Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


GÖK’lerden Gelen Şans
17/11/2017
   Levent Gök’ün Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adı geçmekte.
     Bunu öğrenen tüm Haymanalılar muhtemelen heyecanlanmışlardır. Ya da heyecanlanmaları gerekir. Çünkü olası bir Levent Gök Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Haymana için piyangodaki büyük ikramiyedir. Anamızın bizi Kadir Gecesi doğurması gibi bir şeydir. 
    Düşünün… Milletvekili Levent Gök, hem de muhalefet bir partinin milletvekili iken dahi Haymana adına verdiği mücadeleyi. Bir de büyükşehir belediye başkanı olarak yapabileceklerini akılınız alıyor mu?
    Milletvekili Levent Gök’e bir türlü ısınamadı Haymana. Hatta sandıklarda gerçekten mahçup edici oylar verdi. 
Haymana sokaklarında her hafta bir milletvekili görebiliyorsanız, o isim sadece Levent Gök’tür. Mecliste Haymana ismi geçiyorsa, bangır bangır ters giden bir şeylerden, yeterince alınmayan yatırımlardan ve aksayan hizmetlerden bahseden kişi varsa, televizyona bakmadan bilirsiniz, o vekil Levent Gök’tür. Haymana için kaç önerge verdiğini belki kendi bile bilmiyordur.
   Peki Melih Gökçek’i geçen seçim başkan yapan Haymana, neden Levent Gök’e aynı şansı vermez? Sırf CHP’li olduğu için mi? Peki Türkiye rekorları kırarak sandıkları coşturduğu AKP Haymana’ya şimdiye kadar ne verdi? Hadi iddiamızı daha yükseğe taşıyalım, AKP Haymana’dan neler aldı?
   Aldıkları çuval çuval oy, verdikleri horoz şekeri, hatta keçiboynuzu. Kemir kemir bir gram şeker yok. 
    Julide Sarıeroğlu’na, Murat Alparslan’a, Ertan Aydın’a gösterilen ilginin kaçta kaçı gösterildi Gök’e. Sokakta karşılaşıp ceket ilikleyip, ağzımızı yayarak “seviyoruz… ailecek destekliyoruz” demek kolaydı. Kaç sandıktan, kaç oy çıktı?
   Sarıeroğlu, Alparslan, Aydın ne verdi Haymana’ya? Ben söyleyeyim; Sadece sırtımızı sıvazladı, verdiğimiz yemeklere eşlik etti, “Kurtuluş Savaşı’nda kahraman Haymana, 15 Temmuz’da aslan Haymana” deyip gittiler. Ortada saydığım isimlerin hangi eseri var. “Şu bina da Murat Alparslan sayesinde burada, şu park’ı Ertan Aydın yaptırdı, şu hizmet Sarıeroğlu’nun eseri” diye tek bir şey gösterin, o zaman alayından özür dileyeyim.
   Buraya ne yaptıysa zamanında Sedat Çevik bir şeyler yaptı, eğer Büyükşehir Belediye Başkanı olursa Levent Gök yapar. Gerisi hikaye. Diğerleri bizi sağmal inekten farksız görüyorlar, başka bir benzetme olamaz. Yapmadıkları, yapmayacaklarının ispatıdır.    
    O zaman önce Levent Gök’ün Başkan adaylığı için çalışacağız, sonra eğer aday olursa veya partisi gösterirse başkan olması için çabalayacağız. “Yok CHP’liymiş, efendim aslında Haymanalı değilmiş” falan filanları bir defalığına rafa kaldırmaya mecburuz. Melih Gökçek Urfa’lı, Julide Sarıeroğlu Adanalı, Murat Alparslan Çorumlu, Ertan Aydın Ardahan’lı ve yeni başkan Mustafa Tuna Sivaslı iken Levent Gök’e “Yav bu adam Haymana’lı bile değil” deme şımarıklığımız ve lüksümüz yok.  Birçok Haymanalı’dan daha Haymanalıdır Gök.
    CHP’yi sevmiyor olabilirsiniz, Kılıçdaroğlu’na gıcık kapıyor olabilirsiniz, hatta hatta Levent Gök’ün şahsından bile hazzetmeme gibi bir durumunuz olsa da, konu memleket meselesi ise eğer, duygularınıza gem vurma, yüreğinize taş basmanız gerekiyor. 
   Ben şahsen Sayın Gök’ün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olması halinde, Haymana için büyük şans olacağını, aynı oranda çalışacağına inanıyorum. Bence GÖK’ler den gelen bize bir kısmet var ve elimizin tersiyle itme gibi bir hovardalığımız yok. 
   Gök’ün aday olmasını yürekten diliyorum.
HAFTANIN SÖZÜ: Fakire sürekli şükür ettirilir ki, zenginin malına göz dikmesin.
HAFTANIN HABERİ: “80 Milyonluk ülkede futbolcu yetişmiyor” diyene, Nasrettin Hoca yapıştırmış cevabı; “80 milyonluk ülkede bırak futbolcuyu, sığır bile yetişmiyor; hep dışardan et getirtiyoruz.” 
SAYGILARIMLA

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " GÖK’lerden Gelen Şans " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

kemoo

02:16:16

Gönderen:

haymanalı

17/Kasim/2017

millet vekili iken neden desteklemedin veya çabalamadın?


Başlık:

Levent Gök

23:09:32

Gönderen:

Ali Tan

17/Kasim/2017

Değerli Yazar ; bu konuya ne zaman değineceksiniz diye merak ediyordum açıkcası.. Haymana`lı olabilmenin kanunu maalesef köyünüz olması iie direk alakalı... Eğer bi köyünüz yoksa Haymana` lı olarak görülmez hep yabancılaştırılırsınız .. Levent Bey de bu kaderi yaşayanlardan..Yazınızda da belirttiğiniz gibi en Haymana `lıdan daha Haymanalıdır kendisi.. Benim de dünya görüşüm her ne kadar CHP siyasetine mesafelide olsa Levent bey Haymana için çok değerli bi artıdır , lakin kıymeti bilinmez.. Tıpkı termal sularımızı yıllarca hamam zihniyetinde gördüğümüz gibi..Umarım Ankara için aday olur ve dilerim ki kazanır.. o zaman en büyük kazanan memleketimiz olacaktır.Aday gösterilmesi halinde Haymana seçmeni kantara çıkacak , Haymana ve gelecek ile ilgili önemli bir sınav verecektir.. Memleketimizinde bu kadar çalışan Haymana için didine


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin