Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


HİZMETTE SINIR OLMAZ
15/12/2017
İlçemizin yapı taşlarını oluşturan değerlerden birisi de; kamu kurumları, özerk ve yarı özerk kurumlardır. Bu kurumlar ilçemize hizmet dağıtımında olduğu gibi ekonomik alanda da önemli faydalar sağlarlar. İlçemizde bulunan kurumlardan bazıları şunlardır; kaymakamlık, belediye başkanlığı, adalet sarayı ,emniyet müdürlüğü, milli eğitim müdürlüğü ve ona bağlı okullar, kurslar, sağlık müdürlüğüne bağlı hastane ve sağlık merkezleri, tarım ilçe müdürlüğü, PTT müdürlüğü, diyanet işleri başkanlığı, nüfus idaresi müdürlüğü, SGK, tapu ve kadastro müdürlüğü, noter, odalar, birlikler vb. kuruluşlar bulunmaktadır. Bu yukarıda saydığım kurum ve kuruluşlar ilçemizde yaşayan halkımıza hizmet vermekte olup; en iyi hizmeti vermekle mükelleftirler. 
Günümüzde eskiden olduğu gibi “bugün git yarın gel” anlayışı artık ya hiç kalmadı yada yok denilecek kadar azaldı. Tabii ki çalışanların farklı farklı sorunları da bulunmaktadır. Bunların başında ekonomik sıkıntılar ve eşit ücret alamamaları, iş güvencesi ve sosyal haklarının tam olarak olmayışı, taşeronluk sisteminin yaygınlaşması gibi konular, çalışanlar arasında huzursuzluk yaratmakta olup, bu durum hizmet ve kaliteyi düşürmekte vatandaşa da olumsuz yansımaktadır. İnsanlar nasıl mutlu olurlar?  İnsanlar ihtiyaçları karşılandığı sürece mutlu olurlar. Bu ispatlanmış bir sentezdir.
Çalışma hayatımızın en büyük sorunlarından birisi de çalışanların bir kısmının çalıştıkları yerde ikamet  etmemeleridir. Bu durum çalışanlar arasında huzursuzluk yarattığı gibi hizmette de kaliteyi düşürmektedir. Bu geliş gidişler mağduriyetlere sebep olmaktadır. Yetkililerin hem çalışanlar açısından hemde hizmet alanlar açısından bir çözüm getirmeleri gereği zaruridir. 
Bir işyerinde işlerin düzenli yürüyebilmesi için başta yöneticilerin konulara hakim olması, kendi görevlerinin yanında, astlarının yapacakları görevleri de bilmesi zorunluluğu vardır. Çalışanlarının görevlerinin taksiminden o kurumun en iyi şekilde yürümsinden yöneticisi sorumludur. Çalışanlara gelince çok sık olmasada bazı kurumlarda vatandaşlara karşı hizmette kusur edildiği görülmektedir. Çok yakında yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum; ilçemizde bulunan SGK kurumuna bir işimden dolayı yolum düştü. İlk önce bu işimin buradan halledilemeyeceği belirtildi. Daha sonra form dilekçe kullanmam gerektiği istendi. Doldurduğum dilekçe kayda girdi. Ertesi gün  tekrar SGK’ya uğradım, muhtarlıktan imzalı belge istendi. Muhtarlık böyle bir belgenin kendisinde bulunmadığını SGK’nın bu belgeyi bana teslim etmesi gerektiğini söyledi. Tekrar SGK’ya gittiğimde, ilk doldurduğum form dilekçenin altını muhtar onaylayabilir denildi. Muhtara onaylatıp SGK’ya teslim ettim. Gel o yana git bu yana günlerimi aldı.
Ayrıca bir kamu bankasının TOKİ’nin yakıt parasının vezneden değilde bankamatiklerden yatırılmasını istemesine hiç anlam veremiyorum. Sayın banka yöneticisinden bu konuda açıklama bekliyoruz. Yaşlılar ve engelliler bu konuda büyük sıkıntı yaşamaktadırlar. Bu konuya da acilen bir çözüm getirileceğine inanıyoruz. Kurumların bazılarında çalışanlarla vatandaşlar birbirlerini tanımaları nedeni ile gereksiz zaman alıcı sohbetlerin yapılması ile diğer vatandaşların haklarını gasp ediliyor. Bu sebeplerle hizmetlerde aksamalar oluyor. Sözlerimi Hz. Mevlana’nın bir sözü ile bitirmek istiyorum. “vazifesini tam yerine getirmemiş olanın vicdan yarasına ne mazeretin devası ne ilacın şifası deva getirmiş!.” 
Haftaya görüşmek üzere hoşçakalın...

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HİZMETTE SINIR OLMAZ " Yazısına Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır. Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin