Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“KIŞ GÜNÜ KAPININ ÖNÜNE KOYDULAR”
29/11/2019

Belediye şirketinde çalışan 6 kişi alacakları için mahkeye başvurduktan sonra işten çıkarıldıklarını beyan ederek “Hakkımızı helal etmiyoruz” dediler.
Haymana Belediyesine bağlı şirkette çalışan 6 işçi alacakları için mahkemeye başvurdukları gerekçesiyle işten atıldıklarını iddia ettiler. 
Gazetemize gelen Hasan Demir, Mustafa Kaya, Recep Güneş ve Mustafa Yıldırım isimli işçiler şunları dile getirdi; “Bize herhangi bir konuşma, uyarı veya ihtar yapmadan muhasebeden arayarak işten atıldığımızı söylediler. “Suçumuz ne?” dediğimizde de “Tek taraflı fesih hakkımızı kullanıyoruz. Bir itirazınız varsa mahkeme yoluyla arayın.”  dediler. Bizi kim işten çıkardı diye Müdürlerimiz Salim Osanmaz, Serdar Doğrun ve İshak Yavuz’a sorduğumuzda Başkan Özdemir Turgut çıkardı dediler.
İçeride her birimizin en az 3’er aylık maaşımız var. Bu alacaklarımızı alamadığımız için bizde mecburen  mahkemeye verdik. Normalde işten çıkarılan işçi alacağını son kuruşuna kadar alarak çıkar ama bizim daha paramız verilmeden kapının önüne konduk. Toplam 17 kişi alacaklarımızla ilgili mahkemeye verdik. Bize davanızı çekin işinize dönün diye söylediler. 11 işçi dava dilekçelerini geri çekip işe döndüler. Ama biz para almadan evimizi nasıl geçindireceğiz? Zamanında her türlü fedakarlığı zaten yaptık. Aylarca beş kuruş almadan çalıştık. Ama evimizde ekmeğimiz yok. Çoluk çocuk perişanız. Esnaflara borcumuz birikti. Kış günü kapının önüne konduk. Birçoğumuzun evinde kömür bile yok. Belediyeye  her birimiz yaklaşık 6 ila 10 yıl emeğimizi, alınterimizi verdik. Sayın Cumhurbaşkanımız AKP’nin belediyelerinde kimseyi işinden ekmeğinden etmeyin dediği halde biz neden ekmeğimizden olduk. Kendilerini bizim yerimize koyup bir de öyle düşünsünler. Biz her türlü yasal hakkımızı arayacağız. İşe dönüş için davalarımızı açtık.  Kimseye  de hakkımızı helal etmiyoruz.”
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
 

Bu yazıya toplam 9 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “KIŞ GÜNÜ KAPININ ÖNÜNE KOYDULAR” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

haymana

17:33:42

Gönderen:

haymana

2/12/19

Burda yapılan bir insanlık ayıbıdır ve savunması olamaz 1 ay maaş almasın insan toparlayamaz kendini burda şeref denen zat bunların yerine kendini koy öyle yaz yokluk zor kardeşim


Başlık:

Seref efendiye cevap

01:32:54

Gönderen:

Eski toprak

1/12/19

120 ay almis 3 ay almamis diyen arkadas sen 3 ay ev gecindir goruyum aldigi zaten asgari ucret kirasi cocugu kari kisi var okulu var 120 ay hayirmi almis alninin terini almis bu arkadaslar ne guzel tatillere seminerlere gitsin gunlerini gun etsinler gariibn parasini vermesinler encumenler maaslarini 3 5 ay gec aliyormu yoksa gunu gununemi aliyor?


Başlık:

Dengesizzler

17:19:14

Gönderen:

Hamit ak

1/12/19

Mehmet isimli ...... bu adamlar hep gec aldı da 12 ay mı gecikti maaşlar adamların canına tak etti artık bu karda kışda harçlıklarını verseydinde mahkemeye vermeselerdi !!


Başlık:

Âdil olalım akil olalım

16:10:13

Gönderen:

Adil

1/12/19

Hem işçinin maaşını vermeyeceksin hem kanuni haklarını yok sayacaksin hakkını aradı diyede işten çıkaracaksın birde burada işçileri suçlayacaksın! Gerçekten zeka anlama ve algılama sorunumuz var.Çalistirdigin işçinin hakkini alın teri kurumadan verin cümlesi size neyi hatırlatıyor.


Başlık:

Yazık

03:08:52

Gönderen:

Salih

30/11/19

Levent koç gibi bir adam gelip haymanada başkan olmuş Bizim cahil çıkarcı menfaatci milletimiz oy vermeye tenezzül etmez size herşey mübah


Başlık:

Olmaz Öyle

17:31:55

Gönderen:

Reis

30/11/19

Yazık gerçekten yazık sahipsiz olmak böyle bir şey.Hakkını ararsın hakkından olursun.Bu devir bu düzen garibanın yanından çok gitmiş.Emekçi işçi insanlar bunlar 3 aydır maaş alamamış evine ekmek götüremiyor.Bırıde cıkmıs 10 yıldır alıyon 3 aydır alma demiş sen almada bu insanlara ver paranı gorelım bakalım 3 ayda nasıl darman duman oluyorsun.


Başlık:

Mehmet

03:54:56

Gönderen:

Mehmet

29/11/19

haymana belediye şirketinde bu problem 15 senedir var gelir az işçi çok herzaman geç alıyodunuz maaşları bu sefer neden mahkemeye verip şirketi zora sokmaya çalıştınız kim verdi gazıda sizleri işinizden ettirtirip kendine siyasi muhalefet yapacak malzeme çıktı onuda açıklasaydınız keşkede başkalarınında başına gelmese böyle işler


Başlık:

haymana

03:13:31

Gönderen:

Şeref

29/11/19

Ya arkadaş kendiniz sölüyorsunuz 10 yıldır şirkette çalıstıgınızı 120 ay yapar hep paranızı alın terinizi almışsınız 120 aydan 3 ay alacagınız kalmış birilerinin aklıyla mahkeme ye vermissiniz. Kendiniz sölüyosunuz yine işinize dönün demişler diretmişsiniz haymanada o kadar işssiz var siz 10 yıl maaş almışsınız bırakın birazda başkaları çalıssın ekmek parası kazansın evine kömür alsın


Başlık:

Yazıklk

02:44:36

Gönderen:

Haymana

29/11/19

Haymana milletinin gözünün önünde bunlar oluyor halk susuyorsa yazık olsun insanı mert deyimini değiştirip insanı korkak haymana yazılsın


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin