gidiyoruz.Toki konutlarına ayrıca bir husumet var herhalde yollar perişan vaziyette gün geçtikçe mahalle dökülüyor.Ayaş, Beypazarı, Bala, Gölbaşında toki konutlar yapmış hiç böyle sıkıntılar ve düzensizlikler yok.Lütfen değerli yöneticilerimizi daha hızlı hareket etmeye çağırıyoruz.Bir başka haymana yok.Anlatacak güzelliklerimiz olsun.Mutlu yaşayalım gelme sevincimiz olsun.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin