Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


HAYMANA KONUŞMAYI ÖZLEMİŞ
14/07/2017
M. Serkan HAKBİLİR (Gençlik Derneği Başkanı)
 
HAYMANA KONUŞMAYI ÖZLEMİŞ
Değerli dostlar teknoloji ilerleyip akıllı telefonlar hayatımıza girdikçe sosyal medyaya ulaşım kolaşlaştı. Öyle bir bağımlılık oldu ki hayatımızın her anını sosyal medyada paylaşır olduk bunu iyi ve kötü yanları var ama konumuz bu değil.
Sosyal medya yaygınlaştıkça ilçemiz ahalisi facebook,twitter ve ınsgtagram kullanmaya başladı e tabi ilçe sorunları ve siyaseti de burada ki yerini hemen alıverdi. Artık herkes sorunlarını duygularını temennilerini iyi yada kötü dileklerini facebook üzerinden dünyaya duyuruyor. 
Uzun zamandır takip ediyorum esnaflarımız, gençlerimiz kısacası tüm halkımız ciddi bir umutsuzluk ve kızgınlık içinde, haymananın durumuna bakıp eleştiri ve üzüntülerini yazıyorlar bazen bir isyan halinde sıkıntıları sosyal medya da yankı buluyor. Aslında cok da iyi yapıyorlar, bu şekilde sorunlardan yanlış yada doğru işlerden haberdar oluyoruz. Görünen o ki sosyal medya ağırlığını gittikçe arttıracak. 
Tüm bu gönderilere bakınca ilçemizde ciddi bir huzursuzluk var vatandaş çözüm makamlarının yetersiz kaldığını düşünerek seslerini duyurmak amaçlı bu mecralara yönleniyorlar. Haymana konuşmayı özlemiş adeta  muhatap bulamamanın kızgınlığını satırlara döküyorlar. Tüm bu serzenişler karşısında kayıtsız kalan kim varsa esasen kızgınlığın büyümesine yardımcı oluyor. İlçemiz yöneticilerin bu sesi duymazlıktan gelmeye devam etmeleri kendileri acısından eksi puan olarak dönüş yapacaktır. Susmak eftaldir diye düşünenler konuşma vakti gelince dinleyici bulamamaya mahkumdur. Siz bugün halkın sesine kulak vermez iseniz yarın sizi dinleyecek bir halk olmayacaktır.
Sonuç olarak sosyal medyanın sesi yükseliyor bu değişim demokrasi ve halkın yönetime katılımı açısından umut vericidir. Bir sonra ki yazımızda buluşmak dileğiyle
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANA KONUŞMAYI ÖZLEMİŞ " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

HAYMANA BİTMİŞ KÖY OLMUŞ KİMSE BİLMIYOR SANKI

06:18:57

Gönderen:

EROL AYTAÇ

19/Mayis/2018

BAŞKAN HAYMANA BİTMİŞ AK PARTI HAYMANAYI BİLE İNSAN YERİNE KOYMUR BE 15 YIL HAYMANAYI MAŞA OLARAK KUNNADILAR HAYMANA DAKI DEVLET BİRİMLERI TEK TEK KAPATIP GÖLBAŞİNA VE POLATLIYA BAGLADILAR BE SEN NE KONUŞUYORSUN BAŞKAN SEN HAYMANANIN 5 BELDESSİ NERDE SÖYLE TEK KARAYOLLARI ASKERLİK ŞUBEMİZ CEZAEVI NERDE YÜZDE 80 OY VERDIK AK PATIYE TAYIP 20 DAFA KIZILCIHAMAMA KAZANA AKYURTA GİT SENİN HAYMANA HALKIMI İNSAN YERİNE BİLEKOYMADILAR BE KONUŞUYORSUN DAHA SEN KÜRT BİR İLÇE OLDUGU İÇİN GELMİYORLAR ANCAK OY ZAMANI 5 YALAN SÖZÜ VERIP GIDIYORLAR 15 YILDA BİR YAPMADILAR BU AK PARTI BİRDE GİLIP SİYASET YAPIYORSUN BE HAYMANA HERZAMAN MAŞADIR BU BİR GERÇEKTIR HAYMANADA HAMAMLAR OLMASA BİLE KİMSE GELMEZLER ANKARANIN EN ESKİ İLÇLERİ DİR AMA EN GERİ KALMİŞ ILÇELER ARASIDA GERİ KALMİŞTIR SIRTINI AK PATIYE DAYANMİŞ İNSANLAR HAYMANA BATMIŞ GIMİŞ UMRUNDA DEGİL OYA YAZIK YEMİN OLSUN YAZIK BOŞ ATIN OYU BOŞ ATIN


Başlık:

Vah haymanam

08:10:54

Gönderen:

Arif

29/Temmuz/2017

Necati selvi doğru söylemiş. Serkan başkan haymana da koltuklara oturanlar hakkını veremiyor ve bu yüzden susuyor rabbim yedim etsin memlekte


Başlık:

Haymanada demokrasiye müsade etmezler.

20:42:08

Gönderen:

Necati selvi

23/Temmuz/2017

Başkanım haymanada demokrasi olmaz. 1- Haymanada belediye başkanı değişince içine kapanır olmuş sanki herşey güllük gülistanlık ama ondan değil millet korkudan sindirildigini düşünüyor. Belki adam korku vermiyor ama psikoloji korku vermek dahi korkanları sindirir.2- Haymanada halk artık hür iradesi ile oy kullanmıyor. Çünkü birileri veya gruplar onların oy verme iradelerini ipotek altına almışlar.Bu yerel siyasetçiler olur Ankaradaki Haymana dernekleri olur oda başkanları olur.Milleti dilenci haline getiren yardımlar olur farketmez.Yusuf yılmaz abi bir köşe yazısında haymanadan ve haymanalilardan bir halt olmaz demişti.Önceleri ona kızıyordum ama şimdi yusuf abiye yerden göğe hak veriyorum.


Başlık:

Haymana bitmiş

08:29:40

Gönderen:

Emre

15/Temmuz/2017

Haymana ölmüş aglayani yok başkan ne yapsakta boş


Başlık:

Bu böyle gitmez

06:05:48

Gönderen:

Mehmet

14/Temmuz/2017

Tüm bu gönderilere bakınca ilçemizde ciddi bir huzursuzluk var vatandaş çözüm makamlarının yetersiz kaldığını düşünerek seslerini duyurmak amaçlı bu mecralara yönleniyorlar. Haymana konuşmayı özlemiş adeta muhatap bulamamanın kızgınlığını satırlara döküyorlar. Tüm bu serzenişler karşısında kayıtsız kalan kim varsa esasen kızgınlığın büyümesine yardımcı oluyor. İlçemiz yöneticilerin bu sesi duymazlıktan gelmeye devam etmeleri kendileri acısından eksi puan olarak dönüş yapacaktır. Susmak eftaldir diye düşünenler konuşma vakti gelince dinleyici bulamamaya mahkumdur. Siz bugün halkın sesine kulak vermez iseniz yarın sizi dinleyecek bir halk olmayacaktır. Başkanımızın bu sözleri dahi Haymananın ne halde olduğunu gösteriyor insanlar artık umutsuzluklarını açıkça söylüyorlar.


Başlık:

Herkes susmuş

09:25:01

Gönderen:

Esra

14/Temmuz/2017

Neden kimse konuşmuyor demek ki herkes mutlu baskan!!!


Başlık:

Başkan haklisin

09:20:35

Gönderen:

Hakki

14/Temmuz/2017

Doğru bir yazı olmuş haymana artık konuşmalı


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin