Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


BÖYLELERİ
18/08/2017

Uzun bir süredir yazı yazmak istemedim gerçi hala da çok istediğimi söyleyemem lakin yazarak güzel giydirme yaptığımı söyleyenler var.  Bugün  de ‘dostluk ‘kelimesini üzerine yakıştıramamış insanlar için giydirme yapacağım nacizane.
Kendi ışığından emin olanlar başkasının parlamasından rahatsızlık duymazlar. Bu cümleyi çok severim.  Her zaman söylerim herkesin yarışı önce kendi ile olmalı diye, kaldı ki ben yarışmalardan, sınavlardan haz etmem. İyi ya da kötü yapıyorum bilmiyorum ama her geçen zaman kendimde eksik bulduğum ne varsa düzeltmeye çalıştım, çalışıyorum. Bir farkındalık oluşturmaya çalışıyorum hayatımda.  Devamlı suretle kendimi, yaptıklarımı ve yapamadıklarımı sorguladım ve sorgulamaya da devam edeceğim. Nereye giderse gitsin insan oraya bir farklılık getirmelidir diye düşünürüm. Sıradan olmak beni en rahatsız eden şey.  Sizi bilmem. Sıradan olan, basit olan, her şey ama her şey beni irite eder.  Daha doğru düzgün konuşmayı bile beceremeyen hayatına veya bir başkasının hayatına değer katamamış, yıllardır bir ilerleme kaydedememiş (iki ev bir araba dışında)  insanlar yol bilmedikleri gibi yolu bilen ve gösteren insanlara da saygı duymazlar. Biz bunlara literatürde ’Hem kel hem fodul”  diyoruz.
“Senin yaşadığın maddi manevi  zorlukları ben yaşasam senin kadar direnemezdim.”   derler  gıpta ederek, sonra da  ezilmiş komplekslerine yenilip sizi hasetlikle suçlarlar.  Hayranlık ve hasetlik duyguları içiçe geçmiş, aslında  özünde kendine kızarak karşısındakini suçlama eğilimi.
Böyleleri; ‘Dostum’ dediği insanın çocuğunun hakkına kadar göz diker, sonra çocuğumu mevzuya kattın der,  oturup pazarlık yapmaya kalkar, sonra  benimle pazarlık yaptın der.
Çok afedersiniz, kendi hakkımı geçtim, çocuğumun hakkına göz dikenin çocuğuna da kendisine de türkü söylerim. İnsan elindeki   karayı başkasına çalmaya kalkarsa, ezerim. İyi niyetli isek çok pardon ama salak da değiliz. Tahteravalli esprisini bilirsiniz. Kaldırdığım gibi indirmesini de bilirim.
Yaşam mücadeleme en başından sonuna kadar tanık olmuş dost dediğim insanın benim hakkımı gözetmesi gerekirken hakkıma göz dikmesi, dostluğu maddiyata indirgemesi, bununla da kalmayıp beni hasetlikle itham etmesi  ve malesef  tüm “Bu kadına dikkat et” uyarılara rağmen dinlemeyip el üstünde tutup malum yerini kaldırdığım insanı burada  hayatımdan son yolculuğuna uğurluyorum.
Maddi  gücü, sağlığı yerindeyken , sevdikleri yanındayken, hep “DAHA, DAHA FAZLASI” diyen hırslı ve parayı kendilerine araç değil amaç edinen herkesten ama herkesten uzak durmanız ve gerçek dostlarla, dostluklarla kalmanız dileği ile...


Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " BÖYLELERİ " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Ofkelenmek

10:51:21

Gönderen:

İsmail AYDIN

19/Agustos/2017

Çok güzel yazmısiniz ama öfke ve kızgınlık belirtileri hakim olmuş hanfendi.Lütfen alınmayan.


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin