Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
19/04/2013

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Haymana Gazetesi halkın sesiyle seslenmeye devam edecek.

 

FATMA YENER
Haymana'ya otelin bir getirisi olmaz. Haymana'nın gelişmesi gibi daha sosyal işler yapılmalı. Bunun için gelişmiş tesisler gerekir. Sadece sıcak suyun değil, atık suların da değerlendirilmesi, gerekir. Belediye'nin şirketi altında seralar açılırsa, Haymana için çok iyi olur. Otelin getirisi değil götürüsü var. Turizme bağlı olan bir yerin getirisi olmaz. Sosyal tesisler gerekiyor Haymana'ya. Bunların dışında Haymana'ya  birşeyin faydası olmaz. Esnafın durumu da bitik. İş yönünden de her yönden de. Esnafın işlerinin canlanması için, isdihdam sağlanmalı. Dışarıdan Haymana'nın yanlış tanınmaması için  esnafın bilinçli, dürüst ve güvenilir olması gerekir. Mesela adres sorulduğunda kibar bir şekilde yol tarif edilmelidir. Esnaf gerek müşteriye gerek diğer esnaflara karşı dürüst ve açıkfikirli olursa, çekişmelerden vazgeçerse  Haymana gelişme yolunda ilerler. 3 yıldır aynı Haymana hiçbir değişiklik yok. Gerekli alanlara yeterli yatırımın yapılması lazım. Sadece turizme yönelmemeliyiz. Ayrıca Belediye'nin iktidarın nimetlerini değerlendirmesi lazım. 
YAĞMUR KOYUNCU
Haymana turizm açısından geliştirildigi zaman çok daha güzel bir ilçe olabilir. Son yıllarda yapılan çalışmalarla birlikte elbetteki iyi bir yol katetti ancak hepimizin bildigi gibi bu yeterli değil. Gerek hamamları, gerek parkları, gerekse çarşısı bakımından daha fazla geliştirilebilir. En çok rahatsız olunan konulardan biri de Haymana Hastanesi. Hastaneye giderken dolmuşta beklenilen zaman ve dolmuş şoförlerinden duyulan rahatsızlık çok fazla dile getiriliyor. Ayrıca hastenede yeterli imkanların sağlanılmaması da başlı başına bir sorun. Evet Haymana çok büyük bir ilçe değil ama bizlerin istekleri de çok büyük istekler degil. Bu söylediklerimizin dikkate alınması dileği ve temennisiyle...
HELİN KAYA
Öncelikle Haymana'ya giren sayısı çok az. Böylece esnaf da zor durumda. İş alanı çok fakat adamı olan iş buluyor. Sadece bu değil, hijyene de hiç önem verilmiyor. Umumi tuvalet yapılmalı Haymana'ya.  İnsanlar bu ihtiyacını karşılayamıyor ve yol kenarlarına yapılıyor. Binamızın içine bile yapıyorlar. Kapalı Pazar yapılıyor. Bu Haymana için çok iyi ama pazara konutlarda oturan vatandaşların durumu ne olacak? Kapalı pazar için servis olmalı. Temizliğe de hiç önem verilmiyor. Yollardan tutun çocuk parklarına kadar her yer hijyenden yoksun. Çocuk parklarında cam kırıkları var. Çocuklar yaralanıyor. Temiz de değil. Can güvenlikleri yok. Çocuk parklarına bekçi istiyoruz. Su baskınlarıda başlıca problemlerden biri.  Yağmur yağdığında yolları su basıyor ve zemin katta oturanlarda bu yüzden zor durumda kalıyor. Haymana'nın gerekli ihtiyaçları giderilmezken gereksiz olanlara yöneliyorlar. Bir an önce çözüm bulunmasını ve Haymana'nın gerek kentleşme gerek hijyen açısından düzene girmesini istiyoruz.
MERT KOÇ
Şehir kapısı şehrin ortasına değil girişine yapılır. Yapılan Şehir Kapısı, şehir kapısına benzemiyor, hangar kapısı gibi. Çok yanlış bir yere yapılmış. Yapılacak birşey de yok artık. Bunu yapan sonucuna da katlanır. Kapalı pazar yapılması Haymana açısından çok iyi ancak o da yanlış yere yapılıyor. Diğer mahallelerden gelecek vatandaşlar için ulaşım zorlaşacak. Pazarın önceden planlanan yere yapılması daha ideal olurdu. Ayrıca Haymana'nın festivalle gelişeceğini düşünen insanlar, farklı iş alanlarına  yönelse ve o alanlarda çalışmalar yürütse Haymana'nın gelişimi açısından daha iyi olur.
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Anadolu Cumhuriyeti (Republic of Anatolian)

11:32:19

Gönderen:

şahmat

28/04/2013
haymanalılarn sesini duyurdğnuz için teşekkürler...ancak sayeniz de birileri de bu seslere kulak verir inşallah.

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin