Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

VERGİ HAFTASI KUTLANDI
01/03/2013

Haymana Vergi Dairesi Müdürlüğü 24. Vergi Haftası münasebetiyle ilçemizde bazı etkinliklerde bulundular.

 

Her yıl Şubat ayının son haftası  ülke genelinde olduğu gibi  24. Vergi Haftası ilçemizde de kutlandı. 
Haymana Vergi Dairesi Müdürü Ramazan Bahçe ve İdare çalışanlarından oluşan bir heyet, Kaymakam Hüseyin Karameşe, Belediye Başkanı Hacı Aysu, Sivil Toplum Kuruluşları, Vergi rekortmeni mükelleflere ve diğer bazı mükelleflere 25 Şubat Pazartesi günü ziyarette bulundu.
Kaymakam Hüseyin Karameşe ziyaret esnasında yaptığı açıklamada, vergi borcunun vatandaşlık görevi olduğunu, borçlarını zamanında ödeyenleri ve vergi rekortmeni olan kurum ve özel işletmecileri tebrik ettiğini ifade etti. Karameşe ayrıca, vergi borcu olanların da borçtan ötürü korkmamaları gerektiğini, Vergi Dairesinde borçlulara hertürlü kolaylığın sağlandığını dile getirdi. 
Vergi Dairesi Müdürü Ramazan Bahçe ise konuşmasında: “Vergi haftası kutlamasının sebebi Toplumda Vergi bilincinin oluşturulması ve topluma yayılmasıdır. Öncelikle ilkokul çağından başlamak üzere bu bilincin yerleştirilmesi temel hedeftir. Vergi İdaresinin teknolojik çağın en güçlü yapısında olması ile mükellef odaklı vergi bilincinin yaygın ve yerleşik olması ile ödenecek vergiler ülkemizin her yönüyle kalkınmasına, çağdaş ülkeler arasında yer almasına vesile olacaktır. Vergi ödeme aynı zamanda anayasal bir zorunluluk ve vatandaşlık görevidir. Mükelleflerimizin ödevleri olduğu gibi vatandaşlarımızın da ödevleri vardır.Yapmış olduğumuz her alışverişteki alınan fiş, fatura, belge vs, verginin oluşmasına kaynak olmaktadır. Oluşan kaynak ise VERGİ  adı altında hazineye milli gelir olarak girmekte ve neticesinde ise yine ülkemize, vatandaşlarımıza sağlık, sosyal, kişi başına düşen milli gelirin artışı, refah ve  yatırım hizmeti olarak geri dönmektedir. Bu açıdan her vatandaşımız yaptığı alışverişin belgesini almalıdır. Alınmayan her belgede ise vatandaşın cebinden çıkan KDV satıcının cebinde kalmakta, işletme karı eksik yansımakla hazine zarara uğramakta ve vergi kaybına yol açılmaktadır. Dolayısıyla kazancını beyan ederek vergisini ödeyen mükelleflerimiz olduğu gibi ticaretindeki aksilikler sebebiyle ödeme güçlüğü çeken mükelleflerimiz de tabii olarak bulunmaktadır. İdaremiz vergi borcu bulunan veya Vergi Dairesi’ne her türlü borcu bulunan mükelleflerimiz ile vatandaşlarımıza ödeme hususunda  kolaylıklar sağlanmaktadır. Hafta sebebiyle müşteri gibi velinimetimiz olan Haymana’da faaliyette bulunan tüm mükelleflerimize bol kazanç, sağlık ve afiyet temenni ediyorum.” dedi.
Ziyaretler esnasında Vergi Dairesi Müdürü Ramazan Bahçe tarafından yakalara kurdele takılıp, üzerlerinde Vergi Dairesi Başkanlığı yazan nostalji radyoları hediye edildi.
 
          
 
          
 
          

Bu yazıya toplam 8 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " VERGİ HAFTASI KUTLANDI " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

TEBRİK

11:42:17

Gönderen:

Galip PALIT

21/04/2013
SAYGI değer büyüğüm sayın Ramazan BAHÇE sizi herzaman örnek aldım dürüst ve ahlaki kavramınız topluma insanlığa yarayışlı ve faydalı olmanız beni ve ailemi onurlandırdı sizin gibi ülke için çalışan büyük lerimize ihtiyacımız var işinize göstermiş olduğunuz itanılı çalışma larınızın devamını ailecek tebrik ederiz saygılarımla Galip PALIT

Başlık:

tebrik

17:11:59

Gönderen:

ecrin

07/03/2013
Canım dedecim büyük insanlar olmadan büyük işler basarilamaz ,seninle herzaman gurur duyuyoruz ve imreniyoruz Kızın sevda torunun ecrin

Başlık:

tebrik

23:17:11

Gönderen:

aydan SÜMER

07/03/2013
ramazan amcacim seni canı gönülden tebrik ediyorum basarilarinin devamını diler ellerinden operim..

Başlık:

tebrikler

09:56:39

Gönderen:

mehmet sefer

05/03/2013
başarılarınızın devamını dilerim.

Başlık:

temenni

08:54:34

Gönderen:

Mehmet Ali Bahçe

05/03/2013
Yapmış olduğun görevlerin tümünden bu makama gelmeni başarından dolayı Yaradan nasip etti.İnşallah gelecekte daha üst seviyelerde ayni başarılarla olmanı temenni eder seni gururla tebrik eder devamını beklerim.Selamlar

Başlık:

tebrik

19:20:03

Gönderen:

elif

05/03/2013
bende kızın olarak gurur duyuyorum canım babam tebrik ederim her zaman olduğu gibi başarılarının devamını dilerim

Başlık:

tebrikler

13:41:41

Gönderen:

duygu,esra,kübra,imran

02/03/2013
amcacım tebrikler başarılarının devamını dileriz ve seninle gurur duyuyoruz.

Başlık:

Tebrik

18:46:19

Gönderen:

Ömer Bahçe

01/03/2013
Selamlar Ramazan Abim Başarılarının hep daim devam etmesini arzu eder sağlık içinde görevini ifa etmeni cenabı Allahtan Niyaz ederim. Tatvandada görevini başarıyla yaptın seninle Gurur duyuyoruz. selam ve saygılarımla. Kardeşin Ömer bahçe.

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin