Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

İÇME SU HATTINDA SONA GELİNDİ
08/11/2019

ASKİ tarafından yapılan içme suyu hattı yenileme çalışmalarında son aşamaya gelindi. Çalışmanın yaklaşık 10 güne kadar bitmesi bekleniyor. Vatandaşlar doğalgaza sevinirken yollardaki ve sokak aralarındaki bozuklukların da bir an önce yapılmasını istiyor.
İlçemizin en büyük eksiklerinden ve sorunlarından bir tanesi olan içme suyu hattında sona gelindi.
Bilindiği üzere daha önce içme suyu hattının geçtiği boruların yaklaşık 60 yıl önce döşendiğini, asbestli boruların kullanıldığını, su içerken aynı zamanda kansere yakalanma riskimizin yüksek olduğunu dile getirmiştik.
Konu ile ilgili girişimlerde bulunan Belediye Başkanı Özdemir Turgut içme suyu hattının değişmesi hakkında bir takım çalışmalarda bulunmuş ve nihayetinde yatırım hizmeti başlamıştı.
ASKİ geçtiğimiz yıl Haymana içinde su hatlarını yenileme çalışması başlatmasının ardından toplam 61 km’lik hattın bitme aşamasına geldiği ve yaklaşık 10 gün içerisinde biteceği edindiğimiz bilgiler arasında.
Ana hatların neredeyse tamamlandığı, bundan sonra ise bina giriş ve tali hatların tamamlanacağı tüm bunların da 10 veya 15 gün içerisinde biteceği düşünülüyor.
SU DEPOLARI DA TAMAMLANDI
İçme su hatlarının yenilenmesinin yanı sıra su depolarının da yapımına başlanmıştı.
Yüksek kapasite 3 adet su deposu da tamamlandı. 2 adedi 500 ve bir adeti de 1000 tonluk olan Haymana içinde ve 150 tonluk Başdeğirmen yanındaki su depoları da su hatları ile birlikte faaliyete geçecek. 
Daha önceki su depoları 150-200 ton civarındaydı. Su şebeke hatları ve su depolarının tamamlanması ile ilçemizdeki su sorunun nerdeyse tamamen biteceği, su kesilmelerininde en az düzeye ineceği tahmin ediliyor.
TURGUT’TAN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
İçme su hattı yenileme çalışmaları içinde Belediye Başkanı Özdemir Turgut’ta bir teşekkür mesajı yayınladı. Turgut şunları ifade etti; “61 km’lik su şebeke hattı yatırım programının plan ve projesini biz başlatmış olsakta devamını getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a ve ekibine teşekkür ederiz”
BOZUK YOLLAR BAŞA BELA
Vatandaşlar bir yandan doğalgaz ve su şebeke hattına sevinirken, bir yandan da bozulan yollara isyan ediyor. Sıcakta tozdan, yağışlı havalarda çamurdan bıktıklarını ifade eden vatandaşların yanı sıra şöförler de bozulan yollarda araçlarının hurdaya çıktığını, bir an öcne yatırım hizmetlerinin yanında yol yapım çalışmalarının tamamlanmasını bekliyorlar.
Haber. Hüseyin YILDIRIM 
 
 
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " İÇME SU HATTINDA SONA GELİNDİ " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Truzim ilcesiymiş

10:27:41

Gönderen:

Olmaz bole birsey

16/11/19

Ya kardeşim bole bir rezalet olabilirmi! Gidip sağda solda bu ilçeyi turizm ilçesi diye reklam ediyosunuz yolları ne hale getirmişsiniz bi dönüp bakmıyorsunuz 5 gün otelde kalmaya geldim 3 kere çarşıya çıktım 3 kez çamurdan dolayı kıyafet degistirdim yuhh


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin