Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ÜLKÜCÜLER ŞEHİTLERİ ANDI
08/03/2013

Haymanalı Genç Ülkücüler, Sakaryada şehit olan ülkücülere ve tüm şehitlere yönelik anma programı düzenlediler.

 

3 Mart Pazar günü Haymanalı Genç Ülkücülerin hazırlaladığı Sakarya’dan Ülkücülere adlı program İkindi Namazı’na müteakiben Haymana merkez camin de okutulan mevlüt ve akabinde yapılan hatim duası ile başlayıp, daha sonra Kültür Merkezinde devam etti.
Ankara’dan gelen misafirler Cimcime Sultan’ın Türbesini de ziyaret etmeyi ihmal etmedi.
Haymana Belediyesi Kültür Merkezi’nde devam eden programa Belediye Başkanı Hacı Aysu, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Oğuz Yücel,  MHP Haymana İlçe Başkanı Selahattin  Sezer, Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Onur Kasım, Polatlı Ülkü  Ocağı Başkanı Hasan Karal, Gölbaşı Ülkü Ocağı Başkanı Melih Molla, MHP Ankara İl Başkanı Yardımcısı Bülent Varal, MHP Ankara İl Başkan Yardımcıları Tahir Taşkın, Mustafa Uluçay ve Mehmet Ali Özbek, MHP Yenimahalle İlçe Başkan Yrdımcısı Selim Kurt, Haymanalılar Dernek Başkanı Mehmet Kara ve yardımcısı Murat Karaçalı, Haymana Gençlik Derneği Başknaı Serkan Hakbilir, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Teşkilat Başkanı Ahmet Yasin Gürkan ve çok sayıda ülkücü gençlik katıldı.
Programın organizatörü Hacı Ali Han yaptığı konuşmada Sakarya Meydan Muharebesinde düşmanın bu topraklarda bozguna uğratıldığını, 12 Eylül 1980 döneminde ise Rahmetli Alparslan Türkeş ve dava arkadaşlarının kendi askerine silah doğrultan hainlere karşı büyük mücadeleler verdiğini söyledi. Han konuşmasının son bölümünde bu programın hazırlanmasında maddi ve manevi emeği geçen herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.
Haymana Gençlik Derneği Başkanı Serkan Hakbilir ise konuşmasında, Haymana Gençlik Derneği olarak hiç bir siyasi düşünceye ve ideolejiye takılmadan her oluşumun içinde olmak istediklerini, bu kapsamda Haymana yararına yapılacak olan tüm etkinliklerin içinde olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.
Programın son konuşmasını ise Belediye Başkanı Hacı Aysu yaparak şunları söyledi: “Haymana Ülkü Ocağı İlçe Teşkilatının düzenlediği bu programa katılmaktan onur duyuyorum, şeref duyuyorum, hepiniz hoşgeldiniz. Şuana kadar gelmiş geçmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle anıyorum. Şuan da bu salonda Ankara’ya Türkiye’ye örnek olacak bir görüntü var. Burda Türk’ü ile, Kürt’ü ile, Lazı ile, Çerkezi ile Boşnağı ile kardeşhane bir profil var. Bu organizeyi yapan kardeşlerimi şahsım ve ilçem adına tebrik ediyorum. Bu birlik ve beraberlik her dahim muhafaza edilmeli.” dedi. 
Program şehitler adına Fatiha ve İstiklal marşı ile başlayıp, şiir dinletileri ve akabinde Ülkücüler belgeseli filminin izletilmesi ile sona erdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ÜLKÜCÜLER ŞEHİTLERİ ANDI " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Güzel bir gün

19:43:14

Gönderen:

Yavuz ÇİFÇİ

10/03/2013
Bu kutlu davayı gündeme getiren ve güzel bir etkinlikle dile döken, gündeme getiren arkadaşlara selam olsun. Ve hiçbir önyargı taşımadan ve güzel bir konuşma yapan Başkan Hacı AYSU`ya da ayrıca tebrikler. Ülkünüz daim olsun. SAYGILARIMLA Yavuz ÇİFÇİ.

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin