Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
10/05/2013

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Haymana Gazetesi halkın sesiyle seslenmeye devam edecek.

 

Sakine ÖZDEMİR
Kapalı Pazar konusunda birşeyler söylemek istiyorum. Öncelikle kapalı ortama insanlar girmek istemez. Uzak olması esnaflar ve insanlar için oldukça zor bir durum. Haymana devamlı turist alan bir bölge olduğu halde sokak düzenlemesi yok ve yollar muntazam değil. Haymana hakkında dışarıda kötü şeyler söyleniyor. Ben hiçbir terbiyesizlikle karşılaşmadım. Turistlere karşı ilgili, alakalı insanlar var burada. Çocuk nüfusu çok kalabalık fakat çocukların, gençlerin ve ailelerin eğlenebileceği, oturabileceği yerler yok. Oysa yerleşim buna müsait. Biz Haymana'nın başkente yakışır bir ilçe olmasını istiyoruz. 
Davut GÜNDOĞAN
Türkiye'yi dolaştım. Türkiye'de Haymana'da olan şehir kapısı gibi sağlam bir şehir kapısı daha yok. Böyle sağlam bir kapı görmedim. Fakat kapıdan daha önemli eksikliklerimiz var. 30 sene önceki Haymana'yı arıyorum. 5 tane bankamız, mezbahanemiz, pazar yerimiz, askeri şubemiz, elektrik kurumumuz ve otogarımız vardı. Hastanemiz var fakat doktor yok. Sanayimiz var fakat usta yok, parça yok. Borsamız var fakat alacak esnafımız yok. Nüfus onbir binden yedi bine inmiş durumda.  Haymana Belediye Başkanı değişiyor, kelle değişiyor, fakat gövde değişmiyor. Haymana için öncelikle ihtiyaç olan şeyler yapılmalı. Hizmete ihtiyaçlardan başlanmalı. Proje üretmemiz gerek fakat proje üretecek eleman yok. İlkokul mezunlarına teslim olmuşuz. Bu sebeplerden dolayı Haymana'yı öldürmeden kurtarmalıyız. Haymana can çekişiyor. Haymana'ya acilen cankurtaran lazım.
Recep ÖZTEK
İş gereği dünyayı geziyorum ve ülkeleri dolaşıyorum. Haymana’nın en büyük problemi otopark. Hiçbir yerde böyle bir rezalet görmedim. 
İşsizlik de önde gelen bir konu. Haymana'da son zamanlarda yapılan termal çalışmaları beğeniyorum. Fakat bu işsizlik sorununu çözmüyor. 
Seçimler de yaklaşıyor. İnşallah Haymanamızı geliştirebilecek bir Belediye Başkanı gelir.
Neslihan GÜLSÜN
Şehir kapısı beklediğiz gibi olmadı çok basit oldu sanki mezar taşı gibi... Kapalı Pazar güzel bir fikir ama konutlarda oturanlar içinde ayrı bi günde ayrı ayrı bir pazar olsa daha güzel olurdu bence. Haymananın böyle güzel gelişmesinden dolayı sayın Hacı Aysu'yu tebrik ederim. Kımsenin yapamadıklarını yapıyor helal olsun. 

Bu yazıya toplam 5 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Egitimsizlik Haymana`mizin en büyük sorunu

01:12:12

Gönderen:

isim belirtmek istemiyor

17/05/2013
Ilce nüfusu her gecen gün eksiliyor - ama neden? En basta proje mantigini elestiriyorum! üretmek ve gelisim saglamak egitimli, ve deneyimli insanlar tarafindan yürütülür. Haymana`mizin ne yazik ki egitimli insanlardan yoksun ve belli amaclar icin görev alan ve yönetici rolüne soyunmus, yönetimle uzaktan ve g alákasi olmayan insanlar tarifindan yönetilmek. Yillardir Ayni hikaye`yi dinlemekten usandim... Termal kaynagimiz, sularimiz, otellerimiz, hamamlarimiz ve buna benzer bir sürü hikayeler... Adini yazmaktan yoksun baskanlarimiz, kendini ve ailesini yönetmekten mahrum yetiskinler - birakin artik koltuk sevdasini. Dünyanin hic bir yerinde böyle yerel yönetim anlayisina rastlamadim...

Başlık:

EОİTİM SİZLER..

17:17:18

Gönderen:

KADİR

15/05/2013
Burada Asıl sorun eğitimsizlerin yönetici olması.Haymana daki hangi kurumda yada kurum amiri veya Dernek Başkanı okumuş ki okuyan insanın sorunu ile ilgilenebilsin.Ne yapsın adamlar görmemişki.Beldiye de aynı şekilde.Başkan okumuş olsa eğitim amaçlı birşeyler yapardı.Bir kaç öğrenciye sadaka(50)TL veriyomuş.Aynı şekilde kaymakamlık da okuyan öğrencilere destek vermiyor.

Başlık:

AŞTİDEN HAYMANA`NIN NOTU VERİLİYOR

11:06:56

Gönderen:

kazım

14/05/2013
Çok sayın Haymanlı hemşerilerim ben bir haymanalı olarak ilk önce otobüs sorununu çözülmesini istiyorum.insanlar aştide olsun Haymanada olsun hiç hoş karşılanmıyor.İnsanlar tıka basa yolculuk ediyor.Bu konuda tüm yetkilileri göreve çağırıyorum.8 tl yol parası;ama bilet yok.ayakta yolcular denetleyen yok.Bir diğer hususta kaplıcadaki çalışanlar daha kibar daha nazik insanlar olmalı.

Başlık:

Haymanalı Öğrenciler

09:26:24

Gönderen:

Recep ARIKAN

11/05/2013
Merhaba Haymanalılar! Ben farklı bir konuyu ele almak istiyorum. Ben bu bir ay sonra 4 yıllık üniversite hayatımı bitireceğim. Bu 4 yıllık süre zarfında hiçbir Haymana derneğinden burs almadım. Biz Haymanalılar ne yazık ki eğitime önem vermiyoruz. Bari üniversite okuyan Haymanalı kardeşlerimize destek olalım. Tüm Haymanalı yardımseverleri, Haymanalı dernekleri ve Haymana kaymakamlığını duyarlı olmaya davet ediyorum.

Başlık:

recep bey haklı

18:53:14

Gönderen:

yılmaz kart

11/05/2013
recep bey haklı ve çok önemli bir konuya deyinmiş ve bu konuda haymana yöneticileri derhal görevini yapması lazım. haymana yöneticileri görevlerini layıkıyla yapsa sorunlar azalır ama görevlerini iyi yapamadıkları ve lüzumsuz işlerle meşgul olduklarından dolayı haymanada baştan aşağıya kadar sorun var haymana işsizliğe alıştı artık hoş karşılanıyor ama bari bi trafik düzenlemesi yapsın...

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin