Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
29/03/2013

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Haymana Gazetesi halkın sesiyle seslenmeye devam edecek.

 

ÜMMÜHAN MİRZA
Haymana gelişmiyor. Yıllardır buradayım ve yıllardır değişmedi. Emeklisini alan herkes gidiyor Haymana’dan. Bizler de emekliyiz ancak gitmeyi düşünmedik. Haymana’yı çok seviyorum. Burası bizim toprağımız, memleketimiz. Gelişmesini istiyorum. Daha çok ev yapılmalı daha çok ilgilenilmeli Haymanayla. Gelişsin Haymanamız. Dışarıya göç veriyoruz ve nüfusumuz azalıyor. Bir çaresine bakılmalı, Haymana terkedilmemeli. Sahip çıkmalıyız bu güzel topraklara. Kıymetini bilmeliyiz.
HAZIM BİLGİN
Bence Haymana’nın her şeyden önce emekçisine değer vermesi lazım. Çiftçiye, esnafa, belediye işçisine, pazarcısına, gerekli önem verilmiyor. Bu güzel ilçenin kalkınması ve gelişmesi için daha fazla iş alanına ihtiyaç var. Haymana çok verimli bir ilçe fakat yatırımlar genellikle termal tesislere yönelik. 
Farklı alanlarda da çalışmalar yapılırsa, gelişmemiz açısından büyük rol oynar. Mesela yeni projeler ortaya atıp, işsiz gezen genç kesimi çalıştırabilirler. Ellerine kalem kâğıt verip, belki de onların hayatını değiştirebilirler. Haymanalı Haymana’ya değer vermezse kimse değer vermez. Haymana sadece bir tatil köşesi olarak bilinmemeli. Farklı alanlara da yönelmeliyiz.
GÜRSEL DARBAZOĞLU
Pazarın yol üzerine kurulması biz esnafları doğrudan olumsuz etkiliyor. Pis bir ortam oluşuyor, Belediye’ye de eziyet. Çok yükü oluyor. Belediye olarak çöplerin icabına bakılsa bizim içinde iyi olur. Müşteri açısından da zor oluyor. Dükkânlarımızın önü kapanıyor, zabıtalar da duyarsız kalıyor bu duruma. Kime şikâyet edeceğimizi, kimden yardım alacağımızı bilmiyoruz. En kısa zamanda kapalı pazar yerği istiyoruz. Tek tek bakkallar da kapanıyor. Üç tane büyük marketi buraya almalarından dolayı esnafında kazancı azaldı. Haymana’nın kalkınması için küçük esnaflara değer verilmesi lazım. Esnaflar önemsenmeli.
ENSAR YENER
Haymana bizim memleketimiz. Burada doğduk büyüdük fakat yeterli gelişmeyi göremiyorum. Yeni oteller yapılıyor ancak, Haymana halkı Haymana’ya sahip çıkmıyor. Çok fazla eksik var. Bu eksikliklerin kapatılması gerek. Biz esnafız ama müşteri yok. Haymana daha canlı bir ilçe haline getirilirse, müşterilerimiz de artar. Çarşımız çok küçük, esnaf miktarı da az. Çarşımızın gelişmesini daha ilgi görecek konuma getirilmesini istiyoruz. Yeterli yatırım yapılmıyor. Haymana artık gelişsin, büyüsün. Toprak bakımından Ankara’da oldukça büyük fakat yerleşim yeri gerçekten çok küçük olan bir ilçe Haymana. Daha fazla konuta ihtiyaç var. Yıllardır aynı olan Haymana’nın artık kalabalıklaşmasını istiyoruz.

Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

bu başkanla haymanadan bi yol olmaz

19:33:44

Gönderen:

serdar ipek

30/03/2013
istediginiz kadar şikayette bulunalım,yinede faydası olmaz niyemi her şey alenayn ortada başkan hep kendi menfaatleri dogrultusunda çalışmış,haymana halkının çıkarlarını düşünerek hiç bir şey yapmamıştır.sayın başkan,SEN NİYE HAYMANADAN TAŞINDIN BEGENMEDİNMİ EGİTİM DÜZEYİMİ DÜŞÜK YAŞANACAK YERMİ DEGİL BU ACELE NİYE?bu soruya cvp versin anlayalım,,saygı vede sevgilerimle

Başlık:

Haymana

13:26:41

Gönderen:

KaraDuman

29/03/2013
Ensar yener`e katılıyorumm.. zaten onunla bu konuyu daha öncede konuşmuştuk ama yapacak hiç bişey yok,var ama bizim elimizden gelmiyo.. Bunu Haymananın İleri Gelenlerinin Düşünmesi Lazım Diye Düşünüyorum.. Öncelikle Haymananın Adının Kötü Anılmasının Başlıca Sebeblerinden İlkide Kavga`dır. Buna Son Verebilirsek Haymanaya Gelen Banyocularınn Haymana Milletine Korkarak Bakmak Zorunda Kalmazlar.

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin