Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“HAYMANA MİLLİ GÖRÜŞÜN ÖRNEK BELEDİYESİ OLACAK”
01/03/2013

Saadet Partisi Ankara İl ve İlçe Yönetimi Haymana’da esnaf ziyareti yaptı. İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu gazetemize yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Hafta içinde Haymana’ya esnaf ziyareti amacı ile gelen Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Hacı Abdullahoğlu gazetmize yaptığı açıklamada 2014 yerel seçimleri için aday adaylığı süreçlerinin başladığını, Mayıs ayı içinde aday adaylarını ilan edeceklerini söyledi.
Belediyecilik hizmetinde milli görüşün ara verdiğini, bu boşluğu halkın ciddi anlamda hissettiğini, Saadet Partisi olarak bu çıtayı tekrar yükselteceklerini söyleyen Hacıabdullahoğlu gazetemizle şunları paylaştı: “Hayme Ana’nın adını taşıyan Haymanamız, Osmanlı tarihini, kendi kültür ve inanç değerlerimizi yansıtan özelliklerinden dolayı özel ilgi duyduğumuz ilçelerimizden biridir. Başkent Ankara’ya yakınlığı, temiz havası, termal suları, tarım alanları itibarı ile de dünyanın en şanslı yerleşim yerleri arasındadır. Ancak ne var ki, çiftçisi köyünü terk ediyor, şehirdeki esnafı müşterisini kaybediyor, termal sularından gereği gibi istifade edemiyor,  hiçbir avantajını kullanamıyor. Göç alan ilçe şimdi ise boşalıyor. Maksadımız kimseyi kötülemek, felaket tellallığı yapmak değildir. Sessiz kaldıkça ne felakete gidiş durur nede susanlar vebalden kurtulur. Hakkı söylemek zorundayız.
Sorun sadece Haymana’da değil Başkent Ankara’nın diğer ilçelerinde de Anadolu’nun her yerinde de maalesef aynıdır. Fakirleştirilen insanlar yardım paketleriyle kontrol altında tutuluyorlar.  Bu gidiş, sistemle alakalı felakettir. Sistemin en büyük başarısı şahıslar ile, partiler ile halkı oyalayıp işleyişini gizlemiş olmasıdır. Maaşlara, taban fiyatlarına zam yok ama gübreye mazota ilaca tohuma var. Yine vergi zam borç sarmalıyla karşı karşıyayız. Bu huy eski huy, niçin değişmedi? Çünkü değişen sistem değil hükümettir. Halkımız MHP, CHP, AKP, BDP’yi destekliyorum zannederek maalesef aynı rantiyeci sistemi destekliyorlar farkında olmadan. Rantiye sisteminin kontrolüne alamadığı Saadet Partisi’nin geçmişteki iktidar dönemi onun için çok farklı olmuştur. Bugün bile o günler  dualarla yad  ediliyor. Çiftçi, işçi, memur, emekli, sanayici herkes memnundu.
Bu düzene siz isterseniz zûlüm  sistemi demeyin: 2013 yılı bütçesine bakınız; 53 Milyar (katrilyon) faize, 9.1 Milyar tarıma, tüm yatırımlara ise sadece 33 Milyar ayrılmış, faizin yarısı kadar. Gübre, tohum, mazot, ilaç girdilerine ortalama %25 zam yapıldı. Ama buğdaya %10 bile uygulanmadı. Dışarıdan saman ithal edilirken üretici satamadığı hem de samandan ucuz olan patatesini havyalara yedirmek zorunda kaldı. Üretici hiçbir yerde kazanamıyor. Bankalar 2006 yılında 10 Milyar (Katrilyon), 2012 yılında 21 Milyar(Kat.) kar ederek karlarını %200 artırıyorsa bu sistemin adı zulüm sistemidir. Hükümeti savunacağım diye bu sistemi, 50.000 TL maaş alanlarla, devlet serasının özel zenginleri ile birlikte milyonlarca işsiz, milyonlarca açlık sınırı altında asgari ücretlinin, alın terinin, ürününün karşılığını alamayıp ta içtiği suya bile vergi ödeyenlerin savunur duruma düşmesi daha da acı bir manzaradır. Bu gidişat ile yola daha fazla devam edilemeyeceğini söylemek için Haymana’da yaşanan göçü ve fakirleşmeyi görmek yeter. 11 yıldır AKP iktidarı halkı yanlış bilgilerle oyalamayı ustaca başardı. Şimdi aynı kurnazlıkla 2023’ü ümitlerin adresi olarak ortaya koydu. Bir yandan da borçlar bitti, ihracatla kazanıyoruz kanaatlerini uyandıran yine ustaca sözler ile göz göre göre halk aldatılıyor. Sayın Başbakan her fırsatta IMF’ye olan borçları bitirdik demeyi ihmal etmiyor. Halkımız IMF politikalarının ve tüm borçlarımızın bittiğini zannetsin diye. Ciddi manada aldatmayı başardı. Halbuki ne taban fiyatlar baskıdan kurtuldu, ne pancar kotası kalktı. Aynı yola devam ediliyor. Hayvancılık da bitirildi, tarım da. Diğer yandan da Türkiye’nin borçları çıldırdı. Devlet borçlu, Holdingler borçlu, Belediyeler borçlu, toplumun %80’i faizli borç batağına çekildi. 2002’de 232.1 Milyar Dolar olan borçlarımız 2012 sonu itibariyle 550 Milyar Dolara çıktı. Devletin borçları bitmiş olsaydı 2013 yılı için bütçeye 53 Milyar faiz ödemesi konmazdı. Yatırımlara 33 Milyar değil 86 Milyar ayrılır ülkenin yüzü gülerdi.                        
Bu sisteme dur demekten başka çare yoktur. Oda sistemin kontrolüne girmeyen mücadelesini sadece  Allah rızası için veren Saadet Partisi ile mümkündür. Ülkenin de, milletin de, Haymanalı’nın da tek şansı Saadet Partisi’dir.   
Belediyecilikte de destanlar yazarak çığır açtık. O gün çaktığımız çıtayı hala aşabilen yoktur. Bu misyon işidir. Yoksa iktidar partisinden olmak Ahmet, Mehmet olmak sizin aşiretten olmak bizim aşiretten olmak ile başarı elde edilemez. Yalnızca Allah rızası için siyaset yapan teşkilatta herkes başarılı olmaya mecbur kalır.
Kalkınmanın tek çaresi olduğu gibi, kardeşliklerin pekişmesi, İslam Kardeşliğini öne çıkaran Milli Görüş ile mümkündür. Bu sebeplerle Saadet Partisine ihtiyaç vardır. Yine aynı sebeplerle 2014 yılı belediye seçimlerinde yönetime en iddialı şekilde talibiz. Alt yapı çalışmalarımızı derinden başlatıyoruz. Gayemiz birilerini kazandırmak değil, mutluluğu hep beraber paylaşmaktır.
Özellikle Haymanamızı Milli Görüşün örnek belediyesi, örnek ilçesi olarak öne çıkarmak istiyoruz. Haymanalıların, birlik ve bütünlüğümüzün, kardeşliğimizin adresine, Saadet Partisi’ne yeniden sahip çıkmalarını diliyor, Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” dedi.
İlçe Başkanı Recep Gündoğan ise yaptığı açıklamada; Haymana’da yerel ve genel itibari ile Saadet Partisi’ni birinci parti olarak çıkarmak istediklerini, siyasi çalışmalarını önümüzdeki aylardan itibaren çoğaltacaklarını, partilerine halkın sempatisinin artarak devam ettiğini ifade etti. 
İşyerleri ve vatandaşlarla yapılan sohbetlerin ardından ziyaret son buldu.
 
 
 
 
 
 
 
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “HAYMANA MİLLİ GÖRÜŞÜN ÖRNEK BELEDİYESİ OLACAK” " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin