Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


DÜNYA TÜRK İSLAM BİRLİĞİ
29/12/2017
Kast edilen yada arzu edilen birlik Müslüman TÜRK birliğidir.!
Neden dünya Müslüman TÜRK birliği? Çünkü: Peygamber efendimizin, İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan; o ordu ne güzel ordudur!. Buyurmuşlardır. Peygamber efendimiz bu hadisi şerifi güçlü ve dürüst bir millet topluluğunun dünya Milletleri içerisinden Allah tarafından oluşturulacağına işaret etmekte. Bu hadisi şerif ile, Kur-an'ı kerimin El-Maide süresi 54. Ayetiyle ile tıpa tıp örtüşmektedir.
(Ey inananlar! Aranızda dininden kim dönerse bilsin ki, Allah, kendisinin (çok) sevdiği ve onların da Onu sevdiği, (üstelik) inananlara karşı alçak gönüllü, inkarcılara karşı güçlü, Allah yolunda cihad eden, yerenin yermesinden korkmayan bir millet getirir. Bu Allah’ın dilediğine verdiği bir nimettir. Allah her şeyi kaplar ve bilir. (Maide 54)
Ayet ve Hadis de bahsedilen Milletin Neden Türk milleti olduğuna, işaret ettiğine gelince.! İslamı kabul etmeden evvelki Türkler diğer milletlere nazaran İslam ahlakına en yakın ahlak kurallarına sahip oldukları tarih kaynaklarında şu öncü değerlere yer verilmekte. "Eski Türklerde Tanrı tekdir göklerdedir ve Tanrı soyuttur. Hırsızlık, cinayet, tecavüz, iftira gibi İslamda yasak olan hak ve hukuk değerlere sahiplerdi. Türkler, Cennet (uçmağ) ve cehennem (tamu) in varlığına inanmışlardı. İnandıkları Tanrıya kurban keserler.. Eski Türklerde bu gibi değerlere İnanış var ama Din yok. Tarih kaynaklarında buna bezer bilgiler yer almakta. Nevruz günlerinde ateş yakılıp üzerinden atlanmasını da ateşe tapma olarak nitelendirilmesi de apaçık bir uydurmadır. Çünkü İnanan bir İnsan İnandığı ve haşa tanrı olarak tanımladığı bir şeyin üzerinden atlamaz. Bu inanış çeşitli inanaçlarda da böyledir.
Türkler MS. 700’lü yıllarda İslamla tanışmaya başlarlar. İslamiyet 10 yy. da Türk toplulukları arasında hızla yayılmaya başlar. Bu konuda tarihçi yazar Yılmaz Öztun’a 13 ŞUBAT 1994 Türkiye Gazetesinde "Türkler olarak" Anadoluya nereden geldik" başlıklı makalesinde şu bilgilere yer vermekte. 1040 yılında Selçuklu sultanı Tuğrul Beyi büyük hakan ilan ettiler. İran ve Irak'ı ele geçirip Bizansa ait Anadolu’ya girdiler. Amcası Tuğrul Bey’in yerine tahta oturan Sultan Alp Aslan 1071’de Bizans Ordusunu yenerek Kuzeni Selçuklu oğlu Kutalmış Oğlu Süleyman Şah, Anadoluyu fet etti ve İstanbul boğazına dayandı. Üsküdar’a gelip Ayasofya Kubbesini seyr etti. ((Peygamber efendimizin kostantiniye nin fethine ilişkin hadisinin Türkler tarafından ne kadar önemsendiği burada açıkça görülmekte) 1074’te taht şehri İznik olmak üzere Türkiye veya Anadolu Selçuklu Devleti kuruldu. Anadolu Fatihi 1. Süleyman Şah’ın tahta oturduğunu yazar." Türklerin İslamiyete değer vermeleri özellikle bu tarihden sonra daha da ivme kazanmış. Bilindiği gibi büyük Selçuklu devletinden sonra, Ertuğrul gazi oğlu Osman gazi tarafından 1300’de 618 sene İslamın sancaktarlığını yapacak olan Osmanlı Devleti Kurulur... Ne yazık ki bu gün önce Devlet ve Vatan anlayışından uzak, Osmanlı düşmanları Osmanlı sultanlarını kardeş katili, evlat katili ve Kürt Alevi düşmanı olarak, milletimizin gönlünden ecdadımızı silmeye çalışmaktalar. Bu gün 15 Temmuz (2016) Devlete darbe kalkışmasında, o necip milletimizin mensupları silahsız silaha karşı, tankların önlerinde parçalanma pahasına, evlatları ile, Anne ve babaları ile ve kardeşleri ile top yekûn ailece, Devlet savunmasına çıkan bu Milletin kahraman evlatlarından hiç feyiz almayan Osmanlı düşmanları, padişahların kardeşlerini ve evlatlarını taht hırsıyla katlettiklerini söyleyerek utanmadan nefsi katil damgası vurmaktalar... Bu gün vatan savunmasında evladını şehit veren, Anne ve Babaların VATAN SAĞ OLSUN sözleri, Milletimizin ve Vatanımızın bekası için ne kadar önemli olduğunu anlayamayan Ecdat düşmanlarına yazıklar olsun.!
Dünyadaki akan Müslüman kanını durduracak tek çare, bu milletin önderliğinde kurulacak olan Dünya Türk İSLAM birliğidir. İslam birliği kurulmadıkça bu acılar ve akan kan durmayacaktır... Başka bir konuda buluşmak ümidi ile hoşça kalın.

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " DÜNYA TÜRK İSLAM BİRLİĞİ " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Türk İslam Birliği!

23:17:38

Gönderen:

Ali HAN

6/Ocak/2018

Öncelikle böyle anlamlı bir yazıyı köşenize taşıdığınız için teşekkürler. Bir Almanya vatandaşı Alman olmaktan övünç duyar keza Fransa vatandaşıda öyle ingilizide ve hatta daha dünki çocuk sayıla bilecek bir milletti olmayan amerika da yaşayan kişiler bile ulus olmanın önemini benimsemişlerdir. Lakin biz Türkler bir türlü millet olma gayreti içerisine giremedik. Ne vakit Türk ün devletinin yüzü gülmüştür islam alemi huzur bulmuştur. İslamın kılıcı Türkdür. Türklüğün anlamında bir kan bir kafa tası yoktur bir düşünce bir ülkü bir hedef vardır. Türk bir vücüt, sağ kolu türkmen sol kolu kürt gövdesi laz boşnak, abaza ve diyerleri eğer hep beraber olunursa Türk aleme nizam veren ulu bir çınar olur!!!


Başlık:

kemoo

21:21:28

Gönderen:

haymanalı

6/Ocak/2018

halil kuş ben kürdüm demedimde senin takıntın var heralde kürtlerle ilğili sanırım sen geç o işi alimin fikri ne ise zikri de o olur.....özrün kabahatinden büyük


Başlık:

Kemoo ya cevap.

07:13:16

Gönderen:

Halil Kuş

5/Ocak/2018

Kemoo rumuzu ile eleştiri yazan hemşehrim; Öncelikle Kürt,Laz,Tatar ,Çerkez yada Türk olmadan önce mert İnsan olmayı öğrenmenizi öneririm. Siz beni ırkçılıkla suçluyorsunuz.Ancak ırkçılığı kendinizin yaptığını biliyorsunuz. Şunu unutmayın "Kişinin fikri ne ise zikri de o olur" Başka kod isimle not yazmanızda ırkçılığınızı göstergesidir. Suçlarken bile Türkiye kelimesiyle başlıyorsun benim bu kelimeyi kullanmamama ırkçılık suçlaması yakıştırıyor sun. Hemşehrim,öncelikle sen kendinle çelişmekten bir uzaklaş ve lütfen şu soruma cevap ver; Sen Kürt üm diyorsun eyvallah, senin evladın Tatar ile evlense,onlardan olan çocuklar Türk ile evlense, bunlardan olanda Çerkez yada başka bir kökenden evlenenlerin etnik isimlerine Kürt mü,Tatar mı,Türk mü yoksa Çerkez mi diyeceğiz.? İşte et ile tırnak dediğim bu.! İ


Başlık:

Yusuf Bey; Uyarınız İçin Teşekkür Ediyorum

00:18:35

Gönderen:

Fatih Mehmet YILMAZ

5/Ocak/2018

Yusuf Bey; uyarılarınız benim için çok önemlidir. Bu konuda size teşekkür ediyorum lakin ortada olan bir gerçek de şudur ki; tarihte hiçbir insan "Ey Allah`ın Rasulleri! Biz sizlerle alay ediyoruz" diyerek onları alaya almamıştır. Örneğin; En`am 70. ayette geçen "Onlar dinlerini oyun ve eğlence edindiler" ayeti zaten konuya açıklık getirmektedir. Hiç kimse "Biz dini oyun ve eğlenceye alıyoruz" dememiştir. Yaşamları, söz ve hareketleri onları o noktaya taşımıştır. Bu durum da tıpkı böyledir. Rasul (as) defaatle, ben gaybı bilmem (En`am,50)demesine rağmen, onun adını kullanarak ona gaybı biliyor gibi sözler atfettirmek yani olmayacak bir şeyi söylediğini dile getirmek de onu dalgaya almaktır. Benim kastettiğim husus budur. Yoksa, tabi ki bugün Türkiye`de Peygamberle alay ediyoruz diyen olmaz. Uyarınız tekraren teşekkür ediyorum.


Başlık:

Fatih Mehmet Yılmaz Bey` e

02:42:29

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

4/Ocak/2018

Fatih Mehmet Yılmaz Bey, Halil Hoca`nın "hele hele haşa peygamberlerle alay etmekle suçlamanız". sözleri çok yerinde ve hocamızı tanıyan birisi olarak Halil Hoca`nın böyle bir insan olmadığını burada deklare ediyorum. Fikirlerinize katılıyorum. Ancak Halil Hoca`yı Peygamberlerle alay etme sözünüzü haksız buluyorum. Yorumunuzda hem kendiniz "Kur`an`a göre kendimizi düzeltelim" diyorsunuz, "samimi insanlar da var bilmeyerek yanlış yapan insanlar da var" diyorsunuz. Ama bu talihsiz cümleniz ile Halil Hoca`ya haksızlık yaptığınızı düşünüyorum. Lütfen yorum yazarken biraz daha soğuk kanlı ve aceleye getirmeden yorum yazmanızı rica ediyorum.


Başlık:

kemoo

16:40:16

Gönderen:

.............

3/Ocak/2018

Halil kuş türkiyede içlerinde ırkcılık olanlar şıkıştımı etle tırnak gibiyiz derler cok duyduk ırkcı olabilirsin bizde islamcıyız herkez yaptıklarıyla hesaba çekilir alınmana gerek yok sana nedesek anlamıda yok bu yaştan sonra kendini değiştirecekde değilsin


Başlık:

Şimdi Oldu

07:25:11

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

2/Ocak/2018

Hocam yapmayın lütfen konuyu saptırmayın. Hah şöyle, şimdi oldu. Son yorumunuzda bahsettiğiniz TC nin önderliğinde dünya islam birliği ayrı bir cümle, yazınızın başlığı olan Dünya Türk İslam Birliği ayrı bir cümledir. Yani birbirlerinden tamamen farklı bir anlam taşımaktadır. İlk başta bunu söyleseydiniz zaten sorun kalmayacaktı. Galiba ben de size önem vermemden dolayı olmuş olacak ki fazla uzattım.


Başlık:

Kur`an, Nasıl Birliktelik Olacağını Gösterir-2

18:47:03

Gönderen:

Fatih Mehmet Yılmaz

2/Ocak/2018

Bulundukları yerin ve beraber oldukları kimselerin, İslam noktai nazarında Kur`ana uymayan durumlarını düzeltmeden, vahdetin oluşmasını istemek en azından samimiyetsizlik, ciddiyetsizlik ve kendi kendilerini kandırmaktır. Daha da ilerisi insanları aldatmaya yönelik bir harekettir.


Başlık:

Kur`an, Nasıl Birliktelik Olacağını Gösterir-1

18:44:01

Gönderen:

Fatih Mehmet Yılmaz

2/Ocak/2018

Gerek sanal alemde, gerekse yazılıp çizilen makaleler de ya da panel ve konferanslarda herkes, Müslümanların, birleşmemesinden, parçalanmışlıktan şikayet ediyor, kendilerince Kur`andan ayetler veriyorlar. İçlerinde az da olsa samimi olanları beraber birçoğu, ne okudukları Kur`anın ayetlerinin kendilerinden ne istediğinin farkında ne de nasıl bir birliktelik olacağının farkındalar. Müslümanların birleşmelerini gerçekten isteyen bir kimse, gerçekten samimi ise, öncelikle kendisinin ve içerisinde bulunduğu ya da takip ettiği kimselerin, devletlerin durumunu Kur`an ayetlerinin süzgecinden geçirmeli ve bulunduğu durumun farkında olmalıdır. Kur`an, Müslümanların nasıl, hangi hallerde, nerede birleşeceğini apaçık şekilde ortaya koymuş ve iman edenlerin ancak bu şekilde birleşeceklerini bildirmştr.


Başlık:

Öncelikle şunu söylemek isterim.

09:07:06

Gönderen:

Halil kuş

2/Ocak/2018

Öncelikle şunu söylemek isterim. Makalemin özü Tarih de 16 Devlet kurmuş bu günkü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin önderliğinde, bir dünya İslam devleti kurulması isteğine yöneliktir. Ha` bu fikre karşı görüş olabilir. Ancak konunun içinden Sadece Türk kelimesini cımbızlayıp konuyu ırkçılığa taşımak, TC nin önderliğinde dünya islam birliği kurulmasına karşı olan bir zihniyete yöneliktir. Bu ülkede kürt ve Türk et ve tırnak gibi bir biri ile kenetleşmiş yıkılmaz bir tarihi vücuttur. O vücuttan bir kıl koparmak her iki vücuta da acı verir.


Başlık:

Fatih Mehmet yılmaz:

09:05:42

Gönderen:

Halil kuş

2/Ocak/2018

Fatih Mehmet yılmaz: Eleştiri notlarına saygılıyım çünkü insanların fikri ve düşünceleri bir birinden farklıdır. Bu da Allahın ayetlerinden dir. İnsanların bilgileri de bir birinden Elbette ki farklıdır. Amenna. Ancak sizin Eleştiri notlarınızda şahsımı Irkçılıkla vede Ayeti farklı yorumlamakla,hele hele haşa peygamberlerle alay etmekle suçlamanız şahsınızdaki bilginin üstünlüğünü ve anlayışınızı gösteriyor.! Makalemde yer alan Ayet ve hadis sadece işaretten bahsederken siz farklı bir düşünce ile saygı kuralından yoksun konunun içeriğini saptırmaktasınız.


Başlık:

.............

00:18:00

Gönderen:

Haymanalı kemo

31/Ocak/2017

Halil kuş bu Osmanlıyı yıkan senin gibi düşünen jön türkler degilmiydi(türkçe değildirler )osmanlı türkcümüydü ümmetcimiydi.sizin gibi düşünenler bu memlekette ayrımcılığı körükleyenlerdir.


Başlık:

Halil Kuş Bey`e -2-

07:19:02

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

30/Aralik/2017

Eğer,sizin söylediğiniz etnik bir bakış yapmış isem veya yapacak olursam,Allah muhafaza İslam dairesinden çıkar,ırkçılık boyutuna girerim ve Kur`an ve Hadislerle yasaklanan ırkçılık kategorisine girerim.Ki Peygamber a.s.v.`in Evs ve Hazrec Kabilelerine gösterdiği tepkinin muhatabı da olurum.Lütfen Kur`an anlayışına dönelim ve kendi heva ve hevesimize göre Kur`an`ı yorumlamayı bırakalım.Dünyada yüzlerce Kur`an tefsiri müfessirler var.Açın okuyun hangisinin,bu ayetin tefsirinde sizin belirttiğiniz sözleri vardır.Eğer öyle birileri varsa,bu da onların acınacak durumlarını gösterir.İslam dünyasında böyle bir müfessirin olması tasavvur edilemez.Var ise Rabbim onu ıslah etsin ki bu da onu Padişahın isteğine göre fetva veren Şeyhülislamların durumuna düşürür.


Başlık:

Halil Kuş Bey`e -1-

07:13:46

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

30/Aralik/2017

Hocam yine beni yanlış anladınız.Hani büyüklerden bir söz var ya,"bir tek sen beni anladın onuda yanlış anladın"sözü gibi."Uluslararası bir Devletin adı olan TÜRK kelimesine karşı etnik bir bakış oluşturduğunuzu görmek şahsınızı tanıdığım için üzüldüm."cümleniz tamamen apayrı bir konu olup,bu konu ile hele Kur`an ile karıştırmanız maalesef sizi tanıyan birisi olarak bende hayal kırıklığı oluştu.İslam Dini evrenseldir.Dar bir alana çekilmez,çekilemez.Kişilerin heva ve heveslerine göre de yorumlanamaz.Benim dikkat çektiğim nokta budur.İşte benim korktuğum,indirilen din yerine uydurulan dine sarılan insanların İslam`a ve dolayısıyla Müslümanlara verdikleri zararı Son Peygamber a.s.v.`in ümmeti olarak cezasını tüm dünyada çekiyoruz.


Başlık:

Yusuf Yılmaz.Cevap 2

10:24:31

Gönderen:

Halil Kuş

30/Aralik/2017

Maide 54 Ayetinde bahsedilen Millet kelimesinin, 618 sene Osmanlının Dünya da Kur-an İlkeleri ile hüküm sürdüğü ve bundan sonra da aynı millet topluluğunun yeniden Allah`ın dinini yücelteceğine işaret ettiğine yorumlamak, İlgili ayeti dar bir çerçeveye oturtmak değildir. Allah yolunda cihat eden, yerenin yermesinden korkmayan bir MİLLET getirir. Ayetini Millet olarak kabullenmek şereftir. Çünkü, Ayette bireylerden değil Millet topluluklarından bahsetmekte. Sevgilerimle..


Başlık:

Yusuf yılmaz.Cevap 1

10:23:05

Gönderen:

Halil Kuş

30/Aralik/2017

Sevgili dostum Y.Yılmaz.; Eleştiri yorumunuzda anladığım kaderiyle ,Uluslararası bir Devletin adı olan TÜRK kelimesine karşı etnik bir bakış oluşturduğunuzu görmek şahsınızı tanıdığım için üzüldüm. Eleştiri notunuzda orta doğu ülkelerinin İslama bakışlarının olumsuz ve güvensiz olduğunu zaten ortaya koymuşunuz. 400 milyonu aşkın Türk i devletlerinden başka güvenebileceğimiz Devletlerin kalmadığını Millet olarak çok iyi biliyoruz. Dolayısıyla bu tip bir birleşme isminin "Türk İslam biliği" olarak telaffuz edilmesinin sakıncası ne olabilir ki.?


Başlık:

Ümmettci Müslüman a cevap.

10:20:08

Gönderen:

Halil Kuş

30/Aralik/2017

Müslüman ismi ile eleştiri notu yazan arkadaşım; öncelikle,eleştiri notu yazarken İsminizi saklamanıza gerek yok. Bizler makalelerimizi yazarken kimliğimizi saklayarak karanlıktan kimseye taş atmıyoruz. Yazdığımız makale hakkında Neyse fikrimiz zikrimiz odur. Eleştiri notunda şahsımı ırkçılık la suçlamışın. Türkiye Cumhuriyeti yazan kimliği taşıyacaksın, ondan sonra bir Milletin uluslar arası adı olan TÜRK kelimesini etnik Irkçılık olarak nitelendireceksin.! Aynı toprağın meyveleri olarak,İnsaf diyorum.


Başlık:

İslam Irkçılığı Reddeder-2

01:20:07

Gönderen:

Fatih Mehmet Yılmaz

29/Aralik/2017

Üçüncüsü; bu topraklarda sadece Türklerin savaştığını kaleme almak tarih bilgisinden yoksun olmaktır ki, bu da apayrı bir konudur. Ancak şunu belirteyim ki, ben bir Kürt`üm ve benim atalarım da Kürt`tür. Onlar, bu topraklar için canlarını dişlerine katarak Lazıyla,Çerkeziyle vs. mücadele etmişlerdir. Bu mücadeleden de zerre geri kalmamışlardır. Dördüncüsü; bugün toplumun içerisinde bulunduğu durumu İslam`ın neresi ile özleştirdiniz çok merak ettim. ALlah`ın hükümlerinin ayaklar altına alındığı, O`nun sözlerinin bir insan sözü kadar değerli olmadığı bu toplumda İslam başlarda değil, ayaklar altına alınmıştır. Size tavsiyem, bir konu hakkında bir şeyler yazarken öncelikle o konu hakkında ana kaynağa başvurunuz. Çünkü, ana kaynağa başvurulmadan söylenecek her söz heva ve arzular doğrultusunda olur ki, hele he


Başlık:

İslam Irkçılığı Reddeder-1

01:13:15

Gönderen:

Fatih Mehmet Yılmaz

29/Aralik/2017

Sayın KUŞ; öncelikle şunu ifade edeyim ki, İslam bilgisinden yoksun olan sizlerin, İslam Birliği kurma hele hele de başına Türk ismini koymanız, sizin bu bilgisizliğinizi kapatmaz aksine daha da katmerleştirir. Birincisi; Yüce Allah indinde bütün insanlar, toplumlar eşittir. Hiçbir şahsiyetin, kulun, toplumun veya bir ırkın O`nun katında üstünlüğü yoktur. Yani herkes eşittir. İkincisi; yüce Allah indirdiği Kitabında gaybın anahtarlarının yalnızca Kendisinde olduğunu birçok ayetinde bildirmesine rağmen ve üstelik görevlendirdiği bir Peygamberin "Ben gaybı bilmem" demesine rağmen, Rasul (as) adına uydurulan bu uydurma söz kabul edilebilir değildir. Bu, hem yüce Allah ile hem de görevlendirdiği Peygamberler ile alay etmek olur ki, onun ayetleri ile alay edenlerin ebedi cehenneme girecekleri bildirilmiştir. Derhal tevbe ediniz ve o okumaya yanaşmaya korktuğunuz veya üşendiğiniz Kur


Başlık:

Yorumun devamı

00:09:59

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

29/Aralik/2017

Yukarıdaki yazdığınız ayet, Adem a.s.`dan günümüze kadar gelmiş İslam ümmetlerini ve milletlerini kast ederken, Allah`ın bu ayetini dar bir kalıba sokarak, sadece Türkler ile ilgili şeklinde taref etmeniz, Allah muhafaza sizi yoldan çıkarabilir. Lütfen olaylara Kur`an Perspektifinden bakalım. Kur`an bir milletten bahsetmez. Ancak takva yönden üstün olan insanlardan bahseder. Bir milletin içinde kafir de, müşrik de, münafık da, Mü`min de olabilir. Bunları göz önünde bulundurarak yazarsak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Elbette Müslüman Türkler Haçlı Seferlerine karşı en büyük cihadi yapmışlar ve 1000 yıllık bir mazide İslam`ın bayraktarlığını yapmışlardır. Ancak bunu dar bir kalıba sokarak Dünya Türk İslam Birliği anlamını çıkaracak bir durum değildir. Selam ve sevgilerimle.


Başlık:

Yorumun Devamı

00:02:28

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

29/Aralik/2017

Ayrıca hangi Türkiye`den başka Türki Devletleri olarak kabul edilen ülkelerin yöneticileri,henüz SSCB dönemini andıran uygulamaları ile, ülkelerindeki kendi Müslüman Türk halkına her türlü zulüm görmekte bir sakınca görmüyorlar. Bunlarla mı Dünya Türk İslam Birliği kurulacaktır? Kendimizi bu tür şirk kokan düşüncelerden arındırmak bence daha isabetli olur hocam. Sizin İslam için yaptığınız Mücadelenizi sosyal paylaşım sitelerinden okuyorum. Bu konuda bazı insanlarla tartıştığınızı da biliyorum. En bu başlık benim kendi düşüncelerime göre yanlış bir düşünce hocam. Yarın öbürü diyecek ki, Dünya Arap İslam Birliği.Hoş Arap yöneticilerin yüzde 95`i zaten Müslüman değil o da ayrı paralel bir konudur.


Başlık:

İslam Birliği Yetmez mi?

23:57:09

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

29/Aralik/2017

Dünya Türk İslam Birliği. Kulala,göze hoş bir başlık. Ancak olaya bu başlıkla baktığınız zaman yanıldığınızı er geç anlarsanız. Şu anda İslam dünyası bir kaotik durumu yaşıyor. Kimin elin kimin cebinde belli değildir. At izi ile it izi karışmıştır. Ancak şimdiye kadar her Müslümanın dile getirdiği "İslam Birliği" deyimini ne hikmetse "Dünya Türk İslam Birliği" olarak yeni bir deyim olarak sözlüğümüze siz eklemiş oluyorsunuz. Eğer bu şekilde bir birlik olursa, bu birlik olmaz kargaşa ve keşmeşe olur.Henüz İttihat ve Terakki salakların ve özellikle Cemal Paşa`nı şu isyan eden Mekke Şerifi Hüseyin`i dahi tahrik ederek ayaklanmanın hızlanmasına neden olmasını da haberin yokmuş davranıyorsunuz.


Başlık:

ümmetci

18:20:26

Gönderen:

müslüman

29/Aralik/2017

sayın yazar ben kürdüm bu vatan alındıgında tüm müslümanlar şavaştı ben müslümanım yazını ırkcı buluyorum


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin